Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Terrano II ciężko pali


Gość Dawid892

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dawid892

Witajcie.

Od niedawna jestem posiadaczem Nissana Terrano II 2000r 2.4 benzyna+LPG i powstał pewien problem. W deszczowe dni autko ciężko pali ale jak zapali to już chodzi dobrze lecz gdy znów wyłączę silnik to znowu ciężko pali. Czasami rano to muszę strasznie długo kręcić bo nie chce za chiny zapalić. W dni bez deszczu autko pięknie pali. Czy ktoś z forum spotkał się już z takim problemem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawid892

Witam kiedyś tak miałem w osobówce , i okazało sie ze kable i kopułka miały przebicie w suche dni OK ale jak wilgoć była w powietrzu to iskra skakała po kablach , wez go odpal w całkowitej ciemności z maska podniesiona zobaczysz czy masz dyskotekę na kabelkach :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

pozdr Dario88

 

 

Wczoraj sprawdzałem i nie ma żadnych przebić.

 

musisz kolego na dni deszczowe nabyć inne autko a tyrana zostawic tylko na słoneczne dzionki :rolleyes:

 

 

heh nie ma takiej opcji bo autko potrzebne jest codziennie do lasu, pracy, miasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Od niedawna jestem posiadaczem Nissana Terrano II 2000r 2.4 benzyna+LPG i powstał pewien problem. W deszczowe dni autko ciężko pali ale jak zapali to już chodzi dobrze lecz gdy znów wyłączę silnik to znowu ciężko pali. Czasami rano to muszę strasznie długo kręcić bo nie chce za chiny zapalić. W dni bez deszczu autko pięknie pali. Czy ktoś z forum spotkał się już z takim problemem??

 

 

deszcz czyli wilgoć.

wilgoć wpływa na układ zapłonowy.

 

kable i kopułe jak sprawdzałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 5891michal

Redze sprawdzić to co piszą poprzednicy. W poprzednich autach dokładnie takie objawy miałem i kończyło się zawsze na wymianie kabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawid892

Jestem zielony jeśli chodzi o części w samochodach. Co to jest ta kopuła?? I jaki może być koszt wymiany tych kabli?

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam wszystkich użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zielony jeśli chodzi o części w samochodach. Co to jest ta kopuła?? I jaki może być koszt wymiany tych kabli?

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam wszystkich użytkowników.

 

 

jak będzie ciemno, to podnieś maskę i na biegu jałowym popatrz czy nie ma przebicia. Oczywiście zrób to wtedy kiedy będzie mokro i wilgotno.

Kopuła - urządzenie, które daje iskrę przez kable do świec. Łączą się w nim wszystkie kable.

 

Jeśli to nie pomoże to też rozrusznik.

 

Podobnie było u mnie. Jak mokro, polatałem trochę po wodzie palił mi ciężko.

 

Wymieniłem szczotkotrzymacz w rozruchi i gitara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...