Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Almera N16 - niedociążony tył??


Gość Kiniaczek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kiniaczek

Witam formumowiczów

Ostatnio zauwazyłam pewną prawidłowość: jak jadę pustym samochodem po nierównej drodze, to mam wrazenie ze na wiekszych dziurach tył mi lekko podskakuje.... ale jak jadę z bagażnikiem załadowanym do pełna to jeździ się o wiele lepiej.

Ten typ tak ma czy powinnam sie tym przejąć?

 

--

Almera N16 FL 2004 1,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kwestja przyzwyczajenia. Almi ma tylną oś przestrzennie prowadzoną i czasem daje to dziwne efekty. Nie mam bladego pojęcia czemu to zastosowali ale jest i trzeba się przyzwyczaić. W szybkich i ciasnych zakrętach masz odczucie jakby tył chciał cię wyprzedzić ale tak nie jest. To ta cholerna oś daje znać o sobie. Almi ma troszkę masy a jak masz deko poweru pod tylną klapą to i tył siedzi i nie skacze. Wieęc instalka średniego wuferka do kufra i masz: A) basy zarombiste :lol:B) kufer dociążony. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kiniaczek
To kwestja przyzwyczajenia. Almi ma tylną oś przestrzennie prowadzoną i czasem daje to dziwne efekty. Nie mam bladego pojęcia czemu to zastosowali ale jest i trzeba się przyzwyczaić. W szybkich i ciasnych zakrętach masz odczucie jakby tył chciał cię wyprzedzić ale tak nie jest. To ta cholerna oś daje znać o sobie. Almi ma troszkę masy a jak masz deko poweru pod tylną klapą to i tył siedzi i nie skacze. Wieęc instalka średniego wuferka do kufra i masz: A) basy zarombiste :lol:B) kufer dociążony. :D

 

Też o tym myślałam... A jak to jest z instalacją wuferka do almerki z fabrycznym radiem?? Mozna to podłączyć do fabrycznego czy trzeba jeszcze sobie kupić radyjko... (nie bić!!! nie znam sie na tym:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wooferka konieczny będzie wzmacniaczyk, podpięty do radia ;)

Bo na samym radiu to to nie zagra. A jeszcze nie wiem czy fabryczne radio ma jakieś wyjście na wzmacniacz.

 

A co do dupki Almery, to rzeczywiście w szybko pokonywanych zakrętach, na dziurach tył jakby pływa. Dziwne uczucie ale to normalka.

Ale skakania, podskakiwania żadnego nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja tez nie podskakuje ale zauwazylem inne ciekawe objawy. jak sie na maxa hamuje na prostej to rzuca tylem na lewo i prawo (mozliwe ze to przez system rozdzielania sily hamowania na poszczegolne kola), na zakretach tez sprawia wrazenie lekko nadsterownej (jak sie nie ma akurat buta w podlodze) no nie mowiac juz o hamowaniu w zakrecie ale wiadomo - wtedy tyl sie odciaza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...