Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Brodzenie w wodzie


NuMeR

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio jeździłem trochę Navara w terenie i bardzo mi się spodobało ;) już zamówiłem SNORKEL ale wiem ze przy wyższej wodzie to nie wystarczy, co zrobić żeby można było brodzić żeby woda nie dostała się do środka i nie uszkodziła żadnego elementu w szczególności komputera ?? czy ktoś próbował to zrobić ?

 

 

 

 

Tutaj troche filmów z ostatniej jazdy ;)

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Patrol 260

Widzę chopaki niedługo poczują siłe swoich pieniędzy , ja tez pierwszego patrola moczyłem bez opamiętania, a potem leciały mosty skrzynie...ech.

Co do wlewającej się wody, to najlepiej zrób otwory żeby jak najszybciej wyleciała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę chopaki niedługo poczują siłe swoich pieniędzy , ja tez pierwszego patrola moczyłem bez opamiętania, a potem leciały mosty skrzynie...ech.

Co do wlewającej się wody, to najlepiej zrób otwory żeby jak najszybciej wyleciała.

jak sie przekracza głebokośc brodzenia: 450mm lub przy podobnych głębokościach agresywnie przejeżdża przez przeszkody wodne to może to sie tak skonczyć . ja odpowietrzenia mostów trzymam daleko od lustra wody B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Patrol 260

jak sie przekracza głebokośc brodzenia: 450mm lub przy podobnych głębokościach agresywnie przejeżdża przez przeszkody wodne to może to sie tak skonczyć . ja odpowietrzenia mostów trzymam daleko od lustra wody B)

 

Odpowietrzenie sobie możesz trzymać i metr nad dachem, ale musisz pamiętać że żadem uszczelniacz nie działa w obie strony, tylko w jedną , żeby nie uciekał olej, a rozgrzana skrzynia czy most zawsze zassie deko wody jak bańka stawiana na skórze.I niestety po brodzeniach nieunikniona jest wymiana olei, więc bawcie się dalej.Dla automatów woda jest wręcz zabójcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

co zrobić żeby można było brodzić żeby woda nie dostała się do środka i nie uszkodziła żadnego elementu w szczególności komputera ?? czy ktoś próbował to zrobić ?

w Navarce bez gruntownej przebudowy niewiele zrobisz by jeździła po głębokiej wodzie

w zmotanych pojazdach do typowe Off-road'u, przenosi się komputery na..... podsufitkę :whistle:

do tego musisz dodatkowo wyprowadzić odpowietrzenia ze skrzyni i mostów

 

moim zdaniem nie ma sensu dłubać navary

jak chcesz coś taniego do ostrej zabawy, to kupujesz angola jeepa XJ z silnikiem 4.0 + przebudowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, jak głęboko praktycznie można wjechac nie ryzykując zalania wrażliwych elementów - bo nie sądzę, że do poziomu chwytu powietrza w błotniku. będzie to 40 - 50 cm?

Swoją drogą - czy nie bezpieczniej jest przenieść chwyt powietrza z błotnika wyżej pod maską, gdzieś w górny róg maski, przy szybie - jeśli nie ma sie ochoty dziurawić błotnika na fajkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szczureczek

Jeżeli dobrze pamiętam, pod prawym nadkolem jest tylko lekko osłonięta wtyczka z całym prądem na różne rzeczy. Ja w wolnej chwili będę miał ją lutowaną na krótko albo zabudowaną. Ogólnie powiem tak, w błocie można się babrać, ale pagórki itp. navara się nie nadaje bez dużej przebudowy, zbyt długi rozstaw między osiami.Podniesienie go na kołach i ramie niewiele daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...