Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[Atlen/cabstar] błędy temp


Gość nonam3k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W samochodzie pali sie kontrolka silnika , po podpieciu samochodu pod komputer pokazalo ze temperatura powietrza dostarczanego do silnika ma 130stopni a temperatura paliwa ma - 31stopni .

 

Jesli chodzi o temperature powietrza to mierzy ja przeplywomierz ? ( Nie pokazuje bledu przeplywomierza , tylko pokazuje zly odczyt ) Przeplywka do wymiany ?

 

Jesli chodzi o temperature paliwa ( to dzisiaj szukalem jakiegos czujnika ktory za nia odpowiada i go nie znalazlem ) Czy ktos sie orientuje gdzie taki czujnik moge znalesc ?

 

Samochod to Nissan Atleon ( silnik taki jak w cabstarze ) 3.0 130km Chyba oznaczenie silnika ZD30 .

 

Bede wdzieczny za jaka kolwiek pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jesli przeplywomierz pokazuje zle odczyt to do wymiany. Wcale nie musi pokazywac bledu a bedzie do wymiany. A zaobsarwowales spadek mocy, wieksze zuzycie paliwa. U mnie tak bylo. Teraz jesli chodzi o ten czujnik temperatury paliwa. Jesli masz dostep do primery p11 2.0 td albo Terrano 2,7 TD albo 2,7 TDI i u Ciebie w tym silniku ZD30 bedzie pompa wtryskowa o takiej samej budowie to czujnik temperatury paliwa bedzie znajdowal sie w nastawniku pompy wtryskowej(pod pokrywa nastawnika )Chcialem CI wyslac schemat ale nie da rady. Jesli bedzie taka sama budowa to musisz znac numer pompy wtryskowej i zamowic. Czesc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czesc. Dzieki za odpowiedz. JEsli chodzi o moc to nie wiem jak bylo wczesniej poniewaz kupilem samochod z padnietym silnikiem i wymienilem na nowy ( fakt jest taki ze jak na 130km to troche zamulone jest ) . Jesli chodzi o czujnik w pompie to mam pompe ze stargo silnika ( rozkrecilem gorna czesc i za bardzo tam jakiegos czujnika nie widzialem , jest jakas czesc zanurzona w paliwie i idzie do niej taka tasma ) to bedzie to ?

 

W takim razie musze szukac przeplywki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc. Dzisiaj dowiedzialem sie cos wiecej na temat tego silnika i z tego co napisal kolega ten silnik ZD30 oprocz zastosowania w twoim aucie i patrolu byl zakladany w terrano. I wlasnie kolega z forum terrano powiedzial mi ze te silniki maja zasilanie common Rail. Wiec to nie bedzie taka zwykla pompa wtryskowa. Rowniez podal adres pod ktorym sa wiadomosci dotyczace tego czujnika temperatury paliwa w tym silniku. Oto ten ADRES .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...