Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

montaż cb


labs4
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Przymierzam się do zamontowania cb w swoim pathfinderze. Czy to prawda że są straszne zakłucenia w tych nissanach? Macie jakieś pomysły gdzie zamontować i jakich radyjek używacie by wyeliminować zakłucenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Przymierzam się do zamontowania cb w swoim pathfinderze. Czy to prawda że są straszne zakłucenia w tych nissanach? Macie jakieś pomysły gdzie zamontować i jakich radyjek używacie by wyeliminować zakłucenia?

 

poszukaj w moich postach

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam po dacie postu może już koledze nie wiele pomóc , ale następnym może . Mam 2,5dci i zamontowane radio Prezident Johny II i żadnej różnicy w używaniu i zakłóceń nie mam (wcześniej jezdziło w bmw 530d Touring) . Też czytałem parę postów na temat tych zakłóceń , ale u mnie ich nie :dribble: mam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zakłócenia bez względu jakie zakładałem radio. Oczywiście startowałem z Johny II potem III, zostałem przy Stabo. Antenka missouri na magnesie - innej nie mogę bo jumaki kroją w mojej okolicy. Mam zamontowany filtr przeciwzakłuceniowy - nie warto sobie nim zawracać głowy bo nic nie robi. Jedyne co mi pozostało to pokombinować z antenami ale narazie nie mam na to czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam antenkę sirio turbo2000 zamontowaną na stałe zrobiłem sobie dziurę w dachu

I radio president George

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam tą samą antenę a radio to Hary II tylko że ja zamontowałem ja na relingu do tych dziurek co tam są. Zakłóceń żadnych brak, irytuje mnie tylko że niema gdzie rozsądnie umieścić radia, gdzie macie u siebie? U mnie leży koło podłokietnika ;-/ w nogach pasażera odpada...

Leon 73 zdjęcie Siro Turbo zamontowanej na stałe to jakieś 15sec. Magnesów nie stosuję bo widziałem co zrobił 15cm magnes na aucie które mnie wyprzedzało, ja jechałem ok 150 on niewiele więcej. Antenka się oderwała ale kabel już nie, tylna szyba, bok, tylna klapa, boczne drzwi zanim wyhamował...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio parłem A1 160km/godz w porywach do 180. antena nawet nie drgnęła. Dziurawić dachu i tak nie mogę bo auto leasingowe. Jak by była inna metoda to może bym się skusił, faktycznie nie wziąłem pod uwagę, że bat można odkręcić i niewiele czasu to zajmuje. :D

Radio mam w kieszeni pod panelem środkowym (tak jak większość), a z radyjkiem pokombinuję, spróbuję takie jak ma Alkaspaw. Już drugi kolega mi mówi, że President George jest niezły.

Edytowane przez Leon 73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autostrada ok ale miń sie na wąskiej drodze tak z 140km/h z tirem który jedzie 90km/h kilka razy się uda ale za którymś może polecieć.

Dodatkowo ja często parkuję w marketach a tam jeden ma wysokość 2,4 a drugi 2,2 ile ma pat wiesz + antena 145cm... Trę nią aż miło i nie przejmuje się niczym.

pat_antena1.jpg

pat_antena2.jpg

Edytowane przez Sawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym tirem to masz rację, tej ściany powietrza to nie przeskoczę. Przez market to straciłem tylną szybę w terrano ale wtedy miałem mały magnes i sztywną antenkę. Teraz mam duży magnes (chociaż i tak cały nie przylega bo dach jest profilowany) i antenę z przegubem, jak ma duży opór to się składa. Gdybym miał w pathu relingi to w 100% zrobiłbym jak u Ciebie, ale nie mam a i tak nie chcę dziurawić dachu. Kiedyś widziałem takie dziwne uchwyty montowane na brzegu klapy - oblukam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś widziałem takie dziwne uchwyty montowane na brzegu klapy - oblukam.

No tak nie pomyślałem że możesz nie mieć relingów ;-| Ja bym dziury też nie robił, nie montował bym tego uchwytu na klapę bo ona rdzewieje sama z siebie ;-) Te uchwyty aby złapały dobrze masę trzeba na tyle silnie je przykręcić aby dwie stożkowe śrubki wgryzły się do gołej blachy...

 

Możesz zapodać foto gdzie masz radio? Bo u mnie pod konsolą miejsca brak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wersję z navi więc pod konsolą nie mam miejsca zamontowane mam do tego schował na okulary pod dachem bardzo dobre miejsce radio jest duże więc nigdzie indziej nie ma na nie miejsca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem fotki w dwóch pozycjach, żeby nikt nie mówił że przy wrzuceniu 1 biegu haczy czy cóś.

 

20120321858.jpg

 

20120321859.jpg

 

Mam jeszcze wolne miejsce pod radiem, bo radio mam 1pin z otwieranym ekranem, ale tego używam jako szybki schowek na coś kolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kapliczka. Mój znajomy w mitsubishi outlander zapakował sobie do schowka pod łokieć. Jechałem z nim i szczerze nie poloecam tego rozwiązania. Jak nie miałem czasu w żniwa przykręcić to woziłem między tunelem a fotelem pasażera - da się wytrzymać. Ja bym na Twoi miejscu próbował uciec pod sufit, Alkaspaw pisał o schowku na okulary, ja kiedyś widziałem specjalne panele pod sufit w których jest miejsce na radio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma skóry więc i szyberdach jak i ja więc panel odpada poszukaj gdzieś na forum są moje fotki będziesz widział o co chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...