Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] Gumowe odgłosy


Gość onegog

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych i szanowne :D

 

ostatnio słyszę w swoim wozie dziwne odgłosy dobiegające z okolicy przedniego prawego koła.

 

pod czas ruszania, hamowania i podczas spotkań z nierównościami na drodze słyszę delikatne (a czasami troche głośniejsze) odgłosy. Jak by się jakiś element gumowy ocierał o coś.

 

takie same odgłosy słychać podczas postoju na pochylonej drodze i skręcaniu kierownicą, na drodze nie pochylonej -> nie słychać.

 

nie mogę zlokalizować skąd te odgłosy się przedostają, więc może ktoś z obecnych tu miał coś podobnego, albo wie co to może być.

 

dodam tylko że 2tyg temy zostały wymienione, z tej właśnie strony: wahacz, przegub i końcówka drążka. może coś z tych części ma z tym związek, bo akurat po kilku dniach od wymiany to się zaczęło?

 

w każdym bądź razie proszę o pomoc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często się zdarza, że po wymianie elementów zawieszenia itp "stare" elementy się trochę inaczej układają i zaczynają hałasować.

U mnie na przykład po wymianie amortyzatorów z przodu odezwały się sprężyny w gniazdach i lekko "chrupią" na nierównościach. Ostatnio gray5 miał przy kręceniu na postoju dziwne dźwięki i okazało się po dokładnym zbadaniu, że sprężyna obraca się w gumie skokowo i hałasuje.

Myślę, że powinieneś podnieść auto i porządnie wszystkim poruszać, nasłuchując i ewentualnie świecąc latarką od dołu czy pod nadkolem.

Może tak być, że nie ma nigdzie żadnych luzów, a jednak jest hałas.

Nie znaczy oczywiście, że mam rację. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często się zdarza, że po wymianie elementów zawieszenia itp "stare" elementy się trochę inaczej układają i zaczynają hałasować.

U mnie na przykład po wymianie amortyzatorów z przodu odezwały się sprężyny w gniazdach i lekko "chrupią" na nierównościach. Ostatnio gray5 miał przy kręceniu na postoju dziwne dźwięki i okazało się po dokładnym zbadaniu, że sprężyna obraca się w gumie skokowo i hałasuje.

Myślę, że powinieneś podnieść auto i porządnie wszystkim poruszać, nasłuchując i ewentualnie świecąc latarką od dołu czy pod nadkolem.

Może tak być, że nie ma nigdzie żadnych luzów, a jednak jest hałas.

Nie znaczy oczywiście, że mam rację. :wink:

 

wiesz co mi się wydaję, że jest to właśnie to co mówisz, bo wymieniłem amorki z tylu i tyłek jest teraz troche wyższy niż przed tem i pewnie z karoseria odnosnie przednich kół troche zminiła położenie.

 

oczywiście pojadę tę sprawę dokładnie zbadać

 

ale powiedz mi co można z tym zrobić? w sensie z chrupiącymi sprężynami :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej stuki te pochodzą od kolumny kierowniczej - i to tam radzę poszukać. Pewnie będzie to albo krzyżak wałka kierowniczego(kardan), albo gumowe tulejki pod mocowaniem maglownicy.

Napisz czy coś już wiesz na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOJA RADA nasmarować:]]]; :wink: 8)

a tak po za tym wreszcie mam oryginalna stacyjke :P jaki luxus (dzieki piomalowi:] 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale powiedz mi co można z tym zrobić? w sensie z chrupiącymi sprężynami :wink:

Można wlać jakiegoś świństwa smarującego w te gniazda, ale lepiej chyba najpierw rozmontować wszystko, może nawet wymienić gniazda (nawet nie wiem jak one wyglądają w K11 :? - jeśli tak jak u mnie to gumowe) - nic mi nie przychodzi do głowy. :( :?:

Oczywiście niekoniecznie to musi być właśnie wina sprężyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...