Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

klima tino 2.2 dci


Gość Greggy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich .

 

Mam pytanie bo wlasnie walcze z klima w Tince 2.2 dci (odwiedzam kolejne warsztaty) ,czy ktos moze fachowo podac nazwe aluminiowego przewodu(rurka) biegnacej pomiedzy chlodnica klimy(skraplaczem) a wnetrzem pojazdu taka dluga lamana w kilku miejscach rurka .Slyszalem wersje ze to przewod wysokiego cisnienia klimy ,ale nie jestem pewien .Dodam ze bardzo trudno ja kupic a u mnie cieknie na zlaczu z chlodnica -skraplaczem i ponoc to pekniecie metalu i zadne wymiany oringow etc. nie pomoga chce kupic nowa wymienic i pozbyc sie klopotu.Dzieki za wszelka pomoc .

 

Lutowanie nie wchodzi w gre bo tu gdzie mieszkam nikt nie lutuje takich rzeczy ,a ja wole wymiane na nowe. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki bardzo

 

Teraz juz jestem bardziej rozeznany w tym temacie .Czyli cieknie przewod wysokiego cisnienia !!!!:) Wiem teraz o co pytac przy tej czesci .Raz jeszce dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,niedawno napełniłem klimatyzacje a po tygodniu okazało się ,że jest dziura w chłodnicy i mam pytanie czy oprócz nowej chłodnicy muszę dokupić jeszcze jakieś inne części(np.uszczelki,podkładki ......)? i czy tą część z boku w kształcie tulei chyba osuszacz czy skraplacz będzie można przełożyć do nowej?Widziałem na allegro sprzedają same chłodnice lub z tą częścią w komplecie.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja tez jestem w trakcie naprawy a raczej "wymiany po kawalku " calej klimy,jesli chodzi o zakup kondensera klimy (chlodnicy) to jesli kupujesz od dobrego sprzedawcy to powinna byc od razu z zamontowanym osuszaczem (taki kawalek grubej rurki przymocowanej do sciany chlodnicy) w moim przypadku ,padl kompresor ,potem okazalo sie ze chlodnica cieknie ,a teraz czekam na rurke wysokiego cisnienia "tylko od dealera " ,jak masz do wymiany chlodnice a robisz to przez serwis to oni maja uszczelki, oringi i takie tam potrzebne czesci .Po moim zaczerpnieciu wiedzy z roznych zrodel przy wymianie chlodnicy nalezy tez wymienic ten osuszacz na nowy ,to jak wymiana oleju w aucie a pozostawienie brudnego filtra .Masz pewnosc wtedy ze chodnica jest czysta .Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp.Ciekawy jestem jakie mogą być skutki nieużywania przez dłuższy czas(np.pół roku) klimy,pytam bo mało ostatnio jeżdżę i nie śpieszy mi się do wymiany!Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp.Ciekawy jestem jakie mogą być skutki nieużywania przez dłuższy czas(np.pół roku) klimy,pytam bo mało ostatnio jeżdżę i nie śpieszy mi się do wymiany!Pozdrawiam.

 

 

No niestety opłakane :( moja Tinka mniej więcej tyle stała w komisie w niemczech i miała sprężarkę do roboty - brak smarowania układu a w konsekwencji uszczelnienia padły i trzeba było wymieniać je - koszt ok. 500 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To cie pociesze:)

 

 

W moim przypadku po zakupie autka pojechalem na ladowanie klimy, hm....zrobione .Nastepny dzien ruszam a tu slysze jakby pasek sie slizgal az piszczy ,po kilku metrach ustalo ,po chwili znowu .Zajrzalem pod auto a to dzwiek piszcenia dobiega z kompresora klimy ,wizyta na warsztacie (ponowna ) i okazalo sie ze poprzedni wlasciciel nie uzywal klimy i po prostu wycieklo wszystko i kompresor sie zatarl.Kupilem nowy kompresor 1100 pln ,wymiana 623 pln.Tydzien pozniej okazuje sie ze chlodnica (kondenser)cieknie i do wymiany nowa 500 pln wymiana 810 pln ,po wymianie okazalo sie ze rurka wysokiego cisnienia cieknie i jest do wymiany kolejne 378 pln i za wymiane i napelnienie 890 pln .dodam tylko ze mieszkam za granica a ceny przeliczylem na zlotowki wiec u mnie to gorzej wygladalo .Niestety tu gdzie mieszkam niczego sie nie spawa, nie lutuje tylko od razu wymienia na nowe ,czesci sam kupowalem bo ceny w warsztatach maja chyba z ksiezyca ,albo sie tlumacza ze ciezko kupic i trzeba dlugo czekac na np w/w rurke wysokiego cisnienia ,ja niestety znalazlem ja dopiero u dealera Nissana . Pozdrawiam i zycze powodzenia ludzie maja wieksze wydatki niz piec stow za kompresor . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...