Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kupiłem P12 :) 2002 rok 1.8 sedan


słonik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od ok 20 dni jestem posiadaczem Nissana Primera P12 rocznik 2002. W skrócie o autku :) Wybierałem spośrod około kilkunastu i padło na auto od 2 właściciela. Pierwszy jeździł ok 1,5 rok robiąc ok 90 tys km i oddając auto w rozliczeniu (salon nissana) na inne. A drugi jeździł ponad 7 lat.

Do zakupu przekonało mnie właśnie to tymbardziej, ze auto jako jedyne miało oryginalne szyby nie miało, ani grama szpachli i jego historia została dokładnie sprawdzona w aso( do ostatnich dni był serwis). Przebieg 193.000 km silniczek 1.8. Pierwsza rejestracja 2003.

Wyposażenie : 6 poduszek,abs,wspomaganie,radio,klimatronik,el lusterka,szyby,napinacze,sofix,regulacja fotela, xenony.

Z braków w porównaniu do innych :) - nie mam alusów, kamerki cofania, i kolorowego wyświetlacza (mam taki..bez grafiki).

Autkiem zrobiłem ok 2000 km oleju nie ubyło..więc jedno wiem na pewno - nie bierze 1 litra na 1000 km ;-)

Reszta - czas pokaze. Dwa tygodnie temu byłem na akcji serwisowej Nissana - wymieniono mi bezpłatnie w Aso czujnik położenia wału.

Pozdrawiam Wszytskich

Słonik

post-41405-0-78318900-1308165610_thumb.jpg

Edytowane przez słonik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od ok 20 dni jestem posiadaczem Nissana Primera P12 rocznik 2002. W skrócie o autku :) Wybierałem spośrod około kilkunastu i padło na auto od 2 właściciela. Pierwszy jeździł ok 1,5 rok robiąc ok 90 tys km i oddając auto w rozliczeniu (salon nissana) na inne. A drugi jeździł ponad 7 lat.

Do zakupu przekonało mnie właśnie to tymbardziej, ze auto jako jedyne miało oryginalne szyby nie miało, ani grama szpachli i jego historia została dokładnie sprawdzona w aso( do ostatnich dni był serwis). Przebieg 193.000 km silniczek 1.8. Pierwsza rejestracja 2003.

Wyposażenie : 6 poduszek,abs,wspomaganie,radio,klimatronik,el lusterka,szyby,napinacze,sofix,regulacja fotela, xenony.

Z braków w porównaniu do innych :) - nie mam alusów, kamerki cofania, i kolorowego wyświetlacza (mam taki..bez grafiki).

Autkiem zrobiłem ok 2000 km oleju nie ubyło..więc jedno wiem na pewno - nie bierze 1 litra na 1000 km ;-)

Reszta - czas pokaze. Dwa tygodnie temu byłem na akcji serwisowej Nissana - wymieniono mi bezpłatnie w Aso czujnik położenia wału.

A oto wstępna fotka autka :-)

Pozdrawiam Wszytskich

Słonik

moja to kombi 2002 130 tysi teraz, sprowadzona z niemiec z książką serwisową

nie bierze oleju

kamerę cofania mam

aluski mam

kolorowy wyświetlacz mam

przeciwmgielne przednie mam - zapomniałeś dopisać że Ty nie masz :-)

autkiem zrobiłem ponad 8 tysi od września 20101 roku i popsuł się tylko podnośnik szyby, ale naprawiony moim sposobem, opisanym w zrób to sam :-)

 

jaka to akcja serwisowa, nic nie słyszałem, jakich aut to dotyczy?

Edytowane przez jolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja to kombi 2002 130 tysi teraz, sprowadzona z niemiec z książką serwisową

nie bierze oleju

kamerę cofania mam

aluski mam

kolorowy wyświetlacz mam

przeciwmgielne przednie mam - zapomniałeś dopisać że Ty nie masz :-)

autkiem zrobiłem ponad 8 tysi od września 20101 roku i popsuł się tylko podnośnik szyby, ale naprawiony moim sposobem, opisanym w zrób to sam :-)

 

jaka to akcja serwisowa, nic nie słyszałem, jakich aut to dotyczy?

 

 

Aaa nie mam przeciwmgielnych fakt ! Taka wersja cóż począć :)

Podnośnik szyby cały mechanizm zmienił poprzedni właściciel w zeszłym roku, spory wydatek bo w serwisie.

Akcja serwisowa wymiana czujnika położenia wału. Bez limitów km. Zawsze można wymienić bezpłatnie i mieć wpis z aso ;-)

Pozdrawiam

P.S. W kwestii korozji to tak jak wczesniej pisałem niby super zabezpieczenie,ale podwozie to tak sobie w porównaniu z Toyotą i jakieś purchelki też bym znalazł na nadwoziu. Poza tym oki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość korzenduffy

Witam

Od ok 20 dni jestem posiadaczem Nissana Primera P12 rocznik 2002. W skrócie o autku :) Wybierałem spośrod około kilkunastu i padło na auto od 2 właściciela. Pierwszy jeździł ok 1,5 rok robiąc ok 90 tys km i oddając auto w rozliczeniu (salon nissana) na inne. A drugi jeździł ponad 7 lat.

Do zakupu przekonało mnie właśnie to tymbardziej, ze auto jako jedyne miało oryginalne szyby nie miało, ani grama szpachli i jego historia została dokładnie sprawdzona w aso( do ostatnich dni był serwis). Przebieg 193.000 km silniczek 1.8. Pierwsza rejestracja 2003.

Wyposażenie : 6 poduszek,abs,wspomaganie,radio,klimatronik,el lusterka,szyby,napinacze,sofix,regulacja fotela, xenony.

Z braków w porównaniu do innych :) - nie mam alusów, kamerki cofania, i kolorowego wyświetlacza (mam taki..bez grafiki).

Autkiem zrobiłem ok 2000 km oleju nie ubyło..więc jedno wiem na pewno - nie bierze 1 litra na 1000 km ;-)

Reszta - czas pokaze. Dwa tygodnie temu byłem na akcji serwisowej Nissana - wymieniono mi bezpłatnie w Aso czujnik położenia wału.

A oto wstępna fotka autka :-)

Pozdrawiam Wszytskich

Słonik

 

mam tagiego samego drania.

zawieszenie trzeszczy, autko tez po 2 wlascicielu. Ogolnie to jestem srednio zadowolony z prowadzenia sie auta. auto dużo pali a mam je w gazie.Przyspieszenie pozostawia wiele do zyczenia...Klima slaba a odgrzybialem i napelnialem. Ogolnie japonskie auto sponiewierane przez specow z Renault.Za to duuzo miejsca w srodku wiecej niz w nowym bmw 3 :)

Nissan to nissan bede go remontował. Powoli zaczynam sie przyzwyczajac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam tagiego samego drania.

zawieszenie trzeszczy, autko tez po 2 wlascicielu. Ogolnie to jestem srednio zadowolony z prowadzenia sie auta. auto dużo pali a mam je w gazie.Przyspieszenie pozostawia wiele do zyczenia...Klima slaba a odgrzybialem i napelnialem. Ogolnie japonskie auto sponiewierane przez specow z Renault.Za to duuzo miejsca w srodku wiecej niz w nowym bmw 3 :)

Nissan to nissan bede go remontował. Powoli zaczynam sie przyzwyczajac.

 

Hej

Potwierdzam spora różnica w mocy pomiędzy 2.0. Taki się trafił i póki co taki zostanie :)

Co do prowadzenia kwestia przyzwyczajenia, wcześniej corsą jeździłem. Dla mnie auto jest twarde, ale bardziej komfortowe niż opelek. Co do klimy u mnie klimatronik poniżej 18 stopni nie da się ustawić, a w innych autach jest 16. Dwa stopnie różnicy to jest wiele. Po nabiciu nie odczułem wielkiej różnicy ( a brakowało ponad połowe gazu). Porównałem z innym autem gdzie ustawiłem też 18 i wtedy zrozumiałem...tak ma być.

Ile Ci pali? Jak wygląda u Ciebie sprawa korozji?

Pozdrawiam

Słonik

Edytowane przez słonik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akcja serwisowa wymiana czujnika położenia wału. Bez limitów km. Zawsze można wymienić bezpłatnie i mieć wpis z aso ;-)

 

powiedz coś więcej o tej akcji serwisowej, dali jakis papier na podstawie czego wymieniają, u mnie działa wszystko OK, ale skoro można bezpłatnie wymienić na nowy no to czemu nie skorzystać :-) hehehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość korzenduffy

Hej

Potwierdzam spora różnica w mocy pomiędzy 2.0. Taki się trafił i póki co taki zostanie :)

Co do prowadzenia kwestia przyzwyczajenia, wcześniej corsą jeździłem. Dla mnie auto jest twarde, ale bardziej komfortowe niż opelek. Co do klimy u mnie klimatronik poniżej 18 stopni nie da się ustawić, a w innych autach jest 16. Dwa stopnie różnicy to jest wiele. Po nabiciu nie odczułem wielkiej różnicy ( a brakowało ponad połowe gazu). Porównałem z innym autem gdzie ustawiłem też 18 i wtedy zrozumiałem...tak ma być.

Ile Ci pali? Jak wygląda u Ciebie sprawa korozji?

Pozdrawiam

Słonik

 

Też jezdziłem corsa (2003) wczesniej i bmw 3 (2010)auto w rodzinie. Jesli chodzi o spalanie to juz pisałem na stronie z odnosnie LPG bo mam primerke w gazie stag 300 i pali duuuuzo :) tzn na trasie 11-13litrow(jazda do 3,5 tys obrotów) w miescie 14-15 litrow gazu . jesli chodzi o benzyne to 2-3 litry mniej . I mam problem bo mi gasnie na gazie i nie zapala odrazu . Wymienilem swiece na irydowe denso wymieniłem filtr powietrza zmienilem olej . W tym tygodniu zajme sie gazem i zawieszeniem.Dodam ze Primerke posiadam 3 tydzien .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedz coś więcej o tej akcji serwisowej, dali jakis papier na podstawie czego wymieniają, u mnie działa wszystko OK, ale skoro można bezpłatnie wymienić na nowy no to czemu nie skorzystać :-) hehehehe

Podaj mi nr vin na priv.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam

Od ok 20 dni jestem posiadaczem Nissana Primera P12 rocznik 2002. W skrócie o autku smile.gif Wybierałem spośrod około kilkunastu i padło na auto od 2 właściciela. Pierwszy jeździł ok 1,5 rok robiąc ok 90 tys km i oddając auto w rozliczeniu (salon nissana) na inne. A drugi jeździł ponad 7 lat.

Do zakupu przekonało mnie właśnie to tymbardziej, ze auto jako jedyne miało oryginalne szyby nie miało, ani grama szpachli i jego historia została dokładnie sprawdzona w aso( do ostatnich dni był serwis). Przebieg 193.000 km silniczek 1.8. Pierwsza rejestracja 2003.

Wyposażenie : 6 poduszek,abs,wspomaganie,radio,klimatronik,el lusterka,szyby,napinacze,sofix,regulacja fotela, xenony.

Z braków w porównaniu do innych smile.gif - nie mam alusów, kamerki cofania, i kolorowego wyświetlacza (mam taki..bez grafiki).

Autkiem zrobiłem ok 2000 km oleju nie ubyło..więc jedno wiem na pewno - nie bierze 1 litra na 1000 km ;-)

Reszta - czas pokaze. Dwa tygodnie temu byłem na akcji serwisowej Nissana - wymieniono mi bezpłatnie w Aso czujnik położenia wału.

Pozdrawiam Wszytskich

Słonik

 

Czesc Slonik, napisz prosz cos wiecej na jakich zasadach wymienili Ci czyujniki polozenia walu. Wlasnie musze to zrobic wiec jestem bardzo zainteresowany ta akcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto musi być krajowe i serwisowane w aso przez okres gwarancji. Najlepiej tam zadzwonic i powiedziec, ze byla taka akcja, ale auto nie załapało się z braku czasu i czy jest możliwość. Mi się udało i czujniczek nowy, aczkolwiek byłem mocno zdziwiony, ze nie było żadnego "ale".

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...