Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

problemy z silnikiem


Sebastian
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Moje murano ma przejechane 80000km instalacja LPG(przejechane na niej 60000km) działa bez zarzutu.

 

Auto również jeździ idealnie. Jest jednak jeden mały problem:

 

Kiedy auto pracuje na wolnych obrotach (benzyna lub LPG) silnik co jakiś czas jakby robił CYK i wpadał w rezonans( wydaje się ze zmniejsza obroty na chwilę ale na obrotomierzu wszystko wygląda OK ). Około 700 obr/min . Dzieje się to niezależne od tego czy silnik jest zimny czy rozgrzany .

Jaka może być tego przyczyna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta sytuacja jest powtarzalna w trakcie jazdy np po mieście w korkach lub w trasie co jakiś czas słychać to cyknięcie ,czy tylko kilka chwil po odpaleniu, czy tylko zaobserwowałeś że występuje tylko na postoju na wolnych obrotach?

 

 

Z tak krótkiego opisu sugeruję wizytę u gazownika moim zdaniem coś dzieje się ze "sterownikiem" instalacji LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

witam serdecznie mam murano z 2006 roku które ma przejechane 120000km na trzech cylindrach od strony chłodnicy mam po 4 atmosfery ciśnienia co może być przyczyną i czy jest opłacalne remont silnika czy raczej szukać innego proszę o pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy napewno dobrze zrobiony pomiar?a co z glowica pod kolektorem ssacym jakie cisnienia?co sklonilo cie do pomiaru?byly objawy jakies?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tamtej części jest ok 8-8,5 atmosfery auto strasznie zesłabło i nie wchodzoło na obroty powyżej 1500obr/min tylko strasznie mi coś grzechotało po stronie rozrządu i nie wiem czy to nie będzie spowodowane przestawieniem rozrządu bo już podejżewano u mnie uszkodzony rozrząd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie zleciłem sprawdzwnie rozrządu a koszty rozrząd czyli łańcuchy ślizgi i napinacze to koszt ok 4900zł plus dwa koła zmiennej fazy rozrządu a jedno koło kosztuje ok 3900 także koszty masakra dlatego poprosiłem o sprawdzwniwe tego rozrządu bo może przestawienie jest przyczyną niskiego ciśnienia auto fajne ale jak coś padnie to już wysokie koszty a Polskie serwisy nie do końca sprawdzą wszystko w autach z USA a mój nissan jest właśnie stamtąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co zrobisz?a moze uzywka ?sa goscie co handluja motorami z gwarancja.podal juz ktos przyczyne?daj znac od czego sie tak stalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik będę miał wyciągany i będzie sprawdzany rozrząd oraz głowica czy może od przestawienia rozrządu tłoki nie uderzyły w jakieś zawory co do silnika używanego to z tego co znalazłem to ceny wahają się pomiędzy 7000-12000 z używkę chyba że masz kogoś kto sprzedaje taniej

 

zaczęło się wszystko że jechałem trochę szybciej po autostradzie jak zjechałem to już zaczęło się coś dziać a później było już coraz gorzej coraz bardziej auto słabło i coraz głośniej robiło się po stronie rozrządu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój numer tel 609632266 i jak sprawdzą to dam znać a tyle było innych murano a ja się uparłem na to jechałem po nie 450km bo mi kolor pasował i miał kremową skórę no i tyle się nacieszyłem ale jestem dobrych myśli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...