Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Błędna sygnalizacja otwartych drzwi


MAREK73

Rekomendowane odpowiedzi

Po siedmiu miesiącach użytkowania niemiła niespodzianka. Błędne wskazania na wyświetlaczu otwartej klapy bagżnika i prawych drzwi tylnych. Niezależnie które otwieram najpierw wyświetla się obraz graficzny że otwarte są i drzwi i klapa. Po sprawdzeniu wszystkich konfigurcji stwierdziłem, że opisany błąd dotyczy tylko tych wymienionych elementów. Pierwsza wizyta w serwisie (gwarancyjna) nie ujawniła przyczyny, czujniki sprawne, wiązki przewodów również po 2 godzinach stwierdzono że może szwankować komputer konieczność odstawienia auta na cały dzień. Termin ustalony oby okazało się, że to jakaś pierdoła. Jeżeli ktoś ma jakieś sugestie lub spotkał się z taką niesprawnością proszę dać znać.

 

 

No i lipa auto sprawdzone we wszystkie strony czujniki, wiązki kabli na koniec podmiana modułu komputera odpowiadającego za wyświetlanie informacji o otwartych drzwiach i ciągle to samo błędne wskazania. Salon wysłał zapytanie do centrali i podobno nigdy nie wystąpił taki problem. Normalnie wada ukryta. Ma zjawić się jakiś spec z Warszawy i ponownie mam podstawić auto. Pożyjemy zobaczymy narazie mam lekkiego "nerwa".

 

Uf, wszystko zakończyło się szczęśliwie salon stanął na wysokości zadania okazało się że w złączu wielopinowym przemieszczał się kawałek cyny czy innych "resztek technologicznych" powodujacy zakłócenia w/w wskazań a jako że elektroniki ładują dużo a drogi u nas są jak wiadomo w budowie lub w rozsypce to i się ukruszyło to co w fabryce montowali i narobiło bałaganu a i czasu trzeba by to wykryć. Dziękuje obsłudze salonu za profesjonalne podejście a nie jak to się zdarza zlewanie klijenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...