Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Dymi przy przyśpieszaniu 2,2 Di


majki_wi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

WItam mam problem ze swoim kochannym nissankiem ktory zaczal dymic przy ostrym przyspieszaniu na czarny kolor, powiedzial mi dzis o tym kolega ktory za mna jechal mowil ze dym byl czarny jak asfalt jak przydusilem... od czego zazcac dodam ze przy odpalaniu i normlanej jezdzie nie dymi tylko przy ostrzejszym przyspiszeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

kolego filtr powietrzy wymioeniony a EGR sprawny i wyczyszczony i dalej dymi jak mocno przydusze to wali na czarno i np jak w nocy jade i wyprzedze samochodu to w lusterku widze ze tez dymi tylko nie an czarnu ale deymi bo widac jak samochod swieci co za mna jedz.... :((((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze wtryski leja lub turbina pada. Jaki przebieg, jak wychodzisz ze spalaniem?

 

A jeszcze kiedys pisales ze masz problem ze strzelaniem na zimnym silniku, co powiedzial ci o tym mechanik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trubina w dobrym stanie nie leje a nie nie zyga olejem, zostaja do sprawdzenia te wtryski... ehhhh... co do strzelenia w silniku i tych dziwnych odgłosów smieszne ale u mnie same one ustaly jezdzilme po mechanikach i nic nie zdiagnozowali. przebieg 230000 tys.

a spalenie na trasie jakies 5.5, miesto z 8 litrow ale dokladnie nigdy nie mierzylem i dodam ze oleju nie bierze no moze na 10 tys wezmie ze 100 ml ale to chbya nie mozna uznac za branie.

Edytowane przez majki_wi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o widzisz napisz napisz a ja zaowazylem u siebie jeszcze jedno bylme u dziewczyny i przjehclame po trasie jakies 60 km i teraz wieczorem wracałem i tka jak pisalme na poczatku bylo widac takie kłeby dymu jak wyprzedzałem i jak samochody poznie oswiatley z tylu, ale przegoniłem tinke 160 i w sumie pierwszy raz od kiedy ja mam tak przegonilem i potem jak jechalem juz nie bylo widac przy wyprzedzaniu tych kłebow dymu... co o tym myslice ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobnie, z tym że nie chciał jechać szybciej niż 100 km\h, nie chciał wskoczyć powyżej 2 tysięcy obrotów. Na trasie nie mogłem malucha wyprzedzić - wstyd i hańba. Mechanicy różne diagnozy stawiali - przepływomierz, wtryski, turbina itd. W końcu kolega poradził dać mu trochę w pi..ę. Jak poradził tak zrobiłem, na 2 i 3 biegu przygazowałem do 5 tysięcy obrotów - dym jak szatan - nagle coś go przepchało i po tej akcji chodzi jak burza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie bylo dokladnie tak samooo dym jak szatan i teraz jak leleczka chodzi i nie dymi... ale z koleji dzis olej mienialme i oczywscie Ci badziewni spece naleli mi oleju pod maks... ehh i teraz nie wiem czy jezdzic czy pjechac zeby wyssali troche go

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Oleju wyssaj do sredniego poziomu (szkoda zeby ci lalo po silniku).

 

Jak spalanie jest w normie przy kopceniu -to nie ma sie czym przejmowac.

kazdy diesel (zwlaszcza jak jezdzi sie delikatnie) -to potem po przygazowce da dym.

 

Co pewien czas (jak silnik jest rozgrzany trzeba mu dac w pi.dę (na obciązeniu) np sprawdzajac przyspieszenie od 40do100.

 

Jeżeli nie będziecie zadowoleni ze spalania (a filtry i paliwo są czyste) to kłaniają się wtryski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie będziecie zadowoleni ze spalania (a filtry i paliwo są czyste) to kłaniają się wtryski.

Nie no, sa jeszcze mozliwosci, np. za wysokie napiecia na przeplywomierzu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kobieta inteligentna

hm, wcześniej pisałam o wtryskach. Wtryski przeczyszczone, żaden nie uszkodzony, wymienione 4 śruby. Koszt 470 zł. Nadal jednak lipa. Mechanik stwierdza: uszkodzona pompa wtryskowa i turbina nie ciągnie jak trzeba. Zdecydowaliśmy z mężem na regenerację i wszelkie inne naprawy :( (koszt), ale to dopiero za miesiąc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm, wcześniej pisałam o wtryskach. Wtryski przeczyszczone, żaden nie uszkodzony, wymienione 4 śruby. Koszt 470 zł. Nadal jednak lipa. Mechanik stwierdza: uszkodzona pompa wtryskowa i turbina nie ciągnie jak trzeba. Zdecydowaliśmy z mężem na regenerację i wszelkie inne naprawy :( (koszt), ale to dopiero za miesiąc. Pozdrawiam

 

 

 

Witam

Z turbiną się zgodzę lecz pompe wtryskową bym zostawił.

Sprawdzcie układ dolotowy i zawór EGR, w tamtym tygodniu robiliśmy autko z identycznym problemem.

Zadzwoncie, może coś wymyślimy tel 511 644 445

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kobieta inteligentna

zawór EGR sprawdzony, układ dolotowy też. Pompa dzisiaj będzie, a jutro mechanik, już się nastawiłam, decyzji nie zmieniam. A tak poza tym to strasznie śmierdzi spalinami oprócz zadymy z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

zauważyłem ten problem z dymieniem gdy pociągne ostro na 4 czy 5 biegu pod 4tys. obrotów za autem chmura dymu,

ale uważałem że to normalne ponieważ spalanie w normie przyśpieszenie podczas wyprzedzania ok turbinka ładnie pracuje.

Musze pogadać w takim razie z mechanikiem o tym fakcie.Przyczyn jak czytam moze być kilka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...