Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wibracje przy włączonym przednim napędzie.


Gość slawa1987
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość slawa1987

Ostatnio zauważyłem przy wyjeździe na szosę, przy przednim napędzie, że przy 40 km na godzinę zaczynam czuć bicie kierownicy i ściąganie w prawo. Przy napędzie na tył takiego efektu nie ma. Mam wrażenie, że to wszystko zaczęło się po wymianie gumy na przegubie prawym.

I czy koledzy mogą poradzić co może dawać taki efekt?

Nissan Terrano 2 2,7 TDI 96r po lifcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przyczyną był zużyty krzyżak przedniego wału. Na szczęście, naprawa niezbyt kosztowna.

Uwaga: Krzyżaki przedniego i tylnego wału mają różne rozmiary (te na przód są mniejsze)!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zauważyłem przy wyjeździe na szosę, przy przednim napędzie, że przy 40 km na godzinę zaczynam czuć bicie kierownicy i ściąganie w prawo. Przy napędzie na tył takiego efektu nie ma. Mam wrażenie, że to wszystko zaczęło się po wymianie gumy na przegubie prawym.

I czy koledzy mogą poradzić co może dawać taki efekt?

Nissan Terrano 2 2,7 TDI 96r po lifcie.

 

 

mówiąc na szose chyba nie smigasz po asfalcie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No miałem na myśli asfalt. Bo czasem krótkie przeskoki mam przez niego a terenem.

 

 

to teraz przejedź się z taką samą prędkością po grząskim terenie:)

zobacz czy jest różnica, czy dalej masz wibracje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawa1987

W terenie niby jak to wyczuć jak tam zawsze trzęsie. Ale o to chodzi, że nie dawno takiej przypadłości nie było.

A krzyżaki już są w planie tyko pogody nie ma na demontaż wału.

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś mógł by podać wymiary krzyżaków na przód bo są rożne a nie chcę kupić złych.

Wymiary krzyżaków będę mógł podać dopiero po powrocie z urlopu, ok. 20 sierpnia b.r., (jeśli jeszcze będzie to aktualne)

Pozdrawiam

Edytowane przez zbylan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...