Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czy to rozdząd?


Gość artur22002

Rekomendowane odpowiedzi

Gość artur22002

Witam,

Mam almere z 1998 r z silnikiem 1,4 16v zroboine już mam 140 000 km od niedawna zaczął wydobywać się z pod osłony rozrządu dziwny dogłos jakby coś obierało o obudowę. Czy trzeba już wymienić cały rozrząd czy wystarczy napinacz łańcuch. Jeżeli ktoś maiał podobny problem to proszę o radę.

pozdrawiam wszystkich klubowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na "odległość" niestety nikt Ci nie doradzi. Trzeba by "osłuchać" rozrząd. Jednak jeśli słychać go od niedawna to osobiście zmienił bym sam górny napinacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam almere z 1998 r z silnikiem 1,4 16v zroboine już mam 140 000 km od niedawna zaczął wydobywać się z pod osłony rozrządu dziwny dogłos jakby coś obierało o obudowę. Czy trzeba już wymienić cały rozrząd czy wystarczy napinacz łańcuch. Jeżeli ktoś maiał podobny problem to proszę o radę.

pozdrawiam wszystkich klubowiczów

 

Na pocieszenie dodam, że to mało prawdopodobne że to rozrząd jeżeli faktyczny przebieg to te 140tyś km. U mnie przycyzną brzęków był wydech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim przebiegu mało prawdopodobne jest aby siadł rozrząd. Gdyby było to dwa razy więcej to może być. Ale nie teraz. Może coś się poluźniło i sobie poprostu stuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...