Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

TITAN_TRUCK_PLUS_SAE_15W-40


balaam

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialbym dowiedziec sie od kolegow czy olej taki http://www.hagepolska.pl/upload/file/oleje_i_smary_ulotki/TITAN_TRUCK_PLUS_SAE_15W-40.pdf

nadaje sie do silnika 2,7 TDi 230tys km oczywiscie Terrano II prod 98r.

Pytam poniewaz mam taki olej a niedlugo zbliza sie wymiana. Do tej pory zalewalem go 10W-40 Mobil.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście używam CARGO 10W40(prawie 380 tys km też firmy FUCHS ale jak jeździłeś na 10W40 to lepiej niech tak będzie dalej,ale jak chcesz zalać to możesz śmiało lać

W serwisie lejemy taki olej do ciągników i jest git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich razem (mój pierwszy post) i autora z osobna ;)

 

Olej 15W-40 Titan truck jak najbardziej nada się do twojego silnika ale... :)

 

Olej, jakim zalewasz Terrano obecnie (10W-40) należy do grupy półsyntetyków. Olej, który chcesz zalać (15W-40) jest olejem mineralnym. 10W-40 w dużym uproszczeniu ale bez mijania się z prawdą jest olejem rzadszym i lepszym. Pamiętaj, że jeśli zalejesz gęstszy (15W-40) to nie zaleca się później zalewać rzadszego. W mojej opinii należy jak najdłużej zalewać syntetyk, później półsysntetyk a w ostateczności mineralny. Jeśli twój silnik się zbytnio nie poci olejem i nie bierze i to zostałbym przy 10W-40. Z racji tego, że jest to olej rzadszy silnik jest lepiej smarowany, pompa olejowa ma łatwiej przy rozruchu zimnego itd. U mnie dla przykładu Tyranek (280 tys. km.)jest zalewany 15W-40 bo już taki olej był jak go kupowałem. Mam też Octavie 1.9TDI (260 tys. km.) i ona lata cały czas na pełnym syntetyku 5W-40...i nie zmienię tego oleju na półsyntetyk tak długo, jak tylko się da.

 

Pozdrawiam,

arekodi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...