Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

UWAGA na pękające łączniki stabilizatora firmy MOOG


Gość szczureczek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość szczureczek

Pękły mi już 3 sztuki w przeciągu 30 tkm. Dwa na prawej stronie i jeden na lewej. Wróciłem do lekko wybitych oryginalnych i czekam na paczkę z USA.

Rozbebeszyłem, żeby zobaczyć co jest nie tak.

post-24688-0-32527700-1310722256_thumb.jpg

post-24688-0-48179800-1310722346_thumb.jpg

post-24688-0-34620300-1310722503_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szczureczek

Pękły mi już 3 sztuki w przeciągu 30 000 km. Dwa na prawej stronie i jeden na lewej średnio co 10 000 km, zauważone przy zmianie oleju. W takich warunkach jak na focie byłem 3 razy i to na oryginalnych drążkach i nic im nie jest. Dla mnie to jakieś złe hartowanie albo lipny materiał... widać mikropęknięcia z zewnątrz do środka. I co to jest to po środku? pęka zawsze górne mocowanie to do drążka stabilizatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpewniej wada wykonania, i chyba obróbka termiczna - trudno podejrzewać, że materiał sam w sobie miałby wadę trzykrotnie w tym samym miejscu. Czy te elementy mają wybity numer partii lub jakąś cechę np literową. Jeżeli jest ona tka sama na wszystkich to warto ją podać, bo jeśli wada dotyczy tej serii mozna ją omijać przy zakupie - inne serie mogą już nnie mieć tej wady i być trwałe. Chociaż najczęściej oznaczenie serii na odkuwkach dotyczy partii surowca do kucia a nie partii półfabrykatów do obróbki termicznej - nr partii surowca może obejmować 10.000 szt, parta błednie zahartowana 1.000 szt.

Oznaczenie serii może być cyfrowe, ale też tylko literowe lub mieszane.

 

Jeśli masz taką możliwość koniecznie zgłoś reklamację do sprzedawcy. Nawet jeśli nie uzyskasz wymiany to będzie to alarm dla niego i dalej w górę do producenta. Przynajmniej powinien być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szczureczek

Reklamacja zgłaszana za każdym razem i uznana. Wada materiału podobno, tylko brak stabilizacji na zakręcie mogło się w końcu źle skończyć. Dlatego ostrzegam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na częsciach jest numer serii to podanie go tu na forum pozwoliłoby innym unikać tej serii, bo możliwe że nie wszystkie produkty tego producenta to szmelc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...