Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

seryjny rozmiar opony Maverick/Terrano


zomb

Rekomendowane odpowiedzi

maverick 95r, 2.4 benzyna 3d

 

Przeglądam w necie katalogi z oponami i dobierając rozmiar do marki, wizard sugeruje do Mavericka 215/80/15, a do Terrano II (ta sama buda i silnik) 235/75/15.

Rozumiem że takie są rozmiary seryjne... z czego wynikają różnice?

 

Jakie będą różnice w prowadzeniu auta między tymi rozmiarami (chodzi mi o jazdę po czarnym)? - stabilność, spalanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dmowskiego fans

Witam.

Ja mam pokazane na naklejce seryjnej ze do terrano 2 powinny byc 235/70/16.

Naklejka ta znajduje sie jak otworzysz drzwi kierowcy po prawej stronie.

Obecnie jezdze na 265/70/16 i jest super problem jest jak sa duze koleiny to troche sciaga- mozna sie przyzwyczaic.

spalanie ma 11 po miescie i 9-10 trasa.

na pustyni bledowskiej spala nawet 16-17.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę na rozmiarze 245/75/16. Chciałem 235/75/16 albo 235/80/17, ale takich opon jest mało na rynku...

Przy kołach 16`` standardowy rozmiar to 235/70/16, a przy 15 to 235/75/15. Faktycznie w Mavericku rozmiar startowy pewnie mógł się róznić, bo pewnie szły rózne kompletacje, ale powyższe rozmiary powinny Ci podejść bez problemu. Jak tu piszę Koledzy, można nawet załadować oponki 265/70/16, ale nie jestem pewnien czy bez liftu zaweszenia, nawet w lekkim terenie, nie ocierają się o chlapacze...

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

maverick 95r, 2.4 benzyna 3d

 

Przeglądam w necie katalogi z oponami i dobierając rozmiar do marki, wizard sugeruje do Mavericka 215/80/15, a do Terrano II (ta sama buda i silnik) 235/75/15.

Rozumiem że takie są rozmiary seryjne... z czego wynikają różnice?

 

Jakie będą różnice w prowadzeniu auta między tymi rozmiarami (chodzi mi o jazdę po czarnym)? - stabilność, spalanie...

 

Czołem,

W moim krótkim TII producent zaleca 235x70x16. Zamieniłem stare gumy 225x70x16 i po czarnym prowadzi się lepiej. Jest stabilniejszy, mniej wrażliwy na koleiny (przy 225 każda koleina powodowała skok adrenaliny, bo autem rzucało na boki). Teraz auto jest ciut wyższe więc w zakrętach trzeba (ciut) bardziej uważać ;-)

 

Ave

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...