Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wyświetlanie spalania na komputerze 1,8


Gość arkadiuszlezon

Rekomendowane odpowiedzi

Gość arkadiuszlezon

WITAM KOLEŻEŃSTWO

 

Przeszukałem forum i nie znalazłem takiego wątku a trochę wkurza mnie pewna sprawa

Posiadam Almerę tino 2005 1,8 benzyna.

MOJE PYTANIE:

co jest przyczyną wskazywania przez komputer spalania na poziomie maksymalnym (powyzej 15ltr/100km) - podczas np. stania na światłach na luzie bez gazu (obroty 900) ?

o co chodzi dokładnie:

komputer pokazuje podczas jazy średnie spalanie np. 8,9 ltr/100km, a obok wyświetlane jest wskazanie spalania chwilowego graficzne (wachlarzyk z trzema progami 5 , 10 15 ltr) zrozumiałe ze podczas przyspieszania pokazywane jest chwilowe spalanie na max poziomie pow. 15 ltr ale gdy....

daje na luz i auto jedzie siła rozpędu wachlarzyk (spalanie chwilowe jest poniżej progu 5 ltr czyli minimalne i jest ok ale jade tak bez dotykania pedału gazu az samochód się zatrzyma i wówczas przy zatrzymywaniu (od ok. 20 km/h do zera czyli do zatrzymania auta wartość chwilowa wskakuję na max poziom powyżej 15 ltr/ 100 km - jest to później jest liczone do średniej odcinka,

wychodzi że stojąc na światłach (900obr/min) więcej spala niż jadąc przy 3000 obr/min.

nie jest to zrozumiałe dla mnie.

będę wdzięczny za pomoc AL

arkadiuszlezon@wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mirekg9

Też kiedyś kolego nurtowało mnie to zjawisko. Byłem nawet z tym pytaniem w serwisie i wytłumaczyli prosto -- kółka się nie toczą więc komputer tak wskazuje, ale wogóle nie ma takiego spalania. Tak już jest zaprogramowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość arkadiuszlezon

Też kiedyś kolego nurtowało mnie to zjawisko. Byłem nawet z tym pytaniem w serwisie i wytłumaczyli prosto -- kółka się nie toczą więc komputer tak wskazuje, ale wogóle nie ma takiego spalania. Tak już jest zaprogramowane.

dzieki za odpowiedz. nie miałem jeszcze okazji byc w serwisie bo autko mam miesiac i mam nadzieje ze szybko nie bede musial jechac ;-)

 

z reszta wsadzilem tydzien temu sekwencje wiec troche mniej przeraza

pozdrawiam AL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowszych autach rozwiązano to w ten sposób, że po zatrzymaniu pojazdu spalanie przełącza się na godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...