Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

LPG


Gość Tiger_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ma ktoś może założoną instalację LPG (AC Stag 300-4 Premium). Mam QQ+2 2.0 benzyna. Przy tych cenach paliwa to chyba jest dobre wyjście. Jak sądzicie?

 

Darek

Trzeba pamiętac o waznej rzeczy-zakazie wjazdu do garaży podziemnych(często są przy supermarketach).A jeżeli ktoś używa takiego garazu w podziemniach bloku mieszkalnego niech lepiej zapomni o gazowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam teraz czasu, ale poszukam i wyślę Ci namiary na kogoś kto ma QQ i zainstalował sobie LPG, jest zadowolony, ma doświadczenie. Opisał mi cały problem kilka miesięcy temu. Gdzie ci i jak, z jakim skutkiem. Poszukam, dam znać.

 

Sądzę pozytywnie, jeśli sam tego jeszcze nie zrobiłem, to dlatego, że:

A. mam niskie spalanie i robię poniżej 20 tys. rocznie (po siedmiu miesiącach 11500)

B. nie wiem dlaczego (chyba żeby nie wywoływać wilka z lasu) przejmuję się gwarancją.

Edytowane przez fjerzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pamiętac o waznej rzeczy-zakazie wjazdu do garaży podziemnych(często są przy supermarketach).A jeżeli ktoś używa takiego garazu w podziemniach bloku mieszkalnego niech lepiej zapomni o gazowaniu.

 

niektóre warsztaty mają do perfekcji opanowane umieszczanie "wlotu" pod "klapką od benzyny"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne auto, fajny silnik ... i sabotaż jakim jest Twój pomysł. Dlaczego nie kupiłeś VW Lupo ?

 

O gazowani QQ masz tutaj temat http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/68315-gaz-w-qq/

 

Zawsze głos zabiera osobnik, który nie miał do czynienia z tematem, ale jest ekspertem :unsure:

Co jest większym sabotażem - słaby silnik 1.6 w ciężkim aucie, czy 2.0 zasilany alternatywnym paliwem (LPG)?

 

Stag premium bez problemu "dogaduje" się z komputerem sterującym silnikiem.

Mój setup to: Stag Premium + Zavoli Zeta N +Hana zielone - bezproblemowa eksplatacja, średnie spalanie przy dynamicznej jeździe 10,5 L LPG

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam teraz czasu, ale poszukam i wyślę Ci namiary na kogoś kto ma QQ i zainstalował sobie LPG, jest zadowolony, ma doświadczenie. Opisał mi cały problem kilka miesięcy temu. Gdzie ci i jak, z jakim skutkiem. Poszukam, dam znać.

 

Sądzę pozytywnie, jeśli sam tego jeszcze nie zrobiłem, to dlatego, że:

A. mam niskie spalanie i robię poniżej 20 tys. rocznie (po siedmiu miesiącach 11500)

B. nie wiem dlaczego (chyba żeby nie wywoływać wilka z lasu) przejmuję się gwarancją.

 

Czekam tylko na koniec gwarancji-zakładam instalacje gazową.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niektóre warsztaty mają do perfekcji opanowane umieszczanie "wlotu" pod "klapką od benzyny"

Nie chodzi o to że mi się uda wjechać bo nie zauważą wlotu gazu,ale o to że jeżeli jest zakaz wjazdu samochodów z instalacją LPG to przyczyna zakazu też jest ,w razie jakichkolwiek awarii i szkody ubezpieczenie na pewno będzie miało okazję odmówić odszkodowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cieszę się gazem w silniku 1,6 już ponad rok i przejechane 30tys kilometrów. W tym czasie nie miałem żadnych problemów z samochodem a wręcz przeciwnie mam STAG PLUS instalacja kosztowała 2600zł i dawno się zwróciła spalanie przy dynamicznej jeździe 9,5 litra gazu. Ciekawostką jest to, ze na gazie mam 3km więcej niż na benzynie-sprawdzone na hamowni. Pozdrawiam sceptyków:) i zakazy wjazdu do garaży podziemnych :) nikt tego nie kontroluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cieszę się gazem w silniku 1,6 już ponad rok i przejechane 30tys kilometrów. W tym czasie nie miałem żadnych problemów z samochodem a wręcz przeciwnie mam STAG PLUS instalacja kosztowała 2600zł i dawno się zwróciła spalanie przy dynamicznej jeździe 9,5 litra gazu. Ciekawostką jest to, ze na gazie mam 3km więcej niż na benzynie-sprawdzone na hamowni. Pozdrawiam sceptyków:) i zakazy wjazdu do garaży podziemnych :) nikt tego nie kontroluje.

 

a jakiej marki masz resztę fantów, tj. reduktor, wtryski...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak wyważona opinia :whistle: ciekawe kufa czy Lupo ma bagażnik, odpowiednią pozycję za kierownicą itd

Jeśli silnik nie jest bardzo skomplikowany (a benzynowe QQ idzie zagazować), instalacja jest przyzwoicie dobrana, a przede wszystkim zakłada ją ktoś kto ma dobry smak i odpowiednie ręce do tego to jazda będzie przyjemna i tania, dopóki nie dopierniczą takich akcyz podatków, że gaz bardzo podrożeje

Edytowane przez paba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik na benzynę jest na benzynę. Jak cię na nią nie stać, to tak jak ktoś wyżej napisał; trzeba było kupić Lupo

 

Dosyć ortodoksyjnie i wyjątkowo mało praktycznie powiedziane, moim zdaniem.. "Zagazowałem" już dwa samochody. Jedyna różnica, jaką dostrzegałem, była przy kasie dystrybutora. Jeszcze jedno, sugerując komuś kupno Lupo, mam wrażenie, że QQ "wywyższasz". A to przecież tylko dosyć elegancki bzdecik, z posiadania którego ktoś może się cieszyć, ale jeśli już będzie dumny, to powiem, że przesadził :).

Edytowane przez fjerzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz bardzo ograniczone myślenie. Nawiązałem do spalania, nie do ,,prestiżu" posiadania danego samochodu.

 

 

A to przepraszam. Ogranicza mnie mała wyobraźnia :). Według AwC Lupo pali średnio 6,2 a QQ 8,1. Nie załapałem bo Lupo nie produkują od 6 lat i trudno proponować komuś kupno używanego, względem nowego QQ. Zresztą w innej klasie gabarytu. Moja wina. Na dodatek, ja nie mam problemu, u siebie, z zejściem średniego spalania do średniego poziomu Lupo, co zresztą jest powodem, że nie spieszę się z LPG. QQ mają jak sądzę oszczędne silniki, wystarczy wziąć to co dają, LPG nie jest tak potrzebne jak się robi niewiele km rocznie (ja, poniżej 20000 rocznie).

Edytowane przez fjerzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz bardzo ograniczone myślenie. Nawiązałem do spalania, nie do ,,prestiżu" posiadania danego samochodu.

 

lepiej pokaż swoje 270 KM :rofl:

 

szkoda, że znów zaczynają majstrować przy tych akcyzach, podatkach

chciałem zrobić LPG, a tak się zastanawiam, bo istnieje duże ryzyko że zrobią gaz za grubo ponad 3zł za litr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam od 2 tygodni jezdze na lpg moim qq 2,0, instalka elpigaz chodzie bez zarzutu, także myśle ze silnik ten powinien bezproblemowo pracowac na lpg. a najważniejsze to wybrać dobry zakład i bedzie ok.

 

a wracając do garaży podziemnych może jakby kolega (który o tym zaczął pisać) wyrzucił by widły i wyszedł z obory na miasto to wiedziały by że zakaz ten nie dotyczy hali garażowych wyposażonych w odpowiedni system wentylacyjny, a wcale ich mało nie jest (zdecydowana większośc marketowych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam od 2 tygodni jezdze na lpg moim qq 2,0, instalka elpigaz chodzie bez zarzutu, także myśle ze silnik ten powinien bezproblemowo pracowac na lpg. a najważniejsze to wybrać dobry zakład i bedzie ok.

 

a wracając do garaży podziemnych może jakby kolega (który o tym zaczął pisać) wyrzucił by widły i wyszedł z obory na miasto to wiedziały by że zakaz ten nie dotyczy hali garażowych wyposażonych w odpowiedni system wentylacyjny, a wcale ich mało nie jest (zdecydowana większośc marketowych)

Zamiast obrażać i proponować "wyrzucanie wideł" radzę poczytać(mam nadzieje że już tą umiejętność poznałeś)że owszem,przepisy jednoznacznie nie zabraniają wjazdu do garaży podziemnych z instalacją LPG, co nie znaczy że właściciele garaży podziemnych i wspólnoty mieszkaniowe czesto ustawiają znak zakazu wjazdu .A wtedy wjazd jest na własną odpowiedzialność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby jest strach, że cena gazu podskoczy do 3 zł, a z drugiej strony straszą już tak od kiedy pamiętam. Osobiście nie jestem zwolennikiem gazowania samochodów i uważam, że jest to decyzja każdego z nas. Miałem instalację gazową w moim pierwszym samochodzie renault megane z 97 roki i spisywała się idealnie. Później we fiacie stilo i tutaj już były same problemy. Tak więc teraz wolę jeździć dieslami. Siostra zaś jeździ nową octavia fabrycznie zagazowaną i też nie zgłasza żadnych usterek.

 

Ps1. Dziwi mnie podejście niektórych z nas. Zwłaszcza tych którzy lepiej wiedzą czym chciała by jeździć druga osoba. Na zachodzie ludzie gazują bmw 5, x5 i wiele droższych samochodów. Czy kupując taki samochód nie można już oszczędzać na paliwie i trzeba się obnosić tym, że mam drogie auto to i będę tankował najdroższe paliwo?

 

Ps 2. Też chętnie zobaczę te 270KM ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczcie mi dlaczego samochody z gazem są zagrożeniem dla garaży podziemnych?

Większość właścicieli garaży podziemnych woli "dmuchać na zimne".Mimo iz ryzyko wycieku gazu z instalacji jest znikome,ale gaz jest cięższy od powietrza i może się w razie wycieku gromadzić przy podłodze ,stwarzając możliwość wybuchu.Na szczęście obecne instalacje są odpowiednio zabezpieczone.Zakazy są ustawiane często profilaktycznie mimo dobrej wentylacji mechanicznej garażu.Chciałem podając informację o utrudnieniach związanych z garażami podziemnymi uzmysłowić niektórym użytkownikom forum mającym zamiar zagazować qaśkę że mogą się spotkać z sytuacją że wykupili miejsce postojowe w garażu podziemnym,a zarząd wspólnoty ustawi im zakaz wjazdu samochodem z instalacją LPG.Niestety przepisy prawa jednoznacznie nie wypowiadają się o stosowaniu zakazu wjazdu,lub dopuszczenia parkowania w tych garażach.Ja osobiście nie jestem zwolennikiem instalacji LPG ,ale każdy powinien świadomie ocenić korzyści,ale i utrudnienia związane z używaniem tej instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście, że kolega wypowiadający się post przede mną ma racje, dodam od siebie, że większość podziemnych garaży nie ma zaprojektowanej wentylacji bo podnosi to koszty

 

zakładanie wlotów obok gniazda pod PB to tylko tzw. 'bypass' na upierdliwych, a może wcale nie upierdliwych egzekwujących przepisy, a nie rozwiązanie problemu

powinno się rzeczywiście wtedy parkować pod chmurką

Edytowane przez paba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę się koledzy rozszaleli:) ponieważ temat nie dotyczy zwolenników LPG czy przeciwników tylko patrze pierwszy post :)

Do tej dyskusji proponuję założyć nowy temat i tam wyrażać swoje opinie które często nic z rzeczywistością nie mają a co niektórzy nawet nie widzieli już nie mówiąc o jeździe samochodu z nowoczesną instalacją gazową zamontowaną zgodnie ze sztuką a wręcz przeciwnie zatrzymali się na instalacji montowanej w polonezach lat temu 10. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie wideł i garaży... to parę domów dalej spalił się garaż podziemny z powodu samochodu z LPG dlatego nikt mnie nie przekona, że to idealne rozwiązanie.

 

Sorki. Mam dla kolegi duży szacunek i dlatego ten argument mnie zasmucił.

Znam kilka garaży które spłonęły całkiem lub prawie z powodu instalacji elektrycznej. Czy oznacza to że lepiej jej nie instalować i używać garażu tylko w dzień?

 

Co do gazowania QQłki to doświadczenia nie mam ale w samym fakcie nie wiedzę nic złego ani gorszącego.

Edytowane przez luc123456
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Wracając do tematu przewodniego. Czy jest jakiś niezadowolony użytkownik QQ z LPG (bo chyba takiego nie znalazłem). Czyli reasumując - kto założył instalację LPG w QQ (IV generacji) to jest zadowolony lub bardzo zadowolony i ją poleca, czyli jednak chyba warto (jeśli chodzi o QQ i LPG IV generacji). Zamierzam jeździć QQ z 10 lat. Wiem, że nie wiadomo co przyniesie przyszłość jeśli chodzi o ceny gazu, ale chyba jednak zawsze będzie taniej. Więc bardziej jednak idę w stronę założenia LPG w QQ (bo widać QQ lubi chyba gaz).

 

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...