Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[Serena] Wentylator chlodnicy


Gość petr1975

Rekomendowane odpowiedzi

Gość petr1975

Mam pytanie zakupiłem na jesieni Serenke z silnikiem 1,6 benzyna i wczoraj wyciągnąłem kolo zapasowe i zauważylem ze jest jeden wentylator i miejsce na drugi i nie wiem czy go ktoś wyciągnął czy tak bylo.Samochód jest z klimą.I jeszcze jedno jak załączy mi sie wentylator i zgasze silnik to wentylator tez od razu przestaje chodzic czy tez tak ma być? Z gory dzieki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co tu na forum czytałem, to wielu ma jeden wentylator, być może do diesli montowane były dwa (w tej samej obudowie) ?

[edit] Eee - lepiej niech się mądrzejsi wypowiedzą - do wersji z klimą może jednak powinny być 2 ????

A dugie, to wg mnie wyłączenie silnika = wyłaczenie klimy - czy tak to działa ? Wówczas byłoby OK.

Zwykle w każdym aucie miałem tak: jeśli temp. cieczy chłodzącej jest wysoka, to wentylator może pracować PO wyłączeniu silnika. Czy Serenka ma tak samo, to niech kto inny powie - podobny wątek tutaj: http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/31074-wentylator/page__st__20 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markoni Rzeszów podany wątek dotyczy wentylatora pod silnikiem.

W zależnosci na jaki rynek szły nasze Serenki jedne były z dwoma wentylatorami chłodnicy, a jedne z jednym i nie wiązało się to wcale czy miały klimę czy nie.

Wentylator po zgaszeniu silnika powinien chłodzić dopóki czujnik go nie wyłączy, czyli odpowiednio schłodzi. Może trafiłeś akurat na moment, w którym przy zgaszeniu silnika czujnik wyłączył także wentylator, bądź nie było na tyle gorąco, aby wentylator musiał chodzić dalej.

Wpisz w wyszukiwarkę słowo "wentylator", tylko w dziale Serena, a znajdziesz kilkanaście tematów w których było co nieco o wentylatorach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Wentylator po zgaszeniu silnika powinien chłodzić dopóki czujnik go nie wyłączy, czyli odpowiednio schłodzi.

Teraz mogę stwierdzić "organoleptycznie", że u mnie zachowuje się tak samo jak u Petr1975, czyli od razu się wyłącza, nawet jeśli jest bardzo mocno rozgrzany silnik. Czy to prawidłowość, to inna sprawa, ale nie wygląda, abym miał coś przerabiane. Może taka jego uroda ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2.0 benz i mam dwa wiatraki przy chłodnicy plus jeden pod silnikiem aczkolwiek nie wiem czy się załącza. Jak zgaszę slinik to równocześnie wyłączają się wiatraki przy chłodnicy a w moim wcześniejszym autku czyli palio wiatrak chodził po zgaszeniu silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Ja mam 2.0 benz i mam dwa wiatraki przy chłodnicy plus jeden pod silnikiem aczkolwiek nie wiem czy się załącza. Jak zgaszę slinik to równocześnie wyłączają się wiatraki przy chłodnicy

Czy Te 2 wiatraki chodzą u Ciebie zawsze równocześnie, czy napierw jeden, a jak się bardziej rozgrzeje, to potem drugi ? Zastanawiam się nad dołożeniem u mnie drugie przy chłodnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Czy Te 2 wiatraki chodzą u Ciebie zawsze równocześnie, czy napierw jeden, a jak się bardziej rozgrzeje, to potem drugi ? Zastanawiam się nad dołożeniem u mnie drugie przy chłodnicy.

kurcze nie powiem ci teraz bo nie zwróciłem na to uwagi ale może w nie długim czasie się załączy w korku to dam znać

Kolego, udało Ci się może zaobserwować, jak te wentylatorki pracują ?

A może jest jeszcze ktoś, kto ma 2 i wie jak to działa (w sensie, jak należy podpiąć drugi, jak sobie dokupię) ?

 

Poszukałem sobie schamatu i wygląda, że w GA16DE są dość prosto połaczone: równolegle i pracują zawsze obydwa, albo na wolnych obrotach (poprzez rezystor) - przekaźnik 1, albo na wysokich obrotach - przekaźnik 2. I tak mam zamiar sobie zamontowac :P.

post-38025-0-58897300-1335352677_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...