Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Licznik;zegary


Gość marcinbergen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marcinbergen

Hej. Czy ktos z was mial w planie..lub ma:) wymiane zegarow (licznika) z modelu po liiftingu do modelu z przed liftingiem??:) czy jest w ogole taka mozliwosc??

Edytowane przez marcinbergen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Czy ktos z was mial w planie..lub ma:) wymiane zegarow (licznika) z modelu po liiftingu do modelu z przed liftingiem??:) czy jest w ogole taka mozliwosc??

 

Przepraszam , ale jaka idea Ci przyświeca z tą wymiana nowe na stare. Chyba że o czymś nie wiem. :unsure::o

Edytowane przez waszka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Czy ktos z was mial w planie..lub ma:) wymiane zegarow (licznika) z modelu po liiftingu do modelu z przed liftingiem??:) czy jest w ogole taka mozliwosc??

Tak, pytałem o to w servisie. Powiedzieli, że nie wiedzą czy się da ale przypuszczają, że nowy komputer pokładowy w najlepszym razie nie będzie miał wszystkich funkcji.

 

Ja myślę, że taka przekładka może nie być możliwa. Np. w nowych zegarach informacje o zapięciu pasów wyświetlane są na ekranie komputera, przed liftem stosowne kontrolki znajdowały się pod radiem. Czyli prawdopodobnie to by nie działało.

 

Jeśli gdzieś pojawi się servisówka do nowego modelu to będziemy mogli przynajmniej sprawdzić czy wtyczki do zegarów są takie same. Na razie trudno to ustalić.

 

Widziałem kiedyś na allegro zegary z nowego modelu za 200 zł. Kuszące :D

 

Przepraszam , ale jaka idea Ci przyświeca z tą wymiana nowe na stare. Chyba że o czymś nie wiem. :unsure::o

Prawdopodobnie znacznie lepszy komputer pokładowy z wizualizacją chwilowego spalania. Ogólnie estetyka nowych zegarów jest o niebo lepsza niż tych przedliftingowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcinbergen

Przepraszam , ale jaka idea Ci przyświeca z tą wymiana nowe na stare. Chyba że o czymś nie wiem. :unsure::o

 

dokladnie tak jak napisal kolega powyzej:) estetyka...wiecej funkcji....itp itd:) poprostu podobaja mi sie:)

 

Przepraszam , ale jaka idea Ci przyświeca z tą wymiana nowe na stare. Chyba że o czymś nie wiem. :unsure::o

 

pozatym chyba zle zrozumiales moje pytanie:) nie nowe na stare:) a stare na nowe chce wymienic:)

Edytowane przez marcinbergen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcinbergen

do wywalenia

 

ze niby co? pisz konkretnie o co Ci biega :) bo mam klopoty ze zrozumieniem

 

do wywalenia

 

ze niby co? pisz konkretnie o co Ci biega :) bo mam klopoty ze zrozumieniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozatym chyba zle zrozumiales moje pytanie:) nie nowe na stare:) a stare na nowe chce wymienic:)

 

Rzeczywiście chyba żle zrozumiałem - :D sorry .W tą strone jest to logiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość +2qq_komar

... wymiane zegarow (licznika) z modelu po liiftingu do modelu z przed liftingiem??...

JA tam się nie chcę czepiać ale logika tego zdania wskazuje na zamianę z zegarów nowych na stare..

Z tych po ... na te przed.. :blink:.. a może jestem aż nadto logiczny :o

Edytowane przez +2qq_komar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie estetyka nowych zegarów jest o niebo lepsza niż tych przedliftingowych.

Z tym się zgadzam. W innym poście piszę o wymianie zegarów ale z powodu nieświecenia jednej z diod. Zapytałem o możliwość wymiany na nową wersję (niby drobiazg ale w starej wersji nie podoba mi się kolor komputerka - zegary białe a ten pomarańczowy - bez sensu). Padła odpowiedź - niemożliwe. Myślę, że to jest również technicznie niemożliwe. Np. wskaźniki poziomu paliwa i temperatury silnika są w innych miejscach i na innych zasadach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym się zgadzam. W innym poście piszę o wymianie zegarów ale z powodu nieświecenia jednej z diod. Zapytałem o możliwość wymiany na nową wersję (niby drobiazg ale w starej wersji nie podoba mi się kolor komputerka - zegary białe a ten pomarańczowy - bez sensu). Padła odpowiedź - niemożliwe. Myślę, że to jest również technicznie niemożliwe. Np. wskaźniki poziomu paliwa i temperatury silnika są w innych miejscach i na innych zasadach.

To akurat nie kłopot bo wszystko sterowane jest elektronicznie - nie ma różnicy czy sygnał powoduje przemieszczenie się wskazówki w górę czy zaświecenie się kolejnego kwadracika.

 

Problemy główne są trzy:

1. Nikt nie wie, czy wtyczka jest taka sama jak w starych zegarach.

2. Prawdopodobnie jest jakaś zmiana w oprogramowaniu skoro nowy komputer pokazuje chwilowe spalanie.

3. Muszą być dodatkowe kable/przesył dodatkowych sygnałów skoro otwarcie konkretnych drzwi czy zapięcie konkretnych pasów jest sygnalizowane na nowym komputerze.

 

Co do estetyki to muszę powiedzieć jedno - w pierwszej wersji QQ przynajmniej wszystko było spójne (wyświetlacz komputera, wyświetlacz radia, przyciski, wyświetlacz klimatyzacji - wszystko bursztynowe i w jednym stylu). W każdym kolejnym roku modelowym coś przestawało grać w koncepcji - najpierw komputer zyskał czarne tło i bursztynową czcionkę, potem po liftingu zmieniono komputer który teraz jest ładny i świeci na biało, przy czym pozostawiono bursztynowe podświetlenie przycisków i klimatyzacji. Potem zmieniono radio, które już nie jest podświetlane tak dobrze i ładnie jak pierwsze. Wreszcie ostatnio zmieniono podświetlenie klimy - teraz jest to bursztynowa czcionka na czarnym tle.

 

Niemniej, jeśli tylko zmiana byłaby możliwa, już jechałbym do servisu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam ponownie,

po zatankowaniu do pełna zauważyłem, że nie wyświetlają się wszystkie kropki od poziomu paliwa.

Czy muszę wymieniać cały panel z zegarami, czy jest jakaś inna możliwość naprawy bez wymiany zegarów?

Pozdrawiam

w załączeniu foto

post-56295-0-52240900-1340286544_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Hej. Czy ktos z was mial w planie..lub ma:) wymiane zegarow (licznika) z modelu po liiftingu do modelu z przed liftingiem??smile.gif czy jest w ogole taka mozliwosc??

Witam

Mam w planie wymiane bo zegary zakupiłem za przeróbke zabieram sie przed swietami dopiero

To akurat nie kłopot bo wszystko sterowane jest elektronicznie - nie ma różnicy czy sygnał powoduje przemieszczenie się wskazówki w górę czy zaświecenie się kolejnego kwadracika.

 

Problemy główne są trzy:

1. Nikt nie wie, czy wtyczka jest taka sama jak w starych zegarach.

2. Prawdopodobnie jest jakaś zmiana w oprogramowaniu skoro nowy komputer pokazuje chwilowe spalanie.

3. Muszą być dodatkowe kable/przesył dodatkowych sygnałów skoro otwarcie konkretnych drzwi czy zapięcie konkretnych pasów jest sygnalizowane na nowym komputerze.

 

Co do estetyki to muszę powiedzieć jedno - w pierwszej wersji QQ przynajmniej wszystko było spójne (wyświetlacz komputera, wyświetlacz radia, przyciski, wyświetlacz klimatyzacji - wszystko bursztynowe i w jednym stylu). W każdym kolejnym roku modelowym coś przestawało grać w koncepcji - najpierw komputer zyskał czarne tło i bursztynową czcionkę, potem po liftingu zmieniono komputer który teraz jest ładny i świeci na biało, przy czym pozostawiono bursztynowe podświetlenie przycisków i klimatyzacji. Potem zmieniono radio, które już nie jest podświetlane tak dobrze i ładnie jak pierwsze. Wreszcie ostatnio zmieniono podświetlenie klimy - teraz jest to bursztynowa czcionka na czarnym tle.

 

Niemniej, jeśli tylko zmiana byłaby możliwa, już jechałbym do servisu smile.gif

Witam

wtyczka nie jest taka sama mogę wstawic foto

ale jak ktos chce to zrobi

post-64091-0-02264700-1383469372_thumb.png

Przepraszam , ale jaka idea Ci przyświeca z tą wymiana nowe na stare. Chyba że o czymś nie wiem. unsure.gifohmy.gif

Hej. Czy ktos z was mial w planie..lub ma:) wymiane zegarow (licznika) z modelu po liiftingu do modelu z przed liftingiem??smile.gif czy jest w ogole taka mozliwosc??

post-64091-0-58346700-1383469386_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam jestem nowy na forum odswierze temat . udalo sie komus przerobic zegary z modelu po lifcie do modelu przed liftem ?

A o czy tu jest mowa ?(cały temat ) jest temu poświęcony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko tylko prosze o info czy komus sie udalo to zrobic bo mnie tez strasznie wkurza ten pomaranczowy wyswietlacz , mam zegary od modelu po lifcie ale zlacze jest inne i niemam pojecia jak to przerobic


moze ma ktos jakis schemat  podlaczenia zestawu wskaznikow z modelu przed i po lifcie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś mieć rozpiskę pinów w obu kostkach i chyba trzeba by było ciąć ścieżki na płytce tak jak to się odbywa w innych autach .

Tak czy inaczej elektronik jest potrzebny no chyba że czujesz się sam na siłach i z miernikiem i +12V kabel po kabelku opisywać który od czego .

Najszybciej tego typu wskazówek  spodziewałbym się na forach w Rosji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie przelutowalem diody z pomaranczowych na biale ale itak bede probowal przerobic instalacje jak tylko kupie gdzies zlacze do nowego licznika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety :( przeszukałem dwa popularne rosyjsko języczne fora użytkowników Qq i słowem nie ma tam wzmianki o chęci wymiany zegarów z przed FL na po FL J10 .

Jesteś niestety skazany na samotną walkę bez wskazówek .

Jak już się podejmiesz tego dzieła , to udokumentuj je FOTO i opisz tutorial dla potomnych , bo pewnie kilku kolegów podążyłoby Twoim śladem ,jak się powiedzie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napewno napisze tutaj ale narazie mam problem z dokupieniem zlacza bo albo maja same liczniki albo cala wiazke za kupe kasy no i jeszcze kwestia shematu ale to moze jakos ogarne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...
W dniu 21.06.2012 o 15:49, Gość Strrong napisał:

Witam ponownie,

po zatankowaniu do pełna zauważyłem, że nie wyświetlają się wszystkie kropki od poziomu paliwa.

Czy muszę wymieniać cały panel z zegarami, czy jest jakaś inna możliwość naprawy bez wymiany zegarów?

Pozdrawiam

w załączeniu foto

post-56295-0-52240900-1340286544_thumb.jpg

podpinam sie pod tematem. U mnie nie wyświetla sie godzina, spalanie nie ma także kratek które wskazuja ze zatankowałem do pełna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...