Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Korozja tylnej klapy


Gość zuzkak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tym postem chciałem ostrzec wszystkich użytkowników Pathfindera aby kontrolowali podczas trzy letniej gwarancji stan tylniej klapy ze względu na korozję. Na mojej powychodziły bąble a w okolicach podświetlania tablicy rejestracyjnej nawet zaczął odpadać lakier. Ja niestety zauważyłem to za późno bo po 3,5 roku użytkowania i Nissan nadzwyczajniej w świecie się na to "wypiął". Podobna sytuacja ma się w X-trail-ach więc domniemam że to jakaś wada fabryczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość budmiller

Standart w Pacie rdzewieje tylna klapa i łaczenie budy z dachem,klapa łapie "rudą" z tego powodu że tylna blęda nie ma zabezpieczenia w postaci folii transparentnej i trze się o lakier.Polecam zrobić to samemu ja w swoim teraz tak zrobiłem ale poprzedni właściciel nie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klapa, progi - uroki Pathfindera. Całe szczęście, że ASO reaguje bez zaskoczenia i bez problemu naprawiają niedociągnięcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

klapa, progi - uroki Pathfindera. Całe szczęście, że ASO reaguje bez zaskoczenia i bez problemu naprawiają niedociągnięcia

 

 

Tak ASO reaguje bez zaskoczenia i bez problemu , ale tylko w ciągu pierwszych trzech lat gwarancji :) A potem "na drzewo" bo przedłużona gwarancja na korozję w Nissanie to niestety fikcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Progi mam świeżo zrobione, klapa ma purchle tam gdzie koledzy mówią. Jak byś mógł Budmiller wlepić fotę jak zakombinowałeś z tą folią to by było super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat nie miałem foli pod ręką więc zastosowałem taśme dwustronną którą przykleiłem od tyłu blendy.Jak zastosujesz folie transparętną to przykleisz na blache.Zdemontuj wewnetrzny plastik klapy jest na wciskane kołki,odkręć blęde,wyczyść klape tam gdzie rdza papierem ściernym,zabezpiecz preparatem na rdze,zaprawka ze spreja,folia i poskładaj wszysko do kupy.Ja u siebie tak zrobiłem i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mi serwis z ul. Puławskiej wykonał usługę na gwarancji. Klapę nawet dwa razy malowali ponieważ zlikwidowali jeden bombelek a drugi zwyczajnie zamalowali. Gdy zauważyłem ten fakt zdenerwowałem się ale gdy pokazałem to doradcy serwisowemu - jego mina - bezcenne. Progi też pomalowali ale wypolerowali tylko w miejscach gzie doszli polerką bez demontarzu drzwi. Resztę dokończyłem za nich ręcznie. Jak już mówiłem w wątku o korozji ramy - Standardy ASO to pewien fenomen. Zawsze gdzy się z nimi stykam zastanawiam się czy moje auto było poddawane jakiemuś autorskiemu programowi obliczonemu na wyprowadzenie właściciela z równowagi emocjonalnej. Dziś gdybym miał zaprowadzić samochód na usunięcie tych bombelków sam usunąbym je i zrobił małe zaprawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dużym mieście masz lepiej - kilka serwisów, jakaś konkurencja, możesz wybrać a nawet na któryś obrazić. Spróbuj na prowincji gdzie jest 1 serwis w promieniu 80 km - to jest dopiero wejście na "ziemię obiecaną".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kiedzy widzieliście co bierzecie...3lata gwarancji na powłoke lakierniczą i mechanike. Problem jest z ta blenda nad rejestracja , ale to nie jest wina lakieru tylko uszkodzenie jest wyniku oddziaływania części na lakier i ma 3 lata gwarancji mechanicznej. Reszta jeśli jest zasadna bedzie naprawiona w ramach 12 lat gwarancji na perforacje od korozji ( od wewnatrz na zewnatrz )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość maron4x4

Mnie klapa póki co nie koroduje, ale zjeżył mi się włos tu i ówdzie po przeczytaniu Waszych postów.

Koroduje mi za to mocowanie klamki w szybie tylnej. Czy to norma? Czy wystarczy wymienić skorodowane śrubki, czy macie jakiś patent żeby nie korodowało w tym miejscu?

Widać, że musi być albo nieszczelność samej szyby i zasysać wilgoć i syf z ulicy, albo źle dobrany materiał śrubek. Nieładnie to wygląda... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...