Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kontrolka blokady wału


Gość APZ

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, proszę o podpowiedź:

 

Po włączeniu silnika (Navara D40, 2007), nie gaśnie żółta kontrolka blokady tylnego mostu (taki schemacik osi i wału, lewa górna część tablicy wyświetlaczy). Po kilkunastu minutach jazdy - gaśnie, ale znowu z niewiadomego powodu się zapala i tak na około. Pali się np. 2 godziny i zniewiadomej przyczyny gaśnie.

Auto działa normalnie, wszystkie napędy, 4LO i blokada dyferencjału. Włączanie i wyłączanie napędów, blokowanie dyferencjału - nie wpływa na zgaszenie kontrolki.

 

Czy to coś poważnego czy jeździć bez obaw ? W ASO nie wiedzą, bo elektryk nieobecny ( :rolleyes: ) i trzeba czekać, ale nie widzą przeszkód aby nie ekploatować auta normalnie, mimo zapalonej kontrolki.

 

Ktoś wie co to padło ? Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Zobaczymy czy ASO da taki sam werdykt. dzięki.

 

Może wiesz ile taki czujnik kosztuje ? Mniej więcej.

Nie mogę znaleźć jakiejs oferty w internecie.

Dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam po dłuższej nieobecności :D

a wracając do pytania kolegi to może być zwykłe zwarcie ,mam to od kilku miesięcy serwis chciał wymieniać czujnik w tylnym moście później mówili że jeszcze trzeba dwa wymienić i jeszcze jakąś kostkę i że samochód muszę zostawić gdzieś na dwa tygodnie ,więc podjechałem do innego serwisu nissana a tam magik powiedział że to jest zwarcie gdzieś na kablach i to będzie trudne do zdiagnozowania .No i tak zostało kiedy zapala mi się kontrolka to podjeżdżam do serwisu kasują błąd i mykam dalej a tak naprawdę serwisy nissana są bardzo słabe a w moim przypadku samochód jest jeszcze na gwarancji więc poczekam jeszcze jak coś większego nawali a nawali z pewnością to wstawię go im i karze naprawić wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...