Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z biegami


Gość daslubow
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość daslubow

Witam. Po 170tys. w mojej D40 przyszedł czas na wymianę sprzęgła. Naprawa odbyła się w nieautoryzowanym serwisie u mechaników u których nieraz przeprowadzałem naprawy. Wymienione zostało sprzęgło oraz koło dwumasowe. Wyjechałem z serwisu wszystko super, sprzęgło chodzi lepiej niż oryg. Lecz po wyjechaniu na trasę wynikł problem. Po wrzuceniu "piątego" biegu samochód przyspiesza lecz po pewnej chwili bieg wyskakuje. Dźwignia zmiany biegów przeskakuje w pozycję neutralną. Serwis twierdzi że nie ruszał skrzyni biegów. Nigdy wcześniej nie zdarzył mi się żaden problem z biegami. Ma ktoś pojęcie co może być przyczyną?? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Miałem identyczny problem również po wymianie sprzegła z kołem dwumasowym z tym że przy 50 tys.

Kiedy trzymałem gaz to 5 sie trzymala po odpuszczeniu bieg wyskakiwal. Zawrocilem do serwisu i okazalo sie ze to wina jakiejs sprezynki czy czegos przy skrzyni biegow. Naprawienie tego zajęło im 5 minut.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Hej.

Niestety mam ten sam problem. Po wymianie sprzegła i 2masy - 1 raz po 195tyś.

Wypada 5 bieg. Po odpuszczeniu gazy wypada..

Spręzynkę juz sprawdzałem przynajmniej tę od góry przy drążku. Jest jakaś inna>??

Wymieniłem nawet poduszki pod silnikiem i skrzynia ( kupa kasy i tylko oryginał ) i nic..

Jest w stanie ktoś pomóc>??

pzd.

Edytowane przez august
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe rzeczy piszecie. Heh, ciekawe auta mamy.

Takie rzeczy normalnie dzieją się gdy jest uszkodzona skrzynia, ale nie po wymianie sprzęgła. Dobre. Skrzyni jednak w tym przypadku stanowczo bym nie ruszał. Widocznie serwis wie gdzie w trawie piszczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdo podobnie uszkodzili drążek zmiany biegów podczas wyciągania jej z auta lub co gorsze poszli na łatwiznę i tylko ją cofnęli

aby dostać się do sprzęgła podczas takiego cofnięcia drążek opiera się o karoserię może dojść do wygięcia sprawdzcie czy karoseria

w okolicy drążka nie jest porysowana wygięta lub czy nie podeszło tam coś co mogło by się opierać o niego w pozycji 5go biegu

Acha jeśli są ślady na karoserii to kłućcie się z tymi amatorami o naprawę tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdo podobnie uszkodzili drążek zmiany biegów podczas wyciągania jej z auta lub co gorsze poszli na łatwiznę i tylko ją cofnęli

aby dostać się do sprzęgła podczas takiego cofnięcia drążek opiera się o karoserię może dojść do wygięcia sprawdzcie czy karoseria

w okolicy drążka nie jest porysowana wygięta lub czy nie podeszło tam coś co mogło by się opierać o niego w pozycji 5go biegu

Acha jeśli są ślady na karoserii to kłućcie się z tymi amatorami o naprawę tego

 

była cała zdejmowana.

 

to nie o to chodzi bo nawet jak wyjme cały drążek w czasie jazdy ze skrzyni to i tak wyskakuje.

 

jakieś inne pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe jak jesteś w stanie wyjąć ten drążek ? przecież on się nie wyjmuje

 

Sprawdziłem sprężynka z kulką jest tylko jedna gdyby to było to wyskakiwały by wszystkie biegi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe jak jesteś w stanie wyjąć ten drążek ? przecież on się nie wyjmuje

 

Sprawdziłem sprężynka z kulką jest tylko jedna gdyby to było to wyskakiwały by wszystkie biegi

 

rozbrajasz tunel środkowy , zdejmujesz co się da, wykręcasz 4 nakrętki i drążek sam wychodzi.

 

chyba nikt mnie nie pomoże.

 

może ktoś miałby rysunki techniczne takiej skrzyni>??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no ludzie robią rużne żeczy podczas jazdy ale wyjmować drążek

Wieczorem jak będę miał dostęp do kompa postaram się wrzucić serwis manual skrzyni bo z tego gów.. Ipada nie mogę

 

chyba się udało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki. pomogło, rzeczywiście to wina spręzynki , ale nie jest to 5 min roboty ( chyba że skrzynia jest zdjęta- wtedy to nawet ze 3min roboty)

jest taka śrubka od góry do której dojscie jest bardzo utrudnione a pod nią spręzynka - (manual str. 23.).

moim zdaniem było to wynikiem złego sciągania skrzyni, lewarek się zapierał o budę , dlatego lepiej go zdemontować od góry a później wyciągać skrzynie uważając na wszelkiego rodzaju czujniki. u mnie jeden się połamał. ogólnie trzeba to robić z głową jak się nie zna auta i robi pierwszy raz, ale jest do zrobienia,

mam jeszcze jeden problem - nie odskakuje pedał sprzegła do końca, muszę go nogą odciągać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość czarnydarek

Dzień dobry,

mam taki sam problem, po wymianie sprzęgła wyskakuje mi piąty bieg.

Możesz mi wysłać na @ info jak Ci się udało to naprawić,mój mechanik nie wie o jaką sprężynkę chodzi?z góry dziękuję

Darek.lenovotab@gmail.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Nie wiem dlaczego mechaniory szarpią skrzynię z opierającym się o bude lewarkiem biegów. Przecież to 2min roboty aby cały lewarek wyjąć i mieć spokój .

Panowie jadąc na wymianę sprzęgła  żądajcie aby wypieli całą wajchę to bardzo ułatwia robotę.

Dzięki za info o tej srubie i spręzynie , nie wiedziałem a przeglądając serwisowkę jakoś nie wpadłem na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Gość Black_Jack

Witam serdecznie, jestem nowym użytkownikiem Navary. Niestety moja też ma problem z wyskakującym piątym biegiem. Czy możecie mi przesłać info na email jak rozwiązać ten problem ? Mój mechanik nie wie o co chodzi i chce rozbierać skrzynię. email : info@kamieniolom.net Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
W dniu 30.01.2013 o 20:40, august napisał:

dzięki. pomogło, rzeczywiście to wina spręzynki , ale nie jest to 5 min roboty ( chyba że skrzynia jest zdjęta- wtedy to nawet ze 3min roboty)

jest taka śrubka od góry do której dojscie jest bardzo utrudnione a pod nią spręzynka - (manual str. 23.).

moim zdaniem było to wynikiem złego sciągania skrzyni, lewarek się zapierał o budę , dlatego lepiej go zdemontować od góry a później wyciągać skrzynie uważając na wszelkiego rodzaju czujniki. u mnie jeden się połamał. ogólnie trzeba to robić z głową jak się nie zna auta i robi pierwszy raz, ale jest do zrobienia,

mam jeszcze jeden problem - nie odskakuje pedał sprzegła do końca, muszę go nogą odciągać .

Witam a która to jest ta dokladniet sprężynka masz jakies foto może ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

witam , koledzy ten sam problem , po wymianie sprzęgła wyskakuje 5 bieg , gdzie jest ta sprężynka o której mowa , podpowie ktoś , pilna sprawa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...