Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jak wygląda u WAS kamera cofania?? Pokaż swoje zdjęcie...


Gość Anka007_a1

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anka007_a1

Witam Wszystkich.

Wiem że były poruszane już tematy - o kamerach cofania. Proszę o przesłanie swoich zdjęć, jak to wygląda, gdzie umieszczona? Gdzie najlepiej umieścić? Swoje uwagi, sugestie. Chciałabym założyć właśnie kamerę, mam zabudowany tył. Byłam w jednym sklepie elektronicznym w Rzeszowie, ale nie byli w stanie zaproponować mi coś konkretnego. A może lepiej czujniki cofania?? Jak myślicie??

Z góry wszystkim dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam

Ania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anko,

Ja kupiłem nawigację Lark 43 WCAM z bezprzewodową kamerą cofania w neo24.pl (230 zł brutto). Ekran tylko 4.3" ale wystarcza. Za to mieści się w górnym schowku tak, że można schowek zamknąć. Taki był cel i dlatego odpadły ładniejsze, wieksze i zapewne lepsze nawigacje z kamerami.

Kamera bezprzewodowa, żeby nie ciągać kilometrów kabli przez cały samochód.

Kamerę przykleiłem do tylnej listwy pomiędzy zderzakiem a klapą - w tej listwie jest otwór na klucz do opuszczania koła zapasowego. Przykleiłem zaraz obok tego otworu. Kabelek poprowadziłem w peszelu pod skrzynią do wnęki klosza tylnej lampy (prawej) i podłączyłem do światła cofania i światła pozycyjnego (połaczenie przy pomocy dwóch diod - katody wspólnie do czerwonego kabelka od kamery, każda z anod do jednego światła). We wnęce u góry zawiesiłem także nadajnik kamery.

Skąd pomysł na podłączenie do swiatła pozycyjnego - chcę mieć możliwość włączenia obrazu z kamery nie tylko w chwili cofania.

Odbiornik wraz z jednostką centralną mieści sie w górnym schowku na konsoli centralnej. Zasilanie jest pociągnięte spod zapalniczki pod deską do schowka (kable od zasilacza navi są wpięte w kostkę od spodu). W schowku z tyłu jest wywiercony mały otworek na przepuszczenie kabla.

W najblikższym czasie zamontuję zawias, na którym jednostka centralna będzie się podnosić do "pozycji pracy" przy otwieraniu schowka, a po zaparkowaniu będzie można całość złożyć i schować w zasadzie jednym ruchem ręki - teraz potrzeba niestety 2 ruchów :)

Sygnał dociera bez problemu, wszystko działa jak należy i przydaje się.

Zdjęć niestety nie mam - jestem na wyjeździe, a auto zostało w domu.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja podobnie jak kolega zderzak obok otworu do koła zapasowego z tym że ja mam podłączone pod fabryczną navi dodatkowo dvd tv dvbt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem radio na 2DIN z ekranem i zakupiłem kamerkę zintegrowaną z podkładką pod tablicę rejestracyjną.

 

Zalety: montaż bez integracji w konstrukcję auta. Oczywiście kable trzeba było pociągnąć, ale mały peszelek, opaski zaciskowe i raz dwa przez otwór wentylacyjny z tyłu w kabinie dojechałem do konsoli. Uruchamianie kamery i trybu podglądu w radiu jest automatyczne - podpięcie pod światło cofania.

Wady: zbyt niskie położenie (zapinanie haka ok, ale nie widać co dzieje się wokół)

 

Niestety nie wytrzymała zimy i teraz wciąż widzę z tyłu mgłę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem radio na 2DIN z ekranem i zakupiłem kamerkę zintegrowaną z podkładką pod tablicę rejestracyjną.

 

Zalety: montaż bez integracji w konstrukcję auta. Oczywiście kable trzeba było pociągnąć, ale mały peszelek, opaski zaciskowe i raz dwa przez otwór wentylacyjny z tyłu w kabinie dojechałem do konsoli. Uruchamianie kamery i trybu podglądu w radiu jest automatyczne - podpięcie pod światło cofania.

Wady: zbyt niskie położenie (zapinanie haka ok, ale nie widać co dzieje się wokół)

 

Niestety nie wytrzymała zimy i teraz wciąż widzę z tyłu mgłę...

 

 

Czy mógłbyś opisać dokładniej jak wymieniłes radio na 2 DIN i z jakim ekranem.

Ja mam navke z 2007 z radiem bez ekranu.

Kamerę załozyłem tak jak ty na listwie tylnego zderzaka nad tablica rejestracyjną i podłaczyłem do wyświetlacza 7"LSD w lusterku wstecznym. ( Kupiłem na allegro za 215 PLN). mam również przednią kamerę też podłaczona do tego samego lusterka. Ma dwa wejścia i wybieram z której kamery chcę widok. Tylna ma zasilanie ze STOP a przednia osobne. Wyświetlacz ma osobne zasilanie.zawsze potrzebne sa dwa dodatkowe ruchy.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbyś opisać dokładniej jak wymieniłes radio na 2 DIN i z jakim ekranem.

Ja mam navke z 2007 z radiem bez ekranu.

Kamerę załozyłem tak jak ty na listwie tylnego zderzaka nad tablica rejestracyjną i podłaczyłem do wyświetlacza 7"LSD w lusterku wstecznym. ( Kupiłem na allegro za 215 PLN). mam również przednią kamerę też podłaczona do tego samego lusterka. Ma dwa wejścia i wybieram z której kamery chcę widok. Tylna ma zasilanie ze STOP a przednia osobne. Wyświetlacz ma osobne zasilanie.zawsze potrzebne sa dwa dodatkowe ruchy.

 

Pozdrowienia

 

Nie mam teraz pod ręką nazwy modelu, ale kupiłem jakieś tańsze Sony 2DIN z ekranem dotykowym , zdaje się 7 cali (w każdym razie zajmuje całe 2 DIN). Wymiana jest banalna, oczywiście wcześniej należy zakupić odpowiednie przejściówki (z ISO do Nissan, oraz antenową).

Sama wymiana bezproblemowa, ściągasz konsolę, odkręcasz radio o wyjmujesz z ramki, wkładasz nowe, podpinasz, przykręcasz. Oczywiście w międzyczasie poprowadziłem kabelek od kamery i podpiąłem odpowiednio.

Minusem jest brak wsparcia do sterowania z kierownicy, niestety Nissan wymyślił to tak, że cała funkcjonalność sterująca na kole kierownicy jest obsługiwana przez radio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...