Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

SPRZĘGŁO terrano II


fotokora
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

mam taki problem

1. na odpalonym silniku na luzie słychać stukanie okolice skrzyni jak wciskam pedał sprzęgła stukanie ustaje. Co może być przyczyną?

2. druga sprawa to awaria typu: tyran zgaszony biegi wchodzą , odpalam silnik nie czuje sprzęgła i biegi nie wchodzą jak wbije bieg na zgaszonym i odpale na biegu to rusze i z ciężkim oporem juz jade zmieniam biegi.

czy oba przypadki można powiązać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie chciałbym Cię straszyć, ale........ możliwe, że ci sie skrzynia biegów sypie :/ mi zaczęło się od szumów, później zaczęła mi 4-ka haczyć, a później to już w trakcie jazdy huki, piski, trzaski, jęki! i okazało się że i sprzęgło do wymiany było i skrzynia też poszła więc lepiej skocz do mechanika i sprawdź co się święci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest bardzo wiele mozliwosci musisz odkrecic skrzynie biegow od silnika i zobaczyc co sie dzieje bo tak to mozemy tylko gdybac . ostatnio robilm eskorta z takimi samymi objawami i okazalo sie ze lozysko oporowe nie bylo zasprzeglone bo mocowanie peklo. napisz jak naprawiasz co bylo :shifty:

Edytowane przez ceniakenzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego wyciągałeś kiedyś sprzęgło w terranie? da się to zrobić odsuwając skrzynie od silnika czy trzeba całkowicie wyciągać skrzynie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:rolleyes: no i tyran naprawiony

 

było tak: łożysko oporowe posypało się , tarcza w części metalowej przetarta i wyleciały sprężynki a na dokładke obudowa pedału sprzęgła pękła

Wszystko już zrobione śmiga ładnie ale pedał jakoś mały ma skok wysprzęgladobrze jest odpowietrzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedz mi, dalo rade odsunac skrzynie czy musiales sciagac?? :rolleyes: a do spregielka musisz sie przyzwyczaic ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzynie wyciągaliśmy ale na siłe da się wysunąć jest trochę odkęcania.

Muszę coś pokombinować z tym pedałem bo skok jest mały ale pedał po puszczeniu nie wraca do końca coś z nim nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

skrzynie wyciągaliśmy ale na siłe da się wysunąć jest trochę odkęcania.

Muszę coś pokombinować z tym pedałem bo skok jest mały ale pedał po puszczeniu nie wraca do końca coś z nim nie tak

Witam,kolego wiem ze najprostszy sposob to przyzwyczaic sie,ale podpowiem ci tak;-) wjedz na kanal, sun palcem po lewej belce rany az pod zbiornik,tam zobaczysz cos co cie uszczesliwi;-p a mianowicie odpowietrznik;-) jesli pomoglem pociesze sie plusem. Pozdrowionka z Gdyni.Wojtek

Edytowane przez fizolow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...