Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ochrona wewnętrznej strony drzwi


milord

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od paru miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczen QQ w wersji z białą skórą i plastikami na drzwiach. Jak wiedzą posiadacze w takich QQ wykładzina drzwi jest niezbyt przemyślana - jasna na dole i ciemna na górze i mam z tym pewien problem. Jako osoba o długich nogach często przy szybkim wsiadaniu/wysiadaniu zaczepiam butem o wewnętrzną strone drzwi, przy dolnej krawędzi "schowka na mapy". W ten sposób zrobiłem juz sobie pare skośnych ciemnych kresek które nie wyglądają zbyt pięknie na jasnym tle, a z czasem będzie pewnie jeszcze gorzej. Zna ktoś jakiś dobry sposóba na ochrone tego miejsca, jakieś nakładki, naklejki, akcesoria czy coś innego?

Dzięki z góry za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że nie podam recepty: "jak usunąć zabrudzenia". Nie wiem. Są firmy, które się tym zajmują. Natomiast, w praktyce znałem osobę, która preferowała wyjątkowo jasne kolory (ubiór, wyposażenie mieszkania, samochody itd.) Zastanawiałem się jak można mieć w mieszkaniu wyjątkowo dobrze utrzymane bardzo jasne wykładziny, tapicerkę na meblach czy w samochodzie, białe buty? Dla mnie to niepojęte. Zapytałem jak on to robi? I co usłyszałem?

 

"Człowiek się z tym rodzi. Ja nie zauważam problemu. Jest czyste, bo ma być czyste, a że jest jasne, to lepiej, bo natychmiast to widzę jak nie jest i za chwilę już jest. Jeśli tego nie potrafisz, odpuść, chodź w szarych i burych, bo się wykończysz." Wszystkie zabrudzenia, były usuwane natychmiast. Stosowne środki pod ręką (w bagażniku, łazience, kieszeni).

 

No i odpuściłem :). Choć auto mam teraz białe i nawet żona nie brzęczy, że auto brudne, bo nie jest brudne, generalnie odpuściłem. To nie dla przeciętniaków. Powodzenia w utrzymaniu stanu pierwotnego :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Alexander

Do czyszczenia polecam środek MEGUIARS ALL PURPOSE CLEANER - jest to koncentrat trzeba rozrobić 1:4 z wodą i popsikać plastik i przetrzeć pędzelkiem i mikrofibrą.

I nie powinno być śladu po buciorach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...