Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

zacinanie się szyby


sf1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Już drugi raz przytrafił mi się taki problem, że nie mogłem ani opuścić ani podnieść elektrycznej szyby od strony kierowcy. Szyba po prostu nie reagowała na przycisk. Awaria usuwała się wkrótce samoistnie (akurat w obu przypadkach po wjechaniu do garażu). Fakt, że było gorąco na zewnątrz, a w garażu chłodniej, ale wiele razy opuszczłem i podnosiłem szybę podczas upałów i nic się złego nie działo.

Ktoś ma jakiś pomysł gdzie szukać przyczyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamil87ldz

Witam,

Już drugi raz przytrafił mi się taki problem, że nie mogłem ani opuścić ani podnieść elektrycznej szyby od strony kierowcy. Szyba po prostu nie reagowała na przycisk. Awaria usuwała się wkrótce samoistnie (akurat w obu przypadkach po wjechaniu do garażu). Fakt, że było gorąco na zewnątrz, a w garażu chłodniej, ale wiele razy opuszczłem i podnosiłem szybę podczas upałów i nic się złego nie działo.

Ktoś ma jakiś pomysł gdzie szukać przyczyny?

 

 

Witam, zacznij od bezppiecznikow, jak sa dobre to trzeba zdjac boczek i zobaczyc czy silniczek dziala na krotko jak nie to znaczy ze padl, podjedz do auto szyb robia takie rzeczy, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może najpierw odkręć przełączniki i psiknij w nie delikatnie jakimś preparatem np. Unizolem.

Może powoli pada przełącznik otwierania-zamykania szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bezpiecznik to raczej nie skoro mówi że działa i nie działa więc albo przełącznik się zacina jak kolega wyżej napisał albo gdzieś nie masuje coś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Może najpierw odkręć przełączniki i psiknij w nie delikatnie jakimś preparatem np. Unizolem.

Może powoli pada przełącznik otwierania-zamykania szyby.

 

tylko jak odkręcić ten przełącznik? ktoś wie czy wyjmuje się ten cały panel z przełącznikami czy trzeba rozbierać całe drzwi (co mi się nie uśmiecha) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmujesz sam panel za pomocą śrubokręcika i szmatki. Jeśli dobrze pamiętam, to podważasz na krótkim boku i chyba ten od strony klamki. Od strony słupka panel ma długi zaczep który trzyma się tapicerki drzwi od spodu.

Ps.

Poszukałem, więc i ty też znajdziesz. Serwisówka - dział BT strona 33 i 34.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...