Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przekladnia kierownicza do Primery.


Gość 28Darek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Orientuje sie ktos moze jak to jest z przekladniami kierowniczymi w Primerach ?? Czy np przekladnia z Primery kombi 2.0 benz slx pasuje do mojej GT ? Czy przekladnie z Primer 1.6 pasuje do tych z silnikami 2.0 ? Musze wymienic przekladnie a nie chcialbym zeby w trakcie montazu okazalo sie ze cos nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
We wszystkich Primerach przekladnie sa takie same. Jestem wlasnie po wymianie przekladni z Primery 1.6 i wszystko pasuje idealnie .

 

a można wiedzieć co Cię zmusiło do wymiany? Jakie objawy?

 

pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Prima bez wspomy jam jam dodatkowe 6-8 koni :wink:

 

Ps. w 1,6 2.0 oraz GT na bank jest taka sama maglowinica.

 

Pss. gdzie wyczytałeś ze byly primy bez wspomagania :> ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez osobiscie nie spotkalem sie z Primera bez wspomagania ale nie wiem do konca jak to jest bo ostatnio widzialem P10 SLX z koncowego okresu produkcji z klima ale z manualnie otwieranymi szybami :shock: . Przekladnie musialem wymienic gdyz dochodzily z niej dziwne stuki w czasie jazdy i na wylaczonym silniku, ponadto byl wyciek no i wyrobil sie sworzen w ktory wchodzi krzyzak. Po wymianie stuki zanikly, wycieku zadnego nie ma a krzyzak prawidlowo wspolpracuje z przekladnia :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez osobiscie nie spotkalem sie z Primera bez wspomagania ale nie wiem do konca jak to jest bo ostatnio widzialem P10 SLX z koncowego okresu produkcji z klima ale z manualnie otwieranymi szybami :shock: . Przekladnie musialem wymienic gdyz dochodzily z niej dziwne stuki w czasie jazdy i na wylaczonym silniku, ponadto byl wyciek no i wyrobil sie sworzen w ktory wchodzi krzyzak. Po wymianie stuki zanikly, wycieku zadnego nie ma a krzyzak prawidlowo wspolpracuje z przekladnia :) .

 

a miałeś jakieś objawy oczuwalne na kierownicy?

 

ile wyniosła Cię wymiana wraz z zakupem?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja regenerowalem maglownice.Ciekla mi spod uszczelniacza tutaj gdzie wychodzi drazek do krzyzaka.Zostal wymieniony uszczelniacz i lozysko.Koszt naprawy 200 zł.Sam wyciągałem i wkładałem maglownice.

Dobra używana maglownica to koszt 500 zł.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja kosztowała chyba 350 złociszy i to był namiar od Dżodża jakiegoś gościa z Lublina co ma w ofercie japońce :lol: do dzisiaj działa bez problemów ale nismo idzie na zamianę :cry: I TERAZ BEDZIE P11.144 2.0 W BENZYNCE ALE TO PÓŹNIEJ I GDZIE INNDZIEJ :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zabralem sie za kupno i wymiane zrobilem rozeznanie cenowe:

drozszej , uzywanej , kompletnej (tzn z drazkami i koncowkami) przekladni niz 300zl nie znalazlem, sama maglownice mozna kupic za ok 200zl , krzyzak 50zl, montaz i demontaz przekladni to koszt ok 150-200zl. Wszyscy sprzedawcy na uzywana przekladnie daja ok tygodnia gwarancji na sprawdzenie szczelnosci.

 

uzywana:

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=61596842

 

 

uzywana:

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=61183551

 

 

nowa:

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=61196999

 

Kazdy lepszy warsztat specjalizujacy sie w zawieszeniach powinien stwierdzic luzy malownicy(o wycieku i zuzytych koncowkach nie wspominajac).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to przez rok czasu ceny poszly zaj....biscie w dol.

Polecalbym Ci ta nowa, bo cena jest bardzo atrakcyjna, a co do wymiany, to pare kluczykow i samemu to zrobisz i kanalu do tego nie trzeba.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ja do SIebei kupię tą nową tak na wszelki wypadek...

Smieszne jest to żę za regneracjie mojemu koeldze krzykneli 750zł a tu prosze nowoa za 500zł...

 

Ciekawe jaką to ma konstrukce w srodku bo chcialbym zminić nieco przelorzenia na bardziej sportowe :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

500 za nową to coś podejrzanie tanio. Rok temu za używaną tyle dać musiałem. W kilku sklepach pytałem o nową i cena była wtedy coś ok. 2000pln.

Tez tak samo mialem, dlatego wtedy regenerowalem i tez mysle ze cos podejrzanie, choc ceny mogly pojsc w dol, ale az tak duzo?????

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
To cos dla mnie bo po skreceniu kiery na maxa w lewo to slychac jakies zaje****e stuki przy zawracaniu itp :sad:

:sad: :sad:

To to chyba objaw zrypanych przegubów a nie przekładni. No chyba że się mylę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To to chyba objaw zrypanych przegubów a nie przekładni

przeguby sa ok bo je wymienialem oba jak ostatnio polos mi pekla... te objawy mam na postoju lub gdy powoli zawracam i siakas dzura sie trafi to tak je***e cos...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy skręceniu kół na maxa pompa od wspomagania dostaje zaj.....go obciążenia spowodowanego dużym ciśnieniem płynu w układzie. Wtedy może coś zapiszczeć. Lepiej unikaj takich sytuacji, przedłużysz żywotność pompy. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

a jak się ma przekładka przekładni kierowniczej z W 10 do P 10?

Zawieszenie się różni, czy w takim wypadku maglownica i wspomaganie też?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość farmermf

Panowie, od 6 lat się męczę z brakiem wspomagania w P11 2.0TD z 97r.Ciężko się kręci, no prawie jakby w ogóle nie działało.Pompa na pewno do wymiany, może ktoś się orientuje ile nowa kosztuje czy też ryzykować od dawcy? Raczej od benzyniaka nie pasuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...