Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z obrotami po uruchomieniu silnika.


Gość robmieln

Rekomendowane odpowiedzi

Gość robmieln

Na wstępie witam wszystkich serdecznie i proszę o pomoc ewentualnie wskazanie jakiegoś dobrego mechanika w Warszawie który uzdrowi mojego " Tysia".

Problem jest nastepujący: Po dłuższym postoju (parkowanie przez noc) po uruchomieniu silnika przez jakąś minutę lub dwie jest wszystko w porządku tzn. zwiekszając obroty pedałęm gazu silnik reaguje i zwiększa obroty. Po chwili zostaje na wolnych obrotach i nie wykazuje żadnej chęci do zwiększenia obrotów po naciśnięciu pedału. Po wyłączeniu i ponownym uruchomieniu silnika (procedure ta trzeba czasami powtórzyć 3 lub 4 razy) wszystko jest ok i "tysio" działa jak igła. Po postoju kilka godzin tzn. 8 jak jestem w pracy znowu to samo.

Wstawiłem go do jakiegoś kowala który się tytułuje "warsztat 4x4", który go potrzymał kilka miesięcy i stwierdził ,że nie wie co dolega mojemu pojazdowi.

Pomóżcie proszę bo bardzo się zżyłem z moim "Tysiem"

Terano R20 2000r 2,7 TDi 125 km.

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Flaszka się chłodzi? :whistle:

Było na forum - zła regulacja pedału gazu, uszkodzona krańcówka pedału gazu, kabel...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robmieln

Flaszka się chłodzi? :whistle:

Było na forum - zła regulacja pedału gazu, uszkodzona krańcówka pedału gazu, kabel...

Dzięki "wojtus" za odpowiedź ;-)

Zapomniałem w poście dopisać, że też miałem podejrzenia co do pedału gazu i przełożyłem cały komplet z innego Tysia i działało, mój pedał w drugim nissanie też działał dobrze. Więc chyba to nie to ;-(

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki "wojtus" za odpowiedź ;-)+

Zapomniałem w poście dopisać, że też miałem podejrzenia co do pedału gazu i przełożyłem cały komplet z innego Tysia i działało, mój pedał w drugim nissanie też działał dobrze. Więc chyba to nie to ;-(

Pozdrawiam

Wiązka zostaje - przetarta, pęknięta.

Inne opcja to pedał hamulca i krańcówka + wiązka aż do końca, typowo zgnita na tyle.

 

Sterowanie pompy + wiązka.

Na końcu komp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...