Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Otarcie lakieru :-(


Gość klaudia19
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość klaudia19

Witam!!!

Proszę o rade, sprawa jest tego rodzaju że wyjeżdżając z parkingu zawadziłam lekko samochodem o pachołek stojący na ziemi i otarłam sobie lekko bok i nadkole. Nie bardzo wiem, co mam zrobić żeby usunąć te rysy( nie mam wgięcia ani nic z tych rzeczy) myślałam żeby jechać z tym do serwisu, ale znajomy powiedział mi, że to nie ma sensu, ponieważ otarcie jest mało widoczne i że lepiej jest wypolerować lakier. Nie wiem co mam zrobić, chce żeby wszystko było zrobione porządnie ponieważ jest to nowy samochód. Dodam jeszcze że mój samochód jest koloru Nightshade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Proszę o rade, sprawa jest tego rodzaju że wyjeżdżając z parkingu zawadziłam lekko samochodem o pachołek stojący na ziemi i otarłam sobie lekko bok i nadkole. Nie bardzo wiem, co mam zrobić żeby usunąć te rysy( nie mam wgięcia ani nic z tych rzeczy) myślałam żeby jechać z tym do serwisu, ale znajomy powiedział mi, że to nie ma sensu, ponieważ otarcie jest mało widoczne i że lepiej jest wypolerować lakier. Nie wiem co mam zrobić, chce żeby wszystko było zrobione porządnie ponieważ jest to nowy samochód. Dodam jeszcze że mój samochód jest koloru Nightshade.

Witam

Trudno ocenić jak bardzo jest uszkodzona powłoka lakiernicza ,z tego co kolezanka napisała jest lekko zarysowana,myślę że najlepiej podjechać do warsztatu lakierniczego,lub serwisu i tam fachowiec oceni co należy zrobić.Mam nadzieję że polerowanie wystarczy.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potraktuj lakiernię serwisu jak każda inną. Sprawdź ceny. Zobacz jakie są ceny wu innych lakierników (z doświadczeniem lub z polecenia). Posłuchaj co gdzie powiedzą, wyrób sobie opinię na podstawie zdania fachowców, podejmij decyzję. Szkoda, że nie pokazałaś zdjęć.

Edytowane przez fjerzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Serenissima

Witaj,

 

Ja mam na przednich drzwiach małą dziurę w lakierze - przebiegający obok chłopak rzucił w drzwi garścią żwiru ... W salonie doradzono mi kupienie u nich "zaprawki", która ma kolory takie jak QQ. Niestety jeszcze tego specyfiku nie próbowałam, więc nie wiem jaki daje efekt, ale być może jest to jakaś opcja.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Ja mam na przednich drzwiach małą dziurę w lakierze - przebiegający obok chłopak rzucił w drzwi garścią żwiru ... W salonie doradzono mi kupienie u nich "zaprawki", która ma kolory takie jak QQ. Niestety jeszcze tego specyfiku nie próbowałam, więc nie wiem jaki daje efekt, ale być może jest to jakaś opcja.

 

Pozdrawiam!

Zanim pojedziesz do specjalisty, któremu zależy na Twoich pieniądzach (a właściwie na tym, żeby zmieniły właściciela), wrzuć na forum fotki otarcia. Wtedy będę mógł powiedzieć co da się zrobić. Polerowanie przy użyciu pasty lekkościernej i polerki mechanicznej daje rewelacyjne efekty przy znikomych kosztach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim pojedziesz do specjalisty, któremu zależy na Twoich pieniądzach (a właściwie na tym, żeby zmieniły właściciela), wrzuć na forum fotki otarcia. Wtedy będę mógł powiedzieć co da się zrobić. Polerowanie przy użyciu pasty lekkościernej i polerki mechanicznej daje rewelacyjne efekty przy znikomych kosztach.

 

Przy znikomych tak, ale gdy widac juz podkład to nie ma juz wyjscia. Tylko lakierowanie pozostaje. Żadne pasty czy inne wynalazki nic tu nie zrobią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... wyjeżdżając z parkingu zawadziłam lekko samochodem o pachołek stojący na ziemi i otarłam sobie lekko bok i nadkole ...

Niekiedy przy otarciu nie ulega uszkodzeniu nasz lakier, a widoczne rysy powstają z farby np. słupka. Jeżeli słupek był np. czerwony i widzisz czerwone ślady na swoim lakierze to wydaje mi się że wystarczy polerka w celu usunięcia "ciała obcego" ... tak jak pisze Synkro.

 

W salonie doradzono mi kupienie u nich "zaprawki", która ma kolory takie jak QQ. Niestety jeszcze tego specyfiku nie próbowałam, więc nie wiem jaki daje efekt, ale być może jest to jakaś opcja.

Używałem tego specyfiku i mogę orginalne nissanowskie zaprawki polecić. Możesz je nanieść za pomocą będącego w zestawie pędzelka (identycznie jak kobiecy lakier do paznokci)lub w przypadku ryski z apomocą wykałaczki.

 

 

Na marginesie powiem Wam Koledzy jak prosiłem o radę, pomoc w przypadku mojej ryski to była cisza. Jak kobieta prosi o pomoc to nagle wszyscy wszystko wiedzą :angry: . Nieładnie bo musiałem pytać az na dziale Nota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez zdjec trudno jest ocenic cokolwiek , ale osobiscie zacząłbym od najmniej agresywnych środków - pasta , wosk koloryzujacy , polerka . Jesli bedzie slad , zawsze mozna zastosowac bardziej skuteczne metody lub udac sie po prostu do solidnego (czyt. uczciwego) lakiernika o porade .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekiedy przy otarciu nie ulega uszkodzeniu nasz lakier, a widoczne rysy powstają z farby np. słupka. Jeżeli słupek był np. czerwony i widzisz czerwone ślady na swoim lakierze to wydaje mi się że wystarczy polerka w celu usunięcia "ciała obcego" ... tak jak pisze Synkro.

 

 

Używałem tego specyfiku i mogę orginalne nissanowskie zaprawki polecić. Możesz je nanieść za pomocą będącego w zestawie pędzelka (identycznie jak kobiecy lakier do paznokci)lub w przypadku ryski z apomocą wykałaczki.

 

 

Na marginesie powiem Wam Koledzy jak prosiłem o radę, pomoc w przypadku mojej ryski to była cisza. Jak kobieta prosi o pomoc to nagle wszyscy wszystko wiedzą :angry: . Nieładnie bo musiałem pytać az na dziale Nota.

 

 

dubik77 wiesz jak jest. Panowie wola jednak kobiety :dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na marginesie powiem Wam Koledzy jak prosiłem o radę, pomoc w przypadku mojej ryski to była cisza. Jak kobieta prosi o pomoc to nagle wszyscy wszystko wiedzą :angry: . Nieładnie bo musiałem pytać az na dziale Nota.

 

A w dziale Note-a to faktycznie daleko... To dlaczego nie założyłeś konta "Kasia21"...??? ;)laugh.gif

{Sorry za OT, nie mogłem się powstrzymać...}

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Używałem tego specyfiku i mogę orginalne nissanowskie zaprawki polecić. Możesz je nanieść za pomocą będącego w zestawie pędzelka (identycznie jak kobiecy lakier do paznokci)lub w przypadku ryski z apomocą wykałaczki.

 

 

Kupiłeś to w salonie Nissana?

 

To dlaczego nie założyłeś konta "Kasia21"

Jeśli już to sugerowałbym Kasia 90-60-90, Porady byłby dokładniejsze;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim pojedziesz do specjalisty, któremu zależy na Twoich pieniądzach (a właściwie na tym, żeby zmieniły właściciela), wrzuć na forum fotki otarcia. Wtedy będę mógł powiedzieć co da się zrobić. Polerowanie przy użyciu pasty lekkościernej i polerki mechanicznej daje rewelacyjne efekty przy znikomych kosztach.

Zgadzam się z tym, ale nie polecam robić tego samemu/samej bez doświadczenia, bo można tylko pogorszyć zamiast naprawić. Lepiej wcześniej poćwiczyć polerowanie w mało widocznych miejscach, a najlepiej nie na swoim samochodzie :whistle: W opisywanym przypadku polecam jednak jechać do specjalisty (i niestety zapłacić). Niby to nie jest trudne ale naprawdę bez odrobiny pojęcia o tym i braku doświadczenia można tylko bardziej zepsuć nawet najdrobniejsze uszkodzenie lakieru.

Edytowane przez Seewolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tym, ale nie polecam robić tego samemu/samej bez doświadczenia, bo można tylko pogorszyć zamiast naprawić. Lepiej wcześniej poćwiczyć polerowanie w mało widocznych miejscach, a najlepiej nie na swoim samochodzie :whistle: W opisywanym przypadku polecam jednak jechać do specjalisty (i niestety zapłacić). Niby to nie jest trudne ale naprawdę bez odrobiny pojęcia o tym i braku doświadczenia można tylko bardziej zepsuć nawet najdrobniejsze uszkodzenie lakieru.

No tak, sądziłem swoją miarą bo i sprzęt i doświadczenie posiadam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Proszę o rade, sprawa jest tego rodzaju że wyjeżdżając z parkingu zawadziłam lekko samochodem o pachołek stojący na ziemi i otarłam sobie lekko bok i nadkole. Nie bardzo wiem, co mam zrobić żeby usunąć te rysy( nie mam wgięcia ani nic z tych rzeczy) myślałam żeby jechać z tym do serwisu, ale znajomy powiedział mi, że to nie ma sensu, ponieważ otarcie jest mało widoczne i że lepiej jest wypolerować lakier. Nie wiem co mam zrobić, chce żeby wszystko było zrobione porządnie ponieważ jest to nowy samochód. Dodam jeszcze że mój samochód jest koloru Nightshade.

 

Kraków Nowohucka ul.Skręcona 7 stacja S-Plus tanio profesionalnie, samochód jak nówka,sam korzystałem z sieci S-Plus w Warszawie polecam.Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje wszystkim za pomoc :rolleyes: Dubik77 gdybym wiedziała że mój post tak Cię poruszy to bym sobie założyła konto z męskim nickiem :P:dribble:

 

 

Przecież Kopernik ... była kobietą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje wszystkim za pomoc :rolleyes: Dubik77 gdybym wiedziała że mój post tak Cię poruszy to bym sobie założyła konto z męskim nickiem :P:dribble:

 

Lepiej nie, nick masz ok! :dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swojego czasu trochę siedziałem w temacie kosmetyków i preparatów lakierniczych, zarówno konserwująco-pielęgnacyjnych jak i tych bardziej inwazyjnych do usuwania drobnych rys, swirlss'ów itd. Kilku kolegów skorzystało z oferty car-detailingu, jeden z kolegów nawet próbował we własnym zakresie i szczerze mówiąc byłem miło zaskoczony efektami jakie dawały produkty firmy "......".

Świadomie nie piszę tu o jaką firmę chodzi, ale jeśli ktoś jest zainteresowany tematem zapraszam na GG. :-)

Oczywiście do każdej sprawy trzeba podejść indywidualnie bo przytarcie przytarciu nie równe, więc nie mogę zagwarantować, że to w 100% rozwiąże Twój problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą lidia19 wdepnęła w seksistowskie towarzystwo :) "nie bić jestem nowy", "już się trochę ogarnąłem", "nissanmaniak", "konkretny gość"

A gdzie określenia dla naszych wiernych fanek?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...