Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z automatem


Gość klaudia19
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość klaudia19

Witam, pisze, ponieważ niepokoi mnie pewien fakt w moim QQ. A mianowice około tygodnia temu odebrałam nowego QQ z salonu ( automat, 4X4, wersja Tekna itd.) i zauważyłam podczas jego użytkowania że samochód będąc na biegu D podczas ruszania pod górę cofa się to tyłu. Bardzo zdziwił mnie ten fakt, ponieważ jeżdżę też innymi automatami i coś takiego mi się nigdy nie zdarzyło i nie zdarza. Jestem ciekawa czy inni użytkownicy QQ z automatem też to zaobserwowali? i czy jest to jakaś usterka w skrzyni biegów? Będę wdzięczna za odpowiedź :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od skrzyni. Niektóre DSG np. nie pełzają, a bez automatycznego hamulca ręcznego mogą zjechać do tyłu.

Nie wiem jaka skrzynia jest w QQ. Najlepiej przeczytać w instrukcji pojazdu, powinno być ostrzeżenie jeśli ta skrzynia tak się zachowuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość klaudia19

Czy aby nie przy cofaniu to tyłu a nie przodu? Z doświadczenia wiem, że po przełączeniu na P to jest oczywiste że samochód cofa sie do tyłu, ale na D( podczas wyjeżdżania z mojego domu pod górkę) nie jest chyba normalne. Dzwoniłam dziś do serwisu i jutro mają dąć mi odpowiedz czy jest to jakaś usterka czy taki urok samochodu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mojej żony w mikrze, jak jest duuuży podjazd i jest na D, a samochód stanie, to po ściągnięciu nogi z hamulca, jeśli nie wciśnie się gazu, auto samo stacza się, ale jak tylko dotknie się pedał gazu to od razu jedzie pod górkę. Na mniejszych wzniesieniach oczywiście po ściągnięciu nogi z hamulca od razu jedzie do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy aby nie przy cofaniu to tyłu a nie przodu? Z doświadczenia wiem, że po przełączeniu na P to jest oczywiste że samochód cofa sie do tyłu, ale na D( podczas wyjeżdżania z mojego domu pod górkę) nie jest chyba normalne. Dzwoniłam dziś do serwisu i jutro mają dąć mi odpowiedz czy jest to jakaś usterka czy taki urok samochodu :-)

 

Na P auto ma stać w miejscu (dopuszczalne jest zjechanie do przodu/tyłu o max kilka cm). Jeśli na P auto zjeżdża więcej to ma uszkodzoną blokadę - naprawa skrzyni.

Starsze automaty z przekładnią hydrokinetyczną generalnie nie zjeżdżają do tyłu na D. Może się to tylko zdarzyć przy naprawdę stromym podjeździe i jest dopuszczalne. Nowsze automaty mogą inaczej się zachowywać, najlepiej spytać w serwisie, albo innych użytkowników tego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pisze, ponieważ niepokoi mnie pewien fakt w moim QQ. A mianowice około tygodnia temu odebrałam nowego QQ z salonu ( automat, 4X4, wersja Tekna itd.) i zauważyłam podczas jego użytkowania że samochód będąc na biegu D podczas ruszania pod górę cofa się to tyłu. Bardzo zdziwił mnie ten fakt, ponieważ jeżdżę też innymi automatami i coś takiego mi się nigdy nie zdarzyło i nie zdarza. Jestem ciekawa czy inni użytkownicy QQ z automatem też to zaobserwowali? i czy jest to jakaś usterka w skrzyni biegów? Będę wdzięczna za odpowiedź :-)

auto masz na gwarancji wiec jesli stwierdzono wade (jak w pozniejszym poscie napisalas) to serwis naprawi. to czy automat pojedzie kilka cm do tylu lub przodu to zalezy od stopnia nachylenia i nie jest usterka. ciezej jest tez przestawic dzwignie z Park na Drive przy wiekszych nachyleniach (chociazby 40°). powodzenia w serwisie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość klaudia19

Mój QQ w końcu naprawiony i odebrany z serwisu, na szczęście była to drobna usterka i wszystko skończyło się dobrze : -) przy okazji dokręcili mi jeszcze maskę bo stukała podczas jazdy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość konradek2

Mój QQ w końcu naprawiony i odebrany z serwisu, na szczęście była to drobna usterka i wszystko skończyło się dobrze : -) przy okazji dokręcili mi jeszcze maskę bo stukała podczas jazdy :-)

 

Wita!

 

Mam pytanie, ja także mam QQ z automatem i bywa że auto będąc na biegu D stojąc na wzniesieniu stacza się. Zależy to także od poziomu wzniesienia. Zazwyczaj na małych wzniesienicha po zwolnieniu hamulca sam powoli jedzie do przodu. Przy podjazdach typu wyjazd z garażu podziemnego często pojawia się problem i auto zaszyna się staczać, wówczas wciskam hamulec i po puszczeniu hamulca albo lekk się jeszcze stoczy lub stoi w miejscu - oczywiście mowiąc hamulec mam na myśli pedał hamulca (nie ręczny). Będę wdzięczny jeśli odpowiesz czy chodzi o ten sam problem.

Pozdrawiam

Edytowane przez kornradek2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość hornet2007

Wita!

 

Mam pytanie, ja także mam QQ z automatem i bywa że auto będąc na biegu D stojąc na wzniesieniu stacza się. Zależy to także od poziomu wzniesienia. Zazwyczaj na małych wzniesienicha po zwolnieniu hamulca sam powoli jedzie do przodu. Przy podjazdach typu wyjazd z garażu podziemnego często pojawia się problem i auto zaszyna się staczać, wówczas wciskam hamulec i po puszczeniu hamulca albo lekk się jeszcze stoczy lub stoi w miejscu - oczywiście mowiąc hamulec mam na myśli pedał hamulca (nie ręczny). Będę wdzięczny jeśli odpowiesz czy chodzi o ten sam problem.

Pozdrawiam

 

Witam, kornradek2, jak możesz napisz jak i czy problem ze skrzynią został rozwiązany przez serwis. Mam skrzynię CVT, na małych wzniesieniach, po puszczeniu hamulca samochód ciągnie do przodu, natomiast na większych, cofa się około 10 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość kolekcjoner1976

Niestety po konsultacjach z serwisem spełnił się czarny scenariusz, jak się dowiedziałam jest to wada w skrzyni biegów i musze jutro oddać samochód do naprawy:-(

Witam serdecznie mam taki sam problem ze skrzynią automat jak byś była tak miła i podałą mi bliższe szczegóły naprawy i tego błędu to będę wdzięczny mój mail kolekcjoner76@gmail.com

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie mam taki sam problem ze skrzynią automat jak byś była tak miła i podałą mi bliższe szczegóły naprawy i tego błędu to będę wdzięczny mój mail kolekcjoner76@gmail.com

Pozdrawiam serdecznie

myślę, że jak koleżanka się zjawi to odpisze na forum, bo po to jest by także inni z QQ z podobną wadą skorzystali :)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że jak koleżanka się zjawi to odpisze na forum, bo po to jest by także inni z QQ z podobną wadą skorzystali :)

Może Koleżanka "zagląda" na forum w potrzebie :)

Rozsądniej byłoby nawiązać "łączność" komunikatorem ... zapewne Pani lidia 19 pocztę otwiera codziennie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

witam. czy ktos z zainteresowanych tym tematem rozwinal ta sprawe w serwisie bo dzis zauwazylem ze podczas ruszania pod gorke jak puszczam hamulec to tez sie stacza delikatnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...