Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

NOTE 1.6 - koszt przeglądów


Notatka

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem przegląd gwarancyjny w ASO na Jerozolimskich w Warszafce. Koszta:

przegląd po pierwszym roku: 552.78

uszczelka korka spustowego: 5.45

filtr oleju : 42.67

wkładka przeciwpyłkowa : 123.20

beczka oleju ELF ST 10W40 : 125.90

 

PS. Wiem, że są tematy podobne, jednak zakładam ten, tylko i wyłącznie dotyczący NOTE 1.6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się to dość drogo. W kwietniu robiłem przegląd w Szczecinie i zapłaciłem trochę ponad 600 PLN. W tym był olej Shell Ultra Extra 5W30 - a więc droższy od 10W40. Ja mam wprawdzie 1.4 niemniej z tego co się dowiadywałem, koszt pierwszego przeglądu jest niemal identyczny dla 1.6 i 1.4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh...filtr oleju i kabinowy,niezłe ceny.Kupując samemu oszczędność rzędu 120zł.Za olej też sobie policzyli jak za 5L,a wchodzi 4 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wprawdzie 1.4 niemniej z tego co się dowiadywałem, koszt pierwszego przeglądu jest niemal identyczny dla 1.6 i 1.4.

No właśnie nie jest identyczny - stąd założyłem nowy temat dotyczący 1.6.

Przegląd wozu o mniejszej pojemności to 450pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie jest identyczny - stąd założyłem nowy temat dotyczący 1.6.

Przegląd wozu o mniejszej pojemności to 450pln.

 

Coś mi się zdaje, że Cię trochę naściemniali Notatka. Czym się różni pierwszy przegląd przy silniku 1.6 od 1.4? Praktycznie niczym! Może być minimalna różnica w ilości oleju. To wszystko. Podczas pierwszego przeglądu jedyną rzeczą jaką się wykonuje przy silniku to wymiana oleju (z filtrem). Różnica w cenie może wynikać tylko z cen filtrów - a te są zbliżone.

 

Rożnice w cenach tak naprawdę pojawiają się przy drugim przeglądzie - tzw. dużym. Tu wymienia się sporo materiałów i różnica w cenie między poszczególnymi wariantami silnikowymi może być wyraźna.

 

U mnie w Szczecinie robiłem przegląd mniej więcej w tym samym czasie z moim kolegą. Ja z 1.4 - kolega z 1.6. Rożnica w cenie wynosiła coś koło 30 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się zdaje, że Cię trochę naściemniali Notatka. Czym się różni pierwszy przegląd przy silniku 1.6 od 1.4?

Nie wiem czym - muszę zrobić przegląd aby gwarancja była ważna - więc płacę haracz. Tyle, że chciałem wiedzieć, czy mam możliwość załatwienia tego taniej. Przegląd po 2 roku kosztuje 1000 pln - to także dowiedziałem się :)

 

 

A może różni się? Więcej koników = więcej zabawy = więcej przeciążeń = więcej do sprawdzania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc niczym się nie różni. To znaczy różni się ceną oleju i filtra oleju ;). Nie ma co. Nie od dziś wiadomo, że co ASO to inna cena przeglądu. W Szczecinie drugi przegląd też kosztuje w granicach 1000 PLN (z materiałami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...