Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Y61 ZD30


Gość Diesel

Rekomendowane odpowiedzi

WItam

Jestem tutaj nowy,mam na imie Artur.

Przekopuje forum ale nie moge nic namierzyć w kwestii interesujących mnie tematów.

Posiadam Y61 ZD30 w którym padł silnik, remont odpada, kupiłem używke załatwioną z Irlandii z rozbitka.

Moje pytania są następujące.

Jak sie ma kwestia immobilaisera w patrolu, kupiony silnik jest kompletny, czy po założeniu odpali na aktualnej pompie paliwa czy trzeba przekłądać ze starego silnika, a może da sie to jakoś obejść.

Drugie pytanko:

Cały remont robie sam-silnik jest juz w 99%gotowy do wyjęcia, stanąłem na 2 górnych srubach na łączeniu silnika i skrzyni(cięzki dostep, a w sumie to go brak).Czy musze wyjechać całym silnikiem ze skrzynią czy jest możliwość wyjęcia samego silnika, może ktoś coś robił i podpowie.

Ostatnie pytanie.

Silnik który kupiłem jeżdził w Y61 automacie,ja mam manual.Są 3 kostki których w wersji manual brak-czy nie będzie zadnych zgrzytów jeśli przepne całą instalacje z mojego silnika,czy jeszcze musze o czymś pamietać przekłądając silnik z automata do manuala.

Pozrawiam i czekam na jakieś pomocne rady.

post-45693-0-40210700-1308099329_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szczureczek

Nie odbierz tego źle, ale po co ładujesz się w kolejne gówno. Nie łatwiej zmienić silnik na jakiś normalny? Kumpel zarzucił po najtańszej linii oporu od mercedesa. I lata i zadowolony, a w tym za jakiś czas znów Cię czeka niespodzianka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odbierz tego źle, ale po co ładujesz się w kolejne gówno. Nie łatwiej zmienić silnik na jakiś normalny? Kumpel zarzucił po najtańszej linii oporu od mercedesa. I lata i zadowolony, a w tym za jakiś czas znów Cię czeka niespodzianka.

 

Teraz już za pózno,kupiłem to przełożę,ostatecznie jak się rozleci to pomyslę nad tym mercedesem bo na V8 jeszcze nie uzbierałem hehe:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak sie okazało cały projekt Mercedes nie wypalił ... wiele spraw trafiło do sądu , rzeczoznawców itp..

Szkoda bo zapowiadała się fajna alternatywa dla jednak drogich V8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grishaboo

Czy możecie rozwinąć temat sinika mercedesa lub innego alternatywnego do ZD30 napędu do Patrola ? Co jest nie tak z silnikiem merca ?

Chciałbym kupić Patrola z poczatku produkcji Y61, ale jakość i parametry silnika nie przerażają. Nie można tam wstawiać czegoś innego ?

Jakiegoś duzego diesla ale nie tak drogiego jak V8 GM, bo ich cena = cena Patrola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...