Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

P11-Hamulce ostre jak brzytwa!


Gość vince18

Rekomendowane odpowiedzi

No wlasnie. Krotka pilka - odpowietrzanie. Mam p11 gt w wersji angielskiej i nie mogę sprawić żeby hamulce były ostre jak brzytwa. Ciągle czuje, że gdzieś jest uwięzione powietrze pomimo, że przez system hamulcowy przeszło pewnie z 5 litrów płynu na różne patenty. Z wlaczonym i wyłączonym silnikiem, z i bez bezpiecznika pompy abs, zaczynając od różnych kół, pod ciśnieniem ze sprezarki podlaczonej do zbiorniczka płynu. I dalej czuje, ze pedal wchodzi do samego końca jak mocno wcisne :/ Specyfikacja moich hamulców: z przodu 4 tloczkowe z 300zx-a, klocki prawie nowe ebc, tarcze ebc prawie nowki, przewody w oplocie stalowym goodridge, tył klocki i tarcze stan bdb firma jakas zwykła przewody jak wyżej. Właśnie kupiłem zestaw uszczelek do pompy hamulcowej i planuje ponowić walkę w weekend. Macie jakieś pomysły ocb? Prosze powiedzcie mi co robię źle bo się potne, pozdro

 

Nikt nie zna żadnych sztuczek? Jakieś specjalne odpowietrzanie pompy abs? Inne cuda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modele te odpowietrza sie w ten sposob. 1. lewy tylny. 2. prawy przedni.3 prawy tylny .4. lewy przedni. napisales ze masz wersje angielska . Jesli w ten sposob odpowietrzales i Jest tak ze trzeba kilka razy odpowietrzac, bo jeszcze jest powietrze. i pedal wpada . jesli odpowietrzales kilika razy i pedal jest dalej miekki to wymien uszczelniacze na pompce hamulcowej.

 

Tylko jak bedziesz wymienial uszczelniacze to sprawdz czy na gladzi pompki nie ma wzerow lub zaciec. Jesli tak jest to pompka do wymiany.To pewnie wiesz ale dla przypomnienia odlacz minusowwa kleme od akumulatora albo wyciagnij bezpiecznik ABS. .Teraz pompe od ABS zostaw w spokoju. Ty masz odpowietrzyc hamulce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz CI napisalem ze pompa ABS cie teraz nie interesuje bo po to wyciagasz bezpiecznik ABS. Poza tym nawet jak CI siadze ABS w czasie jazdy ( a wiesz po co jest abs ) to wyciagasz bezpiecznik od ABS i hamulce dzialaja dalej tak samo tyle ze bez absu.

 

A wez jeszcze sprobuj odpowietrzac w tej kolejnosci co CI podalem . Moze pomoze. Nie zaszkodzi, Powodzenia .Czesc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobię, mam 2 pompki hamulcowe więc wybiore ta która się najlepiej prezentuje, drobniutkim (1200) papierem przeszlifuje delikatnie, wyczyszcze rozpuszczalnikiem a nowe uszczelki "naoliwie" świeżym płynem hamulcowym. Czy powinienem jakoś odpowietrzyc sama pompę hamulcowa przed przystąpieniem do odpowietrzania właściwych hamulców? Czy odpowietrzy się sama po nalaniu płynu do zbiorniczka?

 

Dobra. Za cholerę nie mogę rozebrać pompy. Zdjalem zabezpieczenie (zeger) z tylu pompy ale tloczki nie chcą wyjść. Jakby je coś trzymało, przy drugiej sekcji, tam gdzie płyn hamulcowy dostaje się do pompy jest jakby guziczek. Myślałem, że wyskoczy jak nacisne tloczki ale on ani rusz. Próbowałem go wbić ale nie da rady. Czy to mozliwe żeby się zakleszczyl? Model pompy to bendix 25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...