Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

W11-kontrolka airbag się czasem zapala


Gość gregor23pl

Rekomendowane odpowiedzi

Gość gregor23pl

Witam,

 

Kupiłem primerke w11 z 2000r (niby ten model p11 144 czy jakoś tak , jeszcze nie rozszyfrowałem tego )

 

Ale do rzeczy , jak to po zakupie jest parę spraw do zrobienia, po pierwsze kontrolka airbag się czasem zaświeca podczas jazdy .Czasem się zaświeci na niskich obrotach , czasem ok 3tys, często jest tak że się słabiutko zaświeca-zwarcie gdzieś jakieś?

 

drugi temat to temat turbiny ale poczytałem sobie i spróbuje coś pokombinować.

Sprawa wygląda tak jakby nie działała, z tym że nie kopci, ale jak bede miał chwileczke to się nią zainteresuje, i napisze coś wiecej.

 

 

pozdrawiam i licze na pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kontrolki poduszek zobacz np. TUTAJ.

Co do turbosprezarki to mozesz zobaczyc czy nie ma luzu na oscie \ posciagac przewody i zobaczyc czy nie sa zaoliwione.

Z tym twierdzeniem ze jest slaby to musisz zwrocic uwage ze on bedzie slaby do momentu wlaczenia sie turbo co nastepuje okolo 2200obr/min gdyz nie jest to sprezarka jak w golfie 3 1,9tdi o zmiennej geometrii skrzydel tylko o stalej geometrii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gregor23pl

Co do kontrolki poduszek zobacz np. TUTAJ.

Co do turbosprezarki to mozesz zobaczyc czy nie ma luzu na oscie \ posciagac przewody i zobaczyc czy nie sa zaoliwione.

Z tym twierdzeniem ze jest slaby to musisz zwrocic uwage ze on bedzie slaby do momentu wlaczenia sie turbo co nastepuje okolo 2200obr/min gdyz nie jest to sprezarka jak w golfie 3 1,9tdi o zmiennej geometrii skrzydel tylko o stalej geometrii.

 

 

 

no to jak tu działa turbina to wiem. ale wogóle niema przyrostu mocy nawet do 4tys.

 

cały czas idzie od zera równo , niema żadnego odczucia załączenia turbiny-pracuje jak normalny wolnossący. Turbina jest bo ją widzę , autk nie dymi. zapala dobrze.

 

 

-- kontrolka airbaga już sie nie zapala ,sama sie naprawiła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Hej,

 

przerabiałem ten problem jakis czas temu.

 

Mialem podobny objaw co kolega demano i po wymianie wiekszosci wtyczek airbag-owych w mojej primercie problem nie ustepowal a wrecz przeciwnie wydawalo mi sie że sie nasila. Dodam że bledow na sterowniku nie bylo i przejscie w tryb serwisowy sterownika airbagu zadnego bledu nie meldowal. Trwało to dosc dlugo zanim znalazlem wlasciwa przyczyne zarzenia kontroli Airbag-u.

 

Trzeba wyciagnac licznik i przelutowac piny na plytce licznika.

 

Problem po takiej naprawie ustapil i po przejechaniu okolo 10000 nie wystapil

 

pzd

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...