Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Halogeny NAVARA


Prozz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od niedawna jestem posiadaczem ów samochodu D40 i dopiero od dziś jestem uczestnikiem forum takze jak gdzieś jrst juz taki temat to przepraszam. Moja navarka z 2007 roku podobno byla orginalnie bez halogenów lecz poprzedni właściciel zamiast zaślepek zamontował halogeny... Zaglądając pod podwozie zauważyłem że te halogenki są normalnie podłaczone. Co mam zrobić aby je uruchomić, jest jakaś osobna wiązka do tych halogenów, przekaznik, bezpiecznik czy cuś... ? Przy kierownicy włacza sie tylko tył... Dzieki, Pozdr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy jak nie ma fabrycznie halogenów w zderzaku, to mimo tego jest położona do nich instalacja? Jeżeli instalacja jest oryginalna to włącza się przełącznikiem od lamp, obraca się go - pierwszy stopień - włącza się halogeny przód, drugi stopień dołącza się tylna przeciwmgłowa (w położeniu drugim jest przełącznik chwilowy - czyli obracana część wraca do położenia pierwszego, ale lampa się włącza). Aby zadziałały halogeny to muszą być włączone pozycyjne lub mijania. Tak by było gdyby instalacja była oryginalna. Jeżeli instalacja była dorabiana to mógł gdzieś być dodatkowy włącznik (połączony zapewne z przekaźnikiem i prąd brany przez bezpiecznik z akumulatora), mogły też być podłączone przez przekaźnik do tylnej lampy przeciwmgłowej (może też z dodatkowym włącznikiem w kabinie). Trudno powiedzieć co autor miał na myśli, jak wykonał instalacje (przekaźniki i bezpieczniki). Może nie wykonał jeszcze podłączenia halogenów do instalacji (bo sprzedał samochód i nie zdążył). No i jeszcze przepalone żarówki (też możliwe, ale dwie naraz to chyba nie za częste zjawisko). Ja bym na twoim miejscu szukał po przewodzie od halogenów - dokąd on prowadzi i czy jest do czegoś podłączony, a jak jest to do czego. Wtedy można dumać dalej. W chwili obecnej za dużo niewiadomych.

Pozdrawiam,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

instalacja powinna być fabrycznie przygotowana do halogenów czy też innego osprzętu prawdo podobnie trzeba tylko włożyć przekaźnik w odpowiednie miejsce ( opis pod pokrywką skrzynki bezpieczników )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, z tego co mi wiadomo to fabrycznie instalacja jest poprowadzona do halogenów w modelach ( bez halogenów ) lecz tylko nie ma włacznika ponieważ ten przy kierownicy jest tylko jednostopniowy " pokrętło co wraca do początkowej pozycji " ! Słyszałem ze trzeba własnie wymienić cały "drążek" od kierunków i świateł :/ A orientuje sie ktoś właśnie czy jest możliwość pokombinowania z przekażnikami ??? Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, z tego co mi wiadomo to fabrycznie instalacja jest poprowadzona do halogenów w modelach ( bez halogenów ) lecz tylko nie ma włacznika ponieważ ten przy kierownicy jest tylko jednostopniowy " pokrętło co wraca do początkowej pozycji " ! Słyszałem ze trzeba własnie wymienić cały "drążek" od kierunków i świateł :/ A orientuje sie ktoś właśnie czy jest możliwość pokombinowania z przekażnikami ??? Pozdr

dokladnie tak jest: oryginalny zestaw halogenowy nissana sprzedawany jest w komplecie lampy + manetka-pokretło. i wtedy wystarczy podpiac pod istnejace kable. oczywiscie mozna zrobic wlasna instalacje z przekaznikiem i dodatkowym, dowolnym włącznikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a można zrobić tak: ( bez wymiany owej manetki kierunków) zmostkować pare pinów w przekazniku lub zapodać specjalny przekaźnik tak aby właczanie tylnej przeciwgłowki właczało jednocześnie przednie halogeny ? A który wogule przekaźnik jest od halogenów ? Zna ktoś nr lub symbol ? Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a można zrobić tak: ( bez wymiany owej manetki kierunków) zmostkować pare pinów w przekazniku lub zapodać specjalny przekaźnik tak aby właczanie tylnej przeciwgłowki właczało jednocześnie przednie halogeny ? A który wogule przekaźnik jest od halogenów ? Zna ktoś nr lub symbol ? Pozdr

 

czy to optymalne rozwiazanie? jazda z tylnim przeciwmgłowymi jest dopuszczalna tylko przy bardzo gestej mgle. a przednie pomagaja doswietlic pobocze juz przy nieznacznym ograniczeniu widocznosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa tam, nie bądźmy tacy regulaminowi heh, przepisy są przecież po to aby je łamać :D P.S. Wolałbym przerobić przekaźnik niż wymieniać manetke...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...