Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

.....Zawory.....


Gość tobiasz

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

Mam przejechane 200 tys.(w tym 100 na gazie)i wdług mnie zczeły sie odzywac zawory!pojechałem do mecanika i stwierdził ze zeczywiscie na jednej z głowic delikatnie zaczeły pukac!i pyanie jest takie czy te zawoki same sie reguluja cz tez jest tam jakas regulacja?facet do którego pojechałem powiedział ze nie ma pojecia!!I czy przy takim przebiegu jest sie o co martic??Słyszałem,ze od gaz wypalają sie gniazda zaworowe i sypia sie głowice.... jest to maximka (J30) 12zaworowa.

 

 

pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o gazie w maximie wiem tyle co jagiello o lotach kosmicznych,

o strojeni zaworow ci napisze jak zajade do domu. tam mam taka madra ksiazke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

Mam przejechane 200 tys.(w tym 100 na gazie)i wdług mnie zczeły sie odzywac zawory!pojechałem do mecanika i stwierdził ze zeczywiscie na jednej z głowic delikatnie zaczeły pukac!i pyanie jest takie czy te zawoki same sie reguluja cz tez jest tam jakas regulacja?facet do którego pojechałem powiedział ze nie ma pojecia!!I czy przy takim przebiegu jest sie o co martic??Słyszałem,ze od gaz wypalają sie gniazda zaworowe i sypia sie głowice.... jest to maximka (J30) 12zaworowa.

 

Chyba jednak najlepiej byloby pojechac do rzetelnego warszttu gdzie ktos to obejrzy i wyda wlasciwa opinie...Bo na odleglosc to niewiele mozemy Ci pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Mam maximę z 2001-A33.Jako nowy model ma ręczną regulację luzów zaworowych !!! Nie wiem jak jast w starszych modelach.Teraz jest powrót do ręcznej regulacji.Są tzw.płytki.Ich wymiana to kosztowna rzecz. Orginalna płytka to 30 PLN x 24 zawory.Poza ty trzeba zdjąć pokrywę głowicy i 4 wałki rozrządu.Jeśli jazda jest na benzynie to zaworów nie reguluje się wogóle.Tak jest we wszystkich nissanach.Na gazie jest tendencja do kasowania się luzów zaworowych i wtedy może dojść do wypalania gniazd zaworowych.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...