Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Rozbity wkład lusterka - i co dalej?


undefine
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

 

Podczas jazdy zahaczyłem lusterkiem o lusterko samochodu pędzącego z naprzeciwka. Droga górska, do tego włochy - więc usłyszałem tylko huk, szkło poleciało na mnie (otwarte okno), a drugie auto zniknęło już za zakretem.

 

Otrzepałem się, wstawiłem resztki szkła do obudowy, podniosłem osłonę (wygląda na nieuszkodzoną - musiałem zahaczyć krawędzią auta i ruszyłem dalej.

 

Pytanie co dalej robić. Na assistance/policję nie chciało mi sie czekać, więc nawet tego jeszcze nie zgłaszałem (dziecko zasypiające w samochodzie, a w lusterku widać było na tyle że 30km do hotelu dojechałem). Zwłaszcza że całość z godzinę drogi od najbliższej większej miejscowości, a policja podobno tutaj tylko do poważnych wypadków dojeżdża.

 

Orientuje się ktoś co w takiej sytuacji robić? Lusterko jest sprawne - składa się, rozkłada, przesuwa w prawo, lewo itepe. Jedynie popękane. Ruszać do ASO? Nie będą chcieli mi od razu całego lusterka wraz z połową samochodu wymieniać? Czy da się wymienić sam wkład w lokalnych warsztatach?

 

Robić samemu, czy przez AC? (AC - z uniqa, pakiet dealerski).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robić samemu, czy przez AC? (AC - z uniqa, pakiet dealerski).

Wróciłeś do Polski?

Sam wkład lusterka to poniżej 500 zl, więc TU umyje ręce. Kup z jakiegoś rozbitego. A na razie (jak daleko we Włoszech do serwisu) do szklarza z szablonem, dorób sobie i przyklej na taśmę dwustronną albo silikon, ale możesz już nie oderwać.

I bedziesz musiał nauczyć się w nie pztrzeć na nowo. :dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w aso wklad 200 zl robocizna 30. Temat juz przerabialem. Dostepne na nastepny dzien. Wklad jest z mata grzewcza.

 

 

Na Allegro do 30 złł. http://allegro.pl/listing.php/search?string=qashqai&category=18713

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłeś do Polski?

Sam wkład lusterka to poniżej 500 zl, więc TU umyje ręce. Kup z jakiegoś rozbitego. A na razie (jak daleko we Włoszech do serwisu) do szklarza z szablonem, dorób sobie i przyklej na taśmę dwustronną albo silikon, ale możesz już nie oderwać.

I bedziesz musiał nauczyć się w nie pztrzeć na nowo. :dribble:

no właśnie jeszcze nie wróciłem - a średnio wyobrażam sobie powrót przez austrię i całe niemcy bez lewego lusterka.

 

Podskoczę do jakiegoś lokalnego warsztatu, może coś wymyślą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serwisie zamawiają wkłady na podstawie nr nadwozia – ponoć różnią się odcieniami w różnych rocznikach i zaznaczam, że wkłady od przed FL nie pasują do po FL i pewnie odwrotnie. Cena w serwisie w granicach 200 za szt. Przerabiałem też temat zamienników z allegro i … nie są najlepszej jakości.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cóż. W lokalnym warsztacie powiedzieli że mogą zamówić na podstawie vinu - będzie kosztować ok 75Euro wraz z montażem... na środę. Ciut późno dla mnie, więc - w innym warsztacie(bosh) znalazłem lusterko które przykleili mi do rozbitego wkładu - teraz tylko muszę to zamontować (jak klej wyschnie) i mam nadzieję że jakoś się do polski doturlam.

 

Swoją drogą - jak się toto montuje? po prostu na wcisk? Nie chciałem za mocno dusić, ale delikatnie "nie pasuje". Nic nie wygląda na urwane/uszkodzone, więc - innej opcji niż docisnąć nie widzę :/

 

A w polsce - cóż, 200pln to nie fortuna :) Pochwalę się jak coś się wyjaśni.

 

po dociśnięciu wskoczyło. to coś do mocowania musiało być maksymalnie wychylone.. hm.. chyba w prawo :) w każdym razie - coś tam widać i mam nadzieję że jakoś na tym do polski dojadę. Mam nadzieję że takie "lewe" lusterko płaskie nie karalne w Włoszech/Austrii/Niemczech/Polsce :)

 

Trochę miałem też problemów z zamontowaniem pokrywy od lusterka (tej zewnętrznej) - i obawiam się że podczas montażu ułamałem jeden ząbek. Ale - trzymać się trzyma, więc mam nadzieję że będzie ok:)

 

A w polsce - cóż.. uderzę po ASO i niech się martwią.

 

(dodane 2011.08.13).

 

Wczoraj byłem w polodym w poznaniu na Mieszka. "Nie ma problemu, na jutro będzie, rano zadzwonimy jak będzie". Bodajże 210zł wkład i 40zł montaż.

 

Dziś czekam, czekam na telefon.. byłem przekonany że serwis do 15-ej, wiec się nie spieszę nigdzie. Strona polodego nie działa od rana (dopiero później pojawił się komunikat że wróci po 18-ej - nie działa do tej pory - 19:30), więc nie miałem jak sprawdzić telefonu ani godzin otwarcia. O 14:30 nie wytrzymałem, podjechałem i.. zamknięte - w soboty do 14-ej.

 

A myślałem że przed powrotem do pracy załatwię temat :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że takie "lewe" lusterko płaskie nie karalne w Włoszech/Austrii/Niemczech/Polsce :)

Czy rozumiesz przez to, że nie ma części "sferycznej"? Bo normalnie to lusterko jest właśnie paskie, nie jest wygięte z boku (czego mi czasami brakuje, ale na szczęście jest duże więc dużo widać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy rozumiesz przez to, że nie ma części "sferycznej"? Bo normalnie to lusterko jest właśnie paskie, nie jest wygięte z boku (czego mi czasami brakuje, ale na szczęście jest duże więc dużo widać).

nie ma?

Myślałem że fabryczne jest asferyczne(?).

 

Na zamontowanym w tej chwili płaskim (wielkości zbliżonej do oryginalnego - minut ok 2cm z każdego boku) widać w każdym razie stanowczo mniej niż na tym które było oryginalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje nie jest (Accenta, sprzed FL).

Rzeczywiście, nie jest asferyczne. Po zamontowaniu - myślałem że coś jest nie tak, bo mimo skrajnej lewej pozycji widziałem trochę brzegu auta. Ale potem spojrzałem że równocześnie widzę dwa pasy - więc chyba jest ok :)

 

Co do ceny - 218pln brutto. Montaż gratis :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ceny - 218pln brutto. Montaż gratis :)

 

 

Czyli 35 PLN szkiełko a 183 PLN montaż? :). Jak mnie te gratisy śmieszą :dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli 35 PLN szkiełko a 183 PLN montaż? :). Jak mnie te gratisy śmieszą :dribble:

Cóż. Można liczyć jak się chce. Nawet 1pln szkło i 217 montaż.

 

Całość w każdym razie kosztowała mnie w aso 218pln brutto. I była mowa o szkle, o tym że bym chciał z montażem powieziałem później, więc - samodzielny montaż zakupionego w aso lustra nie kosztował by mniej :)

 

Co do kupowania podróbek na allegro - przekonał mnie leszex :) A że i tak to w koszty wrzucam, to faktyczniy koszt jest poniżej 150pln, więc.. ujdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...