Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

wyrzuca olej


Gość wojcik1963

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wojcik1963

Witam i prosze o pomoc.

Gdy jeczalem to nagle za mna zrobila sie zaslona dymna .Po zarrzymaniu stwierdzilem ze nie mam nic oleju bagnet czysty kontrolka nie zaswiecila sie kupilem olej na cpn i wlalem plyn chlodniczy jest w pozadku nie na w nim oleju temperarura nie rosnie jest ok olej nie jest zwazony wiec nie ma w nim wody.Na wolnych obeotach jest ok nie kopci wystarczy ze dodam gazu olej ginie w mgnieniu oka a za mna zaslona dymna nie stawiam na uszcaelke pod glowica ale moze sie myle pomuzcie jest to muj pierwszy w zyciu dizel i nie automat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

wiesz co miałem coś takiego kiedyś w peugeot-cie - którego dzięki Bogu dawno się pozbyłem, mechanik powiedział że jest to część którą określił mianem amortyzatora pompy paliwowej, przy dodawaniu gazu dzięki tej części podnosi się (nie znam fachowej nazwy na tę część) "przepustnica" czy coś w tym stylu. u mnie to ponoć padło i powodowało efekt zasłony dymnej - na początku śmiałem się z tego ale jak na autostradzie w niemczech spowodowałem zastój bo kierowcy czekali aż czarny dym opadnie postanowiłem to wymienić - koszt około 700 zł - powiedzieli mi że trzeba wymienić całą pompę ;/ ... znajomy pomógł mi zaoszczędzić trochę kasy - założył sprężynę - pomogło , efekt nie kopciłem ale straciłem moc - maluch by mnie prześcignął na światłach.

 

PS: nie jestem specjalistą w tej dziedzinie więc nie sugeruj się tym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wojcik1963

Hej

 

wiesz co miałem coś takiego kiedyś w peugeot-cie - którego dzięki Bogu dawno się pozbyłem, mechanik powiedział że jest to część którą określił mianem amortyzatora pompy paliwowej, przy dodawaniu gazu dzięki tej części podnosi się (nie znam fachowej nazwy na tę część) "przepustnica" czy coś w tym stylu. u mnie to ponoć padło i powodowało efekt zasłony dymnej - na początku śmiałem się z tego ale jak na autostradzie w niemczech spowodowałem zastój bo kierowcy czekali aż czarny dym opadnie postanowiłem to wymienić - koszt około 700 zł - powiedzieli mi że trzeba wymienić całą pompę ;/ ... znajomy pomógł mi zaoszczędzić trochę kasy - założył sprężynę - pomogło , efekt nie kopciłem ale straciłem moc - maluch by mnie prześcignął na światłach.

 

PS: nie jestem specjalistą w tej dziedzinie więc nie sugeruj się tym :)

 

 

 

dzieki za pomoc znajomy polski mechanik znalazl przyczyne poszla turbosprezarka w anglii nowa kosztuje 800funtow a uzuwana do500 wiec szukam w polsce dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wojcik1963

witam!

Podjolem wezwanie i sam wymieniam turbo narazie przerazenie ze tyle trzeba rozebrac u nas mechanik powiedzial mi tyle ze to jest koszt nowego turbo (turbo £800+ naprawa 800 to £1600 a za samochud w lipcu tego roku dalem £1300) wiec dzialam sam prosze wiec o porady i podpowiedzi ale powazne poniewaz nie chce nic uszodzic

narazie wszystkm dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...