Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kłopot z kluczykami P12 2004 1.9 dCi


Gość pszemo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dzisiaj 2x wyciągnąłem P12 2004 1.9 dCi z garażu i wszystko grało. Za drugim razem jechałem do benzynowni. Wszystko było OK.

Wsiadłem, przekręciłem kluczyk i nic oprócz czerwonej kontrolki w kształcie autka z kluczykiem i poduszek. Elektronika coś próbowała robić, a to wyświetlacz próbował się odpalić albo radio, wyświetlacze z kilometrami poświeciły po czym zdechło wszystko - oprócz w/w kontrolki.

 

Przestał zamykać/otwierać drzwi z pilota.

 

No i pytanie: cóż mogło się stać? Dwa kluczyki sprawdzone - oba tak samo działają - przy czym ten "codzienny" jakby powoli tracił zasięg z zamykaniem - musiałem być coraz bliżej, żeby zareagował - na chłopski rozum bateryjka - ale coś nie bardzo chce mi się w to wierzyć.

 

Czy ktoś ma jakąś koncepcję - chwilowo nismo stoi na stacji benzynowej 100 metrów od domu. Tyle pociechy, że nie 100 km.

 

Pozdrawiam,

pszemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem podobnie, u mnie wystarczylo wykasować błędy.

zarejestrowany był błąd "zerwane połaczenie immo z komputerem"

juz ze 3 razy mi sie tak zrobilo w cigu ostatnich 3 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechał na sznurku do mechanika.

Dziwna rzecz. Mechanik właśnie dzwonił - będzie nowy akumulator. Stwierdził, że zachechłany stary był strasznie.

Dziwne dla mnie - ale nie będę dyskutował skoro powiedział, że podpiął swój i wszystko gra.

 

Dziwne o tyle, że nie miałem żadnych oznak, że coś nie tak z baterią do tej pory.

Teraz skojarzyłem, że zostawiłem w samochodzie włączoną nawigację podpiętą po gniazdo zapalniczki, ale kluczyki miałem w kieszeni - więc generalnie nie było szansy na pobór prądu przez te 5 minut.

 

No nic - jutro odbiór z nowym akumulatorem 77Ah/780A Bosha.

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź.

pszemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...