Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

bagaznik ??na dach czy klape?


Gość vqsoft1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Domyślam się, ze mowa o bagażniku na rowery. Ja osobiście polecam montaż owego bagażnika na pałąkach na dachu. Co do montażu na klapie to chyba musisz mieć wcześniej założony hak holowniczy. Dodatkowo pałąki zawsze mozesz urzyć do założenie boxa. A na większe wyprawy zawsze cos takiego sie przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, ze mowa o bagażniku na rowery. Ja osobiście polecam montaż owego bagażnika na pałąkach na dachu. Co do montażu na klapie to chyba musisz mieć wcześniej założony hak holowniczy. Dodatkowo pałąki zawsze mozesz urzyć do założenie boxa. A na większe wyprawy zawsze cos takiego sie przyda.

dokaldnie chodzilo mi glownie o bagaznik na rowery,

ten bagaznik na kalpe mozna montaowc bez haka. normalnie zakladasz to na klape tylnia (mowa o HB)

wiem ze dachowiec ma wiecej mozliwosci ale chodzi tutaj o znaczne opory powietrza, a wlasnie tych chcialbym uniknac/ zmniejszyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o opory powietrza, to faktycznie te montowane z tyłu na pewno mają mniejsze opory niż te montowane na dachu. Kiedyś na TVP Turbo pokazywali test takich uchwytów rowerowych. Mają one jedną wadę - aby otworzyć tylną klapę należy zdjąć rower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy bagażnikach na tylną klapę trzeba też pamiętać o tym aby po założeniu rowerów nie zasłaniały świateł ani tablicy rejestracyjnej - policja może Ci wtedy "podwoić koszt bagażnika" :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na dodatek nie masz szans żeby sobie wyrobić dodatkową tablinę np żeby ją powiesić na rowerach.

 

Jakaś masakra z tym jest

 

 

Ja osobiście przejechałem grubo ponad 5000 km z bagażnikiem i jakoś nie narzekam. Potrafiłem dojść nawet do 170 km/h przy niewiele większym spalaniu niż normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zdecydowanie kupił na klapę. Niestety u mnie uniemożliwia do spojler.

 

Z tym na dachu to zawsze sporo barowania się z montażem i strasznie ryczy w czasie jazdy. A jak jedziesz na wakacje to możesz tak rozplanować bagażnik, żeby nie było potrzeby jego otwierania w drodzy. No i zawsze pozostaje dostęp od kabiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na dodatek nie masz szans żeby sobie wyrobić dodatkową tablinę np żeby ją powiesić na rowerach.

 

Jakaś masakra z tym jest

 

 

Ja osobiście przejechałem grubo ponad 5000 km z bagażnikiem i jakoś nie narzekam. Potrafiłem dojść nawet do 170 km/h przy niewiele większym spalaniu niż normalnie.

 

potwierdzam,

 

ja na dachu mam 3 bagażniki thule i jeżdżę z 2,5 rowerkami :D

 

faktycznie da się jechać 170 a spalanie , no cóż - przestałem patrzeć i liczyć bo się stresuję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale zaloze sie do dopuszczlna predkosc to i tak 110 .. :)

 

Zdziwię cię. Wszędzie jest napisane, że jeżeli będziesz przestrzegał ogólnie panujących przepisów drogowych to nie powinno się nic stać. I odnieś sobie to teraz do niemieckich autostrad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet nie wiem czy aż tyle

jeszcze nie spotkalem sie z kontrolami prędkości na trojmiejskiej obwodnicy

czy moze ktos miał już jakąś kontrolę?

Żebyś się nie zdziwił :wink: Jeżdżą fioletowym mondeo V6 - nie miałbyś szans nawet bez bagażnika na dachu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

ja nabylem bagaznik na tyl (mozna montowac na sedan i hb) - cena ok 250

max obciazenie 40 kg (max 3 rowery)

Nie zaslania tablicy ani swiatel, a zaleta jest łatwy mozntaz (3 min) i bardzo latwe zakladanie/zdejmowanie rowerow.

Zaletą jest tez brak bagaznika dachowego co wg mnie szpeci okropnie, poza tym uszkoadza lakier przy uchwytach.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tigernet77

ja mam angielski bagaznik na tylna klape (almerka htb). szybki montaz pasami, max. 2 rowerki i jest OK. troche tylko przy szybkim pokonywaniu nierownosci buja sprzetem :-) ale na wyprawy z rowerkami po kraju w zupelnosci wystarczy. na dluzsza trase wybralbym jednak dachowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet nie wiem czy aż tyle

jeszcze nie spotkalem sie z kontrolami prędkości na trojmiejskiej obwodnicy

czy moze ktos miał już jakąś kontrolę?

Żebyś się nie zdziwił :wink: Jeżdżą fioletowym mondeo V6 - nie miałbyś szans nawet bez bagażnika na dachu :lol:

 

nawet bym, nie próbował...

 

dzieki za info, będę znacznie ostrożniejszy

 

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...