Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kolektor wydechowy SR20VE do SR20DE


maius

Rekomendowane odpowiedzi

No to tak, chciałem założyć kolektor od SR20VE do mojej seryjnej Primery. Spodziewam się odzyskać parę koni z katalizatora, może poprawić moment obrotowy na niskich obrotach.

I teraz pytania:

1. Gdyby nie udało mi sie kupić oryginalnej dwururki, pasuje jakaś inną? Czy trzeba dorabiać?

2. Jak to jest z uszczelkami? Ta od silnika podejdzie od zwykłego DE czy trzeba szukać/dorabiać? A jak z tą od strony dwururki?

3. Pasuje to w ogóle plug&play do tego silnika?

4. Na co się w ogóle nastawiać? Odczuję zmianę? Może ktoś coś takiego już robił?

Bo myślałem początkowo o kolektorze rurowym z sunny gti, ale raz, że ciężko dostać, dwa - cena. Za 250zł był na alledrogo, a za 500 to ja sobie mogę SSAC-a z GB ściągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, gdzieś nie dawno czytałem jak Coobcio wypowiadał się o kolektorze z VE, więc:

1. Tego akurat nie wiem.

2, 3. Pasuje p&p, więc uszczelka od silnika też, od dwururki nie wiem.

4. Daje on więcej Nm niż SSAC 4-2-1, ale KM generuje mniej

5. Za 500zł SSAC'a z wyjściem na 2,5" nie sprowadzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak koni po założeniu nie ubędzie to i tak będę zadowolony.

Co do SSAC-a to może trochę przesadziłem, ale na ebayu są do wyrwania właśnie 2,5" za 110 funtów, czyli trochę ponad 500zł. Wystarczy kupić na miejscu i zostaje kwestia przesyłki jakimś kurierem polskim co wozi raz na tydzień do PL paczki... Brat w zeszłym roku kupił tak aparat i przesyłka kosztowała go między 40 a 70zł chyba, a doszła w 6 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KM na pewno nie wygeneruje mniej niż na tym czymś, co w chwili obecnej wydala spaliny u Ciebierolleyes.gif, więc śmiało możesz zakładać, ale ja osobiście wolałem zainwestować w SSAC'a.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...