Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

czy można zwikszyć moc silnika 1,7D


Gość morbid
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

pozdrawiam ,niewiem czy jest taka możliwość by zwiększyć moc silnika diesla (przeb.270000tyśkm)Na trasach w górach to był cienki bolek na prostej 120kmh i nie więcej Czy coś z nim nie tak.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przeczytałem że teraz w dislach montują jakiś CHIP , który rzekomo zwiększa moc,ale co z tego że moc będzie większa jak układ korbowo-tłokowy i inny osprzęt silnika na tym ucierpi.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

należy pamiętać że chip-tuning jest możliwy tylko w silnikach z elektronicznym sterowaniem wstysku - tzn. nowych, napewno nie jest możliwy w samochodzie z mechaniczną pompą wtryskową - bo nie ma chipa do tuningowania.. :lol:

 

Poza tym 120 km/h to chyba źle?? i nie wiem czy coś z tego jeszcze wyżeźbisz (chyba że "operowałeś" ustawieniem pompy wtryskowej bez odpowiedniego zegarka i silnik jest rozregulowany)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciejka_sz

Mysle ze jak na taka pojemosc diesla z silnikiem wolnossacym i bez turbo to calkiem niezly wyniorek... silnik masz starej generacji i nie ma sie czego wielkiego spodziewac...

Kolega mial corolke 1,8D z '87 i ciagnela mu podobnie. Pamietam jak mial problemy z wyprzedzaniem... tym nie dawalo sie wyprzedzac... ale za to palila mu 5L ropy. Bardzo oszczedny samochodzik ale bez zaciecia sportowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak koledzy.to jest silnik a raczej nie jest silnik dop szybkiej jazdy.jego walorów trzeba upatrywać gdzie indziej.małe spalanie ,długa żywotność,bezawaryjność.myślę że to wystarczy.jedno jest pewne rakiety z tego nie zrobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam diesla 2.0 jak chce mu dodać mocy to podkręcam dawke paliwa przy pompie ale trzeba uważać i nie przesadzić bo strzeli uszczelka. jak jeżdzisz 120 km/h to troche mało jak na 1.7D. Ja jak skręce dawke to nawet tyle nie pojade ale przy rozsądnie zwiększonej dawce z 5 osobami ciągnoł już 170km/h.POZDRO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość jerzy kamiński

Jeżdziłem Nissanem 1,7 D z 88r. przez prawie 20 lat prędkości rzędu 140-150 km. osiągał bez problemu ,Warunek czyste paliwo filtr paliwa i nie grzebanie w aparaturze wtryskowej,i jeszcze jedno ja go kupiłem nowego i przez ten czas jeżdziłem nim sam.Obecnie jeżdzi nim mój kolega i nic nie rusza bez porozumienia ze mną Pozdrowienia Jerzy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

siema 2 tygodnie kupiłem sunny z 88r z silnikiem CD17 w wersji kombi z przebiegiem 270tys i 120 km sunie na wolnych obrotach :D:D .

zato odnotowałem prędkość 155 km na starym oleju bez ingeręcji w dawke, poprzedni właściciel tez nie ingerował bo to dziadek (73lata)

Edytowane przez zio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...