Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pali się kontrolka oleju po zmianie rozrządu


Gość dodelektrod

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dodelektrod

Zaczął mi klekotać rozrząd. Wymieniłem najpierw listwę prowadzącą łańcuch i pojawił się problem. Okazało się, że zapaliła się kontrolka oleju. Hmm, wymieniłem więc cały rozrząd i to samo. Kontrolka oleju dalej się pali, a na dodatek okazało się dzisiaj, że w silniku olej zrobił się mleczny (wczoraj nalany nowy, pochodził może ze 20 minut.). Dodam jeszcze, że ta listwa prowadząca była ułamana i że jej kawałek wpadł po prostu do silnika (no bo gdzie mógł się podziać?). Czy to może być jakąś przyczyną??? Jeszcze mi się wydaję, że słyszę, jak klekotają zawory.Ma ktoś jakiś pomysł?

 

Jeszcze dodam, że na zimnym silniku i wolnych obrotach kontrolka się nie pali. Zaczyna się żarzyć dopiero, kiedy rozgrzewa się silnik, albo po dodaniu gazu. I jeszcze jak się wjedzie obrotami między 3 a 4 tysiące, to słychać takie niepokojące cykanie co chwilę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest taka, że jeżeli mechanik, używał silikonu zamiast uszczelek prawdopodobnie kawałek silikonu oderwał się zatykając tym samym kanał olejowy, opcja jest taka:

 

Uruchom silnik, odkrec korek wlewu oleju i sprawdz,czy olej podawany jest na zawory, jesli jest sucho to znaczy, że kanał zapchany. Co do próby prztkania kanału, odkrec pompe olejową i zobacz którymi kanałami rozprowadzany jest olej, zdemontuj również pokrywe zaworową i od strony pompy oleju, za pomocą spreżarki spróbuj kanały przedmuchac, to tylke tak po krótce:D

 

Życze miłej i udanej naprawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem najgorsze jest to ze olej zrobił sie mleczny , do oleju dostała sie woda z układu chłodzenia prawdopodobnie a to że sie pali to znaczy ze nie ma ciśnienia oleju

 

 

Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...