Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

QQ 2


dambam
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Będąc wczoraj u dealera z ciekawości zapytałem na kiedy przewidziana jest nowa wersja QQ. Dowiedziałem się jedynie tyle, że produkcja wersji "liftingowanej" zakończy się w połowie przyszłego roku. W związku z tym mam pytanie, jako że na googlach nic nie znalazłem, czy wie ktoś coś więcej m.in czy będzie to kolejny lift, a może już zupełnie nowa konstrukcja?

Edytowane przez danbam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc wczoraj u dealera z ciekawości zapytałem na kiedy przewidziana jest nowa wersja QQ. Dowiedziałem się jedynie tyle, że produkcja wersji "liftingowanej" zakończy się w połowie przyszłego roku. W związku z tym mam pytanie, jako że na googlach nic nie znalazłem, czy wie ktoś coś więcej m.in czy będzie to kolejny lift, a może już zupełnie nowa konstrukcja?

Raczej będzie to nowy model. Poniżej masz wycinek prasowy.

 

"Nowy Nissan Qashqai będzie produkowany w UK

...

Za pierwszą fazę prac nad nową wersją pionierskiego crossovera odpowiada Europejskie Centrum Projektowe Nissana w londyńskim Paddington. Po zakończeniu prac nad stylizacją nadwozia projekt przejmą inżynierowie z Europejskiego Centrum Technicznego Nissana w Bedfordshire. Produkcją zajmą się zakłady Nissana w Sunderland."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno na niemieckim forum wypowiadał się jeden ze sprzedawców, że faktycznie od 2012 będzie zmiana modelu, zmieni sie toche pierdół np niektóre dodatki bedą w standardzie w niższych wersjach (relingi, felgi 18). Potwierdził też plotki o tym że praktycznie zniknie z oferty silnik 2.0dCi - będzie dostępny tylko w QQ+2 wersja 4x4 z automatem, reszta dostanie w zamian nowy "ekologiczny" 1.6 dCi 130 KM..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość trebor1d

Będąc wczoraj u dealera z ciekawości zapytałem na kiedy przewidziana jest nowa wersja QQ. Dowiedziałem się jedynie tyle, że produkcja wersji "liftingowanej" zakończy się w połowie przyszłego roku. W związku z tym mam pytanie, jako że na googlach nic nie znalazłem, czy wie ktoś coś więcej m.in czy będzie to kolejny lift, a może już zupełnie nowa konstrukcja?

witam powakacyjnie (dla mnie),

troche sie nazbieralo do poczytania na forum. w necie mozna znalezc zdjecia nastepnej wersji i troche info. na poczatek wrzucam fotke i link (news po ang).

milego oczekiwania na kolejna wersje: http://carreleasepicture.com/2012-nissan-qashqai

pozdrawiam wakacjuszy i nie tylko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam powakacyjnie (dla mnie),

troche sie nazbieralo do poczytania na forum. w necie mozna znalezc zdjecia nastepnej wersji i troche info. na poczatek wrzucam fotke i link (news po ang).

milego oczekiwania na kolejna wersje: http://carreleasepicture.com/2012-nissan-qashqai

pozdrawiam wakacjuszy i nie tylko

 

Z silnikiem to prawda, o wprowadzeniu nowego silnika 1600 dCi common rail z 130 CV-R9M pisałem w temacie "QQ - aktualności salonowe", już 13.05.2011. Na zdjęciu natomiast jest to na razie wstępny prototyp, ale gdyby taki pozostał , to w.g. mnie zbyt "kanciaty" :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z silnikiem to prawda, o wprowadzeniu nowego silnika 1600 dCi common rail z 130 CV-R9M pisałem w temacie "QQ - aktualności salonowe", już 13.05.2011. Na zdjęciu natomiast jest to na razie wstępny prototyp, ale gdyby taki pozostał , to w.g. mnie zbyt "kanciaty" :wave:

 

Ten prototyp widziałem już zdaje się przed debiutem QQ w 2007 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje, że ta koncepcja nie jest najświeższa. Z drugiej strony jeżeli tak ma wyglądać nowy QQ to cieszmy się, że kupiliśmy nasze wcześniej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zdjęcie to prototyp nissana zaprezentowany w 2004 na targach w Genewie. Poniżej troche większe foto (swoją drogą ciekawy bieżnik, widział ktoś takie opony?)

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/7a/SAG2004_130_Nissan_prototype.JPG

 

Pozostałe zmiany modelu 2012 które udało mi sie wyłapać na forum w DE:

 

QQ:

  • Brak benzyniaka 2.0l 141KM w wersji VISIA
  • Standardowe felgi 18" w wersji TEKNA, brak 17 w ofercie
  • Standardowo reling i felgi 18" w wersji I-WAY, brak pakietu "style" w tej wersji

 

QQ+2

  • Brak benzyniaka 2.0l 141KM w wersji VISIA
  • Standardowe felgi 18" w wersji TEKNA, brak 17 w ofercie
  • Standardowo reling wersji ACENTA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zdjęcie to prototyp nissana zaprezentowany w 2004 na targach w Genewie. Poniżej troche większe foto (swoją drogą ciekawy bieżnik, widział ktoś takie opony?)

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/7a/SAG2004_130_Nissan_prototype.JPG

 

Pozostałe zmiany modelu 2012 które udało mi sie wyłapać na forum w DE:

 

QQ:

  • Brak benzyniaka 2.0l 141KM w wersji VISIA
  • Standardowe felgi 18" w wersji TEKNA, brak 17 w ofercie
  • Standardowo reling i felgi 18" w wersji I-WAY, brak pakietu "style" w tej wersji

 

QQ+2

  • Brak benzyniaka 2.0l 141KM w wersji VISIA
  • Standardowe felgi 18" w wersji TEKNA, brak 17 w ofercie
  • Standardowo reling wersji ACENTA

 

Z pewnością masz na myśli zmiany w aktualnym modelu. Zakładając nowy temat miałem na myśli kolejną wersję QQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michal KJ

witam powakacyjnie (dla mnie),

troche sie nazbieralo do poczytania na forum. w necie mozna znalezc zdjecia nastepnej wersji i troche info. na poczatek wrzucam fotke i link (news po ang).

milego oczekiwania na kolejna wersje: http://carreleasepicture.com/2012-nissan-qashqai

pozdrawiam wakacjuszy i nie tylko

 

 

tylne drzwi otwierane pod prąd, ciekawe czy będzie słupek B?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że kupiłem i na pewno na nowszy brzydszy nie zmienię... :rolleyes:

Panowie, nie ekscytujcie się tak, za wcześnie, zanim wejdzie do seryjnej produkcji, wcale nie znaczy że będzie wyglądał jak ten prototyp. Już nie raz bywało że model po wejściu do produkcji, wyglada kompletnie inaczej niż przedstawiane wcześniej prototypy

Pozdrawiam - :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...