Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

CD20T


Gość spawacz1111

Rekomendowane odpowiedzi

Gość spawacz1111

witam.wpadlem na pomysł.co sadzicie aby do CD20T zamontowac uklad zasilania od np audi 1.9TDi 130km?? mysle ze mocy byloby wiecej niz 130KM.stopien sprezania w 1.9TDi chociazby wynosi 19 atmosfer a w CD20 22atm. wiec jest nad czym sie zastanowic.wiem ze to troche kosztowne i pewnie bardziej oplaca sie swap ale mysle ze wynik tej operacji bylby obiecujacy.jakie jest wasze zdanie na ten temat??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Spawacz . Prosze Cie zebys sie tylko nad tym dalej zastanawial i na tym pozostal. Poza tym stopien sprezania to nie to samo co cisnienie sprezania ze podajesz wielkosc w atm. To co chcialbyc zrobic to zwiekszyc moc tego silnika o prawie 50%. Po prostu sie nie da. Jesli chcesz zwiekszyc moc to prosze zalozyc intercooler. Bedziesz mial samochod nocniejszy. Podam CI teraz kilka istotnych szczegolow zebys nie powiedzial ze sie tylko wymadrzam. Tylko w Audi 80 1,9D i 1,9 TD (pisales o audi to masz z AUDI) jest ten sam wtrysk paliwa posredni do komory spalania wirowej typu Ricardo Comet co w silniku CD20T . Silnki z audi maja mniejsze moce. Inne silniki maja wtrysk bezposredni i inna komore spalania. Wiec juz odpada uklad zasilania z audi. Poza tym nawet w nowszych konstukcjach silnikow Nissan nie zastosowal pompowtryskiwaczy tak jak jest w audi 130 KM wiec czym chcesz napedzac pompowtryskiwacze . Powiem CI wiecej. Nawet zeby ten silnik z audi mial pompe wtryskowa a nie pompowtryskiwacze to nie zalozysz bo nasza pompa ma obroty lewe a pompy z audi czy golfa obroty prawe .

Jesli chcesz miec moc pod maska i masz duzo kasy to moze zrob swapa z Pasata z silnikiem 1,8T. Ten silnik ma chyba 150KM . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość spawacz1111

z passata to nie ma co.to wole juz primere GT tez 150KM tylko ze ja lubuje sie w dieslach.jedni lubia benzyne a ja lubie diesle.jeszcze poszukam w necie kilka silnikow zblizonych pojemnoscia do 2.0 i zobacze jakie maja parametry wtedy cos pokombinuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...