Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

1.8 V16 DOHC [fotki] miska olejowa


Gość Cruise

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Otóż mam prośbę. Sam nie jestem rekinem w sprawach napraw i znajomosci technik mechaniki samochodowej, ale niejestem też głupi. Swoje auto dostalem od ojca, który użytkował nieudany prezent dla mamy z okazji 30 rocznicy slubu wyjątkowo rzadko. Tym sposobem auto nie ma nawet 70 tysięcy kilometrów na dzień dzisiejszy. W aucie buczało łożysko sprzęgła później natomiast straciłem 2 pierwsze biegi (wodzik? mechanicy zwalali na sprzęgło), almerka posiedziała tydzień w warsztacie, wyjechała wszystko śmiga jak talala. Jeździmy jeździmy... mrugneła mi raz kontrolka oleju. Zbagatelizowałem ten sygnał w pierwszym momencie bo i tak wracałem do domu. Autko posiedziało w garażu,natomiast rano coś mnie podkusiło sprawdzić poziom oleju. Wyciagam bagnet, juz mi sie podejrzanie mało usmarowany wydawał - przetarłem,wsadziłem - wyciągam . A tu co? Sucho qr** :dribble: ! Zjechalem 500 metrów do innego mechesa, patrzą rzeczywiscie! Dolalem na szybko 2 litry oleju bo akurat miałem stówke przy sobie, wjechałem na kanał i oto przedstawie Wam fotki (i tutaj też pojawia sie moja prośba żeby ktoś wrzucił fotki u siebie z pod auta jak to tam ma wyglądać). Bo chyba nie było seryjnie odpływu oleju zajebanego sylikonem?

 

Przepraszam jeżeli pominałem procedury witania sie i przedstawiania,ale podejrzewam że też złapalibyście wkurwa. Czy przy wymianie sprzęgła w tym aucie i zabawami z wodzikiem konieczne było spuszcanie oleju ? Moje pytanie co oni tutaj wymodzili,bo wybieram się do tego warsztatu... porozmawiać.

Chciałem jeszcze zapytać odbiegając o tematu o wymiane łożyska lewego przedniego koła w tym samochodzie i jakie są koszty tej przyjemności, bo tłucze sie za głosno :(

post-46223-0-49430000-1309350856_thumb.jpg

post-46223-0-82482500-1309350868_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeżeli jest tam zamontowane mokre sprzęgło a jest na pewno to była taka konieczność...Co do sylikony to pierwszy raz się z czymś takim spotykam ktoś za przeproszeniem pewnie upier*** korek spustowy i zawalił sylikonem bo nie miał pomysłu na zatkanie dziury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tych fot to prawie wcale nie widzę .... jakieś małe :(

 

 

trzeba w nie kliknąć ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...