Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

POZIOM OLEJU NA BAGNECIE?


Gość wdw81

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam P12 2002. Mam pytanie czy uwaza ktos ze poziom oleju na bagnecie jest, powiedzmy ze asekuracyjny?

zauwazylem ze na bagnecie moze byc juz poziom min. a jak dolewam to max. 0,5-0,7 do poziomu maksymalnego.

w autach ktore do tej pory posiadalem jesli byl juz poziom min to praktycznie pojawiala sie kontrolka od oleju a tu wydaje mi sie ze jeszce duzo brakuje:)jakie macie obserwacje w tym temacie?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale u nas jest chyba kontrolka ciśnienia, a nie poziomu.

To jednak różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie nie ma cos takiego jak poziom asekuracyjny. jesli jest minimum ta ma byc minimum. . Nie zawsze przy minimalmym poziomie oleju zaswieci sie kontrolka oleju. . Zazwyczaj jest tak ze od minimum do maksimum trzeba dolac od 1,5 -2 litrow oleju w zaleznosci od silnika . U mnie chyba w silniku jest 1,5 litra oleju i wchoidzi do silnika okolo 5 litrow oleju. Na forum terrano opisywano chyba taki sam przypadek i okazalo sie ze byl inny bagnet. Czesc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie nie ma cos takiego jak poziom asekuracyjny. jesli jest minimum ta ma byc minimum. . Nie zawsze przy minimalmym poziomie oleju zaswieci sie kontrolka oleju. . Zazwyczaj jest tak ze od minimum do maksimum trzeba dolac od 1,5 -2 litrow oleju w zaleznosci od silnika . U mnie chyba w silniku jest 1,5 litra oleju i wchoidzi do silnika okolo 5 litrow oleju. Na forum terrano opisywano chyba taki sam przypadek i okazalo sie ze byl inny bagnet. Czesc.

 

 

W P12 silnik 1.8 jest 3 litry i masz po max na bagnecie. Taka konstrukcja silnika i miski. Ja osobiście trzymam przy max na bagnecie. Choć od ostatniej wymiany przejechałem już ponad 6kkm to mam 2mm poniżej max, bez dolewek. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jankielj

Mam mozliwosc zakupu tego auta z 2005r.

Prosze o uwagi, najczestsze usterki, krotko mowiac opinie.

Proponowana mi wersja to 1,8 115koni traveler. Bardzo mi sie podoba na zdjeciach....

Z gory dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest o tym temat na forum, wystaczy poszukac.

 

Zwróć uwagę w jakim stanie jest zawieszenie, sprawdz dzialanie wszystkich przyciskow itp.

 

1.8 lubi brać olej ale wlasciciel i tak Ci prawdy nie powie czy go bierze czy nie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...