Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kamera samochodowa


Gość Kasjer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś używa takiej kamery? Nie chodzi o kamerę cofania ale kamerę rejestrującą trasę w czasie jazdy. Chcę coś takiego kupić a nie mam orientacji co warto a czego nie warto kupować. Może ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś używa takiej kamery? Nie chodzi o kamerę cofania ale kamerę rejestrującą trasę w czasie jazdy. Chcę coś takiego kupić a nie mam orientacji co warto a czego nie warto kupować. Może ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie.

Ja używam na motocyklu i na nartach Contour HD. Dobre recenzje zbiera też Go Pro. Kupowałem w camonboard.pl Mają mocowania również do rajdów samochodowych.

 

Jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś używa takiej kamery? Nie chodzi o kamerę cofania ale kamerę rejestrującą trasę w czasie jazdy. Chcę coś takiego kupić a nie mam orientacji co warto a czego nie warto kupować. Może ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie.

 

Zaraz kupować... Wystarczy telefon z androidem za 1 zł i darmowa aplikacja: https://market.android.com/details?id=com.dailyroads.v&feature=related_apps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Czy ktoś używa takiej kamery? Nie chodzi o kamerę cofania ale kamerę rejestrującą trasę w czasie jazdy. Chcę coś takiego kupić a nie mam orientacji co warto a czego nie warto kupować. Może ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie.

 

Odgrzeję temat rejestratora jazdy / kamerki. Kasjer, - czy do tej pory znalazłeś coś i zamontowałeś, jak się sprawdza, a może ktoś z kolegów też posiada - jaką markę , model polecacie ?. Trochę poczytałem na ten temat, więc jako - takie rozeznanie mam, ale nie ma to jak informacje z pierwszej ręki, z opiniami w necie to rożnie bywa, jeden zachwala, drugi odradza - jak zwykle, a mam zamiar wykonać kilka podróży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Prestigio Roadrunner 700x - full hd, możliwość zamontowania na stałe do szyby albo na gumie antyposlizgowej i wtedy w sekundę zwijasz kamerę do np. schowka. Dobry obraz, nagrywanie w pętli - czego nie ma np. go pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kamerkę praktycznie od samego początku w QQ. Początkowo była to przełożona z drugiego samochodu "no name"  taka jak ta: 4be5fc1697aee099.jpg

rozdzielczość miała trochę mniejszą, na pewno nie było to HD. Zaczęła się psuć (musiała działać bez baterii). Jakiś czas temu kupiłem identyczą od firmy Eprestige (na allegro) tylko z kątem widzenia 120 stopni oraz rozdzielczością Full HD (trochę ścina obraz), ale przy HD płynnie nagrywa. Niestety Nie działała ze wszystkimi kartami oraz po zapełnieniu innej było "błąd karty" i kamerka się wyłączączała. Trzeba było albo drugi raz odpalić auto, albo wyłączyć wtyczkę i włączyć na nowo. Odesłałem. Przysłali mi nową, ale po trzech dniach biało-zielone paski na ekranie i nie chciała się włączyć. Definitywnie zwróciłem. Dziś mam dostać Overmax Cam-02. Długo zastanawiałem się, czy 02, czy 04, ale 04 nie mogę nigdzie znaleźć, a po za tym ona nie ma chyba zasilania po przez mini usb tylko okrągły wtyk (nie chce mi się po raz kolejny tego przerabiać). Jak oglądałem filmiki na youtube to bardzo ładnie nagrywa i nawet widać numery rejestracyjne samochodów które są wyprzedzane (po zatrzymaniu odtwarzania), czyli jest dobrze :) Zobaczymy jak się u mnie sprawdzi :)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do czego służyć ma taka kamerka, ewentualne problemy z ubezpieczycielem czy jak

Nie, nie - żadnych problemów z ubezpieczeniem;  po pierwsze zarejestrowanie ciekawych miejsc z podróży a po zgraniu na dysk powspominać sobie najciekawsze odcinki tras z letnich wojaży i nie tylko. Oraz  jako dokument w razie wydarzenia drogowego (jak powiadają policjanty) , tak na wszelki wypadek - coraz więcej  dzisiaj niedouczonych  i / lub złośliwych " kierowców " na drodze, że albo kamerka albo z maczetą jeździć   -  aż strach się bać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zobaczyć na youtubie nagrania z takich kamer. Bardzo ciekawe kino akcji jest od naszych wschodnich sąsiadów :D tam to się dzieje na drogach :)

Ja już dostałem nową kamerkę :) Overmax cam-02. W porównaniu do poprzedniczki jest super. Bardzo pewnie siedzi na uchwycie i bez problemu można przyciskać klawisze bez trzymania kamery drugą dłonią. Minus: mały wyświetlacz.

 

Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam kamerki GoClever, na oko takiej samej jak chińska z postu #8 Michalmiko. Jakość filmów nie zachwyca ale na pewno widać co się dzieje przed samochodem. Moim zdaniem całkowicie wystarcza, nagrywa obraz płynnie w najwyższej rozdzielczości ale full HD to to nie jest. Co najwyżej 720p.

 

Zamocowałem ją za lusterkiem do obudowy jego mocowania i czujnika deszczu. Użyłem klejącej taśmy typu rzep, w zimę było to wystarczające ale jak się zrobi cieplej to klej będzie puszczał i pewnie dołożę jakiś malutki wkręcik.

 

Kamera jest widoczna z zewnątrz ale zakleiłem błyszczące diody doświetlające (i tak nic nie dają) i nierzuca się w oczy. Parkowałem z nią przed biurem przez kilka miesięcy i żaden z kierowców nie zauważył. A oni zwracają uwagę na wszystkie gadżety samochodowe. :)

 

Zalety takiego mocowania:

1. Nie zasłania widoku. Czasami jak widzę na małej szybie przyzsawki z telefonem, nawigacją i kamerką to zastanawiam się co kierowca jeszcze widzi.

2. Nagrywa prze szybę w zasięgu wycieraczek

3. Maska samochodu nie zajmuje części widoku

post-36463-0-81463200-1365962437_thumb.jpg

post-36463-0-59187400-1365962644_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...