Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

kontrolka ładowania


Gość pacic

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z moim sunnym. Wczoraj zapaliła się kontrolka ładowania akumulatora - organoleptycznie alternator działa. Podociskałem wszystkie kostki itp, kontrolka nadal się świeci. Wyglądało to mniej więcej tak: podjechałem pod sklep wszystko było wporządku, wcześniej zrobiłem około 30km. Odpalam auto i już kontrolka nie zgasła. Od momentu zapalenia się kontrolki przejechałem około 40 kilometrów i samochód dalej odpala normalnie i nie ma żadnych niepokojących oznak.

Może to być padnięty jakiś czujnik, czy może już alternator umarł? Ewentualnie jak mogę sprawdzić domowymi sposobami czy alternator ładuje?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy alternator laduje sprawdzisz w ten sposob. Odpalasz silnk . Miernik w dlon i plus od miernika do klemy plusowej i minus miernika do klemy minusowej. napiecie na mierniku przy dobrym alternatorze ma byc 14 ponad 14V . Oczywiscie zwieksz mu troche obroty i dopiero odczytuj. Wlacz swiatla ,ogrzewanie tylnej szyby jak masz i po zwiekszeniu obrotow napiecie ma sie zawierac od 13-14V . Na razie nic sie nie dzieje ale mozesz rozladowac akumulator. U ciebie mogly sie zawiesic albo sie skonczyc szczotki alternatora. Jesli bedzie trzeba to wykrec szczotkotrzymacz i zobacz na stan szczotek. Moga byc jeszcze inne przyczyny takie jak regulator napiecia , spalony mostek prostowniczy (diody) itp . Ale ja podejrzewam szczotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość gustaw76

przepraszam ze sie tutaj podpiolem , nie umiałem stworzyc nowego tematu .(dopiero zaczynam )

 

Witam .Zmieniałem alternator i teraz mam proglem , niedawno kupiłem nissana sunny kombi 16v , rok 1992 ,benzyna z lpg , jestem z niego zadowolony , tylko pokazał sie proglem ,zaczeło wyc łozysko na alternatoze , kupiłem urzywany i przy zmianie , zapomnałem odłaczyc aku . zrobilo sie chyba jakies zwarcie , jak przekrecam stacyjke to rzazy kontrolka od aku ,a inne nie swieca (olej ,reczny, otwarte dzwi ) odpale i dodam gazu to sie zaswiecaja a aku przygasa ( przy odpalaniu ledwo widac aku ) . Myslałem ze zepsułem aku , zmieniłem na inny ,to samo . wstawiłem stary alternator i jest bez zmian . sprawdziłem bezpieczniki ,zaden nie wywalił . Prosze o pomoc i pozdrawiam Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...